Мінветеранів та “Простір можливостей” спільно готуватимуть фахівців із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб

07.08.2024 17:44 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Міністерство у справах ветеранів України співпрацюватиме з ГО “Простір можливостей” у підготовці фахівців із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб.
Вони допомагатимуть у підготовці, зокрема, тренерського складу Центрів ветеранського розвитку, де проходитимуть навчання майбутні фахівці із супроводу, а також забезпечать навчально-методичними матеріалами. Фахівець із супроводу — це перша особа, яка зустрічатиме ветеранів та ветеранок після повернення у громаду.
Він забезпечить інформаційний супровід та підтримку, консультуватиме щодо отримання статусів, пільг, послуг, житла, реабілітації, працевлаштування, започаткування власної справи, надаватиме юридичну допомогу, розповів під час прес-конференції в.о.
Міністра у справах ветеранів України Олександр Порхун.  Він зазначив, що проект із підготовки фахівців із супроводу ветеранів був започаткований у 2023 році як пілотний.
За його підсумками було ухвалено рішення про посилення співпраці з громадським сектором і деякі зміни у підходах до підготовки самих фахівців. “Ветерани й ветеранки повертаються з фронту зовсім іншими людьми, адже війна змінює свідомість, змінює поведінку.
Саме для полегшення шляху переходу до цивільного життя ми й впроваджуємо інститут фахівця із супроводу ветеранів.
Після належної підготовки вони будуть працевлаштовані у своїх громадах та допомагатимуть нашим Захисникам і Захисницям у всіх нагальних питаннях.
Я вдячний “Простору можливостей” за активну залученість та всебічну допомогу.
Впевнений, що наша співпраця стане яскравим прикладом того, що держава разом із громадськістю здатні впроваджувати ефективні проекти”, — наголосив Олександр Порхун.  Голова правління ГО "Простір можливостей", координатор Коаліції ветеранських просторів Оксана Коляда детально розповіла про кооперацію з Мінветеранів.
Зокрема, ГО готуватиме увесь інструментарій, необхідний для успішного старту проекту: методику відбору кандидатів, роботу Комісії, розробку текстів, навчальних програм тощо.
  “Для нашої команди у "Простір можливостей" цей проект є надважливим.
Фахівець із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб буде для ветеранів й ветеранок хорошим партнером.
Держава через запровадження такого інструменту гарантує їм повагу та дійсно якісні сервіси.
Це наше спільне з Мінветеранів завдання”, — зазначила Оксана Коляда. Своєю чергою заступник Міністра у справах ветеранів України Максим Кушнір презентував “дорожню карту” реалізації в Україні проекту фахівця із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб — основі етапи, механізми, часові рамки тощо.
  “Загалом проектом передбачено підготовку до 11 000 фахівців із супроводу ветеранів, до кінця 2024-го маємо випустити близько 3000 таких фахівців.
Враховуючи, скільки ветеранів й ветеранок буде в Україні після нашої перемоги, маємо спільно з громадами та усіма гілками влади зробити все можливе, аби достойно зустріти наших Захисників і Захисниць з фронту”, — наголосив Максим Кушнір.  А директор Департаменту цифрового розвитку та трансформації Мінветеранів Надія Адаменко поінформувала про застосування цифрових механізмів, які спрощують реалізацію проекту.
Це, зокрема, реєстрація в електронній формі заяв від кандидатів на посаду фахівців із супроводу — через платформу е-Ветеран https://eveteran.gov.ua.
Це електронний сервіс запису до фахівця.
А також — електронний кабінет роботи фахівця із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб. “Особи, які бажають взяти участь у проекті, мають забезпечити наявність власного електронного цифрового підпису, який надає юридичної сили електронному документу аналогічно власноручному підпису та мокрій печатці на папері.
Про це можна детально ознайомитися на нашій вебплатформі е-Ветеран”, — зазначила Надія Адаменко.  “У нас є спільна мета — забезпечити якісне повернення ветеранів й ветеранок війни у громади.
Попереду багато роботи, адже такий інструмент як фахівець із супроводу ветеранів вперше запроваджується в нашій державі.
Тож я гордо можу сказати, що це перший крок у створенні ветеранської інфраструктури”, — підсумував Олександр Порхун.

Додати коментар

Користувач:
email:





На фондовому ринку немає меж,
Інвестиції можна зробити везде.
Є шанс втроє збільшити свої гроші,
Але й ризики тут дуже великі.

- Fin.Org.UA

Новини

00:00 - Новини від Міністерства енергетики України
20:00 - Новини 31 липня: продаж Gulliver
19:41 - Банк Японії залишив ставки без змін
19:02 - Netflix отримав позов на $105 мільйонів через викрадення копії нового фільму з Кейджем
19:00 - Унормовано порядок виконання дебетового переказу коштів без згоди платника
18:31 - У Павлограді через атаку росіян спалахнув торгівельний комплекс
18:03 - Gulliver виставлять на продаж
17:42 - У Києві з першого серпня запрацює пересадковий квиток
17:13 - Veon підвищує прогноз прибутку
16:44 - У Харкові ремонтуватимуть лікарню, ціни завищені – "Наші гроші"
16:30 - Судна відмовляються заходити в порти: хто відповідатиме за зірвані поставки
16:05 - Недостовірне декларування: судитимуть ексначальника обласного ДСНС
16:00 - Страховій компанії відкликано ліцензію та виключено з Державного реєстру фінансових установ
15:50 - Польський дискаунтер Pepco заходить у два київських ТРЦ: коли відкриються магазини
15:40 - Чернівецька, Чернігівська та Київська області отримали від Австрії обладнання для зміцнення енергетичної інфраструктури
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 03.08.2026
15:30 - Мільйонні оборудки на виробництві БпЛА: справу передали до суду
15:10 - московіяни продовжили заборону на експорт бензину ще на пів року
14:50 - Аграрії просять поки не підвищувати залізничні тарифи: які аргументи
14:32 - Податкова знижка через «Дію»: як скористатися сервісом – тема інтерв’ю для «Павлоградської телерадіокомпанії»
14:30 - Дедлайн для бронювання, пенсії без довідок та безпечна косметика: що зміниться в серпні
14:21 - Оприлюднено зміни до плану виїзних перевірок з питань фінансового моніторингу, дотримання вимог валютного та санкційного законодавства на 2026 рік
14:17 - Олексій Семенюк: підготовку законопроєкту про віртуальні активи практично завершено
14:15 - Ексдепутата судитимуть за самовільне будівництво біля Дніпра
14:15 - До Індії додалася Африка: московія імпортувала бензин з Марокко – ЗМІ
13:58 - Київстар відкриває офіс у Нью-Йорку для посилення взаємодії з інвесторами та партнерами
13:56 - Про максимальний розмір доходу для нарахування єдиного внеску у 2026 році
13:55 - За якими кодом бюджетної класифікації сплачуються штрафні (фінансові) санкції за порушення норм регулювання обігу готівки та застосування РРО та/або ПРРО?
13:54 - Щодо оформлення довіреності, що видана ФОПом на представництво його інтересів, пов’язаних із сплатою податків в контролюючих органах
13:53 - До уваги платників рентної плати за користування радіочастотним спектром (радіочастотним ресурсом) України!


Більше новин