Глобальні страхові збитки від природних катастроф досягли $60 млрд у 1П 2024 - Swiss Re

07.08.2024 15:25 | forinsurer.com ... все о страховании

Часті невеликі та середні події призвели до того, що глобальні страхові збитки від природних катастроф досягли 60 мільярдів доларів у першій половині 2024 року. Згідно з оцінками Swiss Re Institute, сильні грози в США спричинили 70% цих втрат.

Грози, або сильні конвективні бурі (SCS), передбачають сильний вітер, торнадо, град і проливний дощ. Ці шторми призвели до глобальних страхових збитків у розмірі 42 мільярдів доларів у першій половині 2024 року. В США 12 штормів кожен спричинили збитки на 1 мільярд доларів або більше, підкреслюючи значний потенціал збитків.

Згідно зі звітом Swiss Re, з 2008 року страхові збитки від SCS у США зростали приблизно на 8% щорічно в номінальному вираженні.

Глобальні страхові збитки від природних катастроф склали 60 мільярдів доларів США в першій половині 2024 року, що на 62% вище середнього десятирічного показника
Перша половина 2024 року стала другою за рекордною вартістю застрахованих збитків від сильних гроз з 42 мільярдами доларів США; 87% вище середнього за 10 років
На сильні грози, головним чином у США, припадає 70% страхових збитків у всьому світі

В останні роки сильні грози стали основною причиною значного зростання страхових збитків, вважає Більц Гроллімунд, керівник відділу захисту від катастроф у Swiss Re. «Це пов’язано зі зростанням населення та вищою вартістю майна в містах, а також більшою вразливістю застрахованого майна до пошкодження градом. Тому багатомільярдні збитки від цієї небезпеки, ймовірно, стануть більш поширеними».

Повені також спричинили збитки вище середнього, спричинені подіями в ОАЕ, Німеччині та Бразилії, і склали 14% глобальних страхових збитків. У квітні проливний дощ, спричинений сильними грозами, спричинив раптові повені на Аравійському півострові, що призвело до безпрецедентних збитків в ОАЕ.

Згідно з оцінками галузі, страхові збитки, ймовірно, становитимуть щонайменше 2 мільярди доларів, що зробить це найдорожче стихійне лихо в історії країни. Середнє значення за попередні 10 років за півріччя відноситься до середніх збитків за перше півріччя між 2014 і 2023 роками.

Загальні економічні втрати за 1П 2024(млрд дол.)


.;Показник;Збиток;Середнє за 10 років; Зміна
.;Економічні втрати 127 98 29%
.;Природні катастрофи 120 91 31%
.;Техногенні катастрофи 7 7 –


Загальні страхові збитки в 1П 2024 (млрд дол. США)


.;Показник;Збиток;Середнє за 10 років; Зміна
.;Страхові збитки 66 43 54%
.;Природні катастрофи 60 37 62%
.;Техногенні катастрофи 6 6 –


Джерело: Swiss Re Institute

Хоча очікується збільшення кількості сильних опадів у теплішому кліматі, швидке зростання міст, зміна землекористування, дефіцитні дренажні системи та сухі ґрунти посилюють серйозність втрат.

"Застраховані збитки від сильних гроз зростають через низку факторів, включаючи інфляцію, яка сприяла зростанню вартості будівництва", каже Жером Хегелі, головний економіст групи Swiss Re. "І з економічним розвитком загальний ризик продовжуватиме зростати. Ось чому інвестиції в превентивні заходи, такі як захист уразливих громад від повеней або вдосконалення будівельних норм і норм для захисту будинків від сильного граду, є життєво важливими".

Повну версію тексту новини читайте також у наших партнерів

Додати коментар

Користувач:
email:





Market efficiency
Reflects how well information
Is priced in securities

- Fin.Org.UA

Новини

20:00 - Новини 3 серпня: енергетиці бракує грошей перед складною зимою, бюджет для оборони переглянуть
19:50 - Бум ШІ підняв вартість Amazon вище $3 трильйонів
19:40 - Удари по Wildberries завдали продавцям збитків на $3,5 мільярда: Кремль готує пільги
19:30 - Зима буде складною, а енергетиці бракує ще сотні мільйонів євро – Корецький
19:20 - На оборону знову знадобилися додаткові кошти, уряд перегляне бюджет – Корецький
18:50 - московія зібрала рекордну флотилію танкерів для експорту нафти через Арктику
18:20 - Дунай зупинив блок АЕС у Румунії – тепер країна купує електроенергію з України
17:50 - Російський Сбербанк помітив "неправильне вимирання" бізнесу
17:47 - Засідання Комісії
17:40 - московія вдарила по АЗС на Дніпропетровщині: троє загиблих
17:12 - Укрзалізниця перевезла на сто тисяч пасажирів більше, ніж у липні минулого року
16:50 - На Сумщині підозри вручили спільницям посадовиці ДПС, яку викрили на хабарі
16:38 - Трудові відносини: обов’язок роботодавця поінформувати працівника про особливості трудової діяльності
16:36 - Про переваги електронного листування
16:36 - Може статися з кожним. Чому у Польщі затримали директора CEO Club
16:35 - Податкова знижка за витратами, понесеними за навчання: алгоритм розрахунку
16:35 - Нацбанк показав курс долара та євро на 4 серпня
16:34 - TAX Control – дієвий інструмент контролю
16:30 - Банки більше оцінюватимуть фінансову поведінку клієнтів. Кого це стосується?
16:05 - "Пакунок школяра": батьки першокласників знову можуть отримати 5 тисяч від держави
16:00 - Курси валют, встановлені НБУ на 04.08.2026
15:46 - Кремль використовує проблеми у Криму для тиску на населення – ГУР
15:45 - Нафтогігант Shell продав усю свою "зелену" енергетику в Європі: хто покупець
15:19 - ВІДДІЛ КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ УПРАВЛІННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ВЗАЄМОДІЇ ГУ ДПС У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ (ТЕРИТОРІЯ ОБСЛУГОВУВАННЯ - МІСТО ДНІПРО) ІНФОРМУЄ!
15:05 - На Дніпропетровщині викрили конвертцентр із 20 підконтрольними фірмами
14:58 - Суд підтримав позицію ДПС: виробник тютюнової продукції має сплатити до бюджету понад 3,2 млрд грн податків
14:40 - Великі мережі АЗС знову підвищили ціни на дизель
14:25 - Мінвідновлення оновило статистику ударів московія по судноплавству
14:13 - ДПС та Держприкордонслужба удосконалюють електронний обмін інформацією
14:00 - Уряд змінив порядок переоформлення відстрочки від мобілізації


Більше новин