ЄС надасть Україні 4,2 млрд за виконання індикаторів другого кварталу 2024 року в рамках Ukraine Facility найближчим часом

06.08.2024 16:09 | Міністерство економіки України

Рада ЄС погодила надання Україні 4,2 млрд євро за виконання індикаторів другого кварталу 2024 року, які передбачені Планом України в межах програми Ukraine Facility. Очікується, що кошти макрофінансової підтримки надійдуть до державного бюджету найближчим часом. 
«Вдячні партнерам за позитивне рішення щодо нового траншу обсягом 4,2 млрд євро. Україна успішно та своєчасно реалізує кроки, передбачені Планом України, що є запорукою для отримання фінансової підтримки з боку Європейського Союзу. Наразі ми працюємо над виконанням індикаторів 3 кварталу, за досягнення яких держава зможе отримати наступні 4 млрд євро у листопаді цього року. Це вкрай важливо, бо саме завдяки цим коштам ми можемо забезпечувати соціальні витрати. Водночас Україна не може спрямовувати це фінансування на воєнні потреби, тому майже все, що заробляємо всередині країни, спрямовуємо на забезпечення сектору безпеки та оборони», - зазначила Перший віцепрем'єр-міністр України - Міністр економіки України Юлія Свириденко.
Так, у другому кварталі 2024 року Україна виконала 9 індикаторів, що передбачені Планом для Ukraine Facility. Це кроки у сфері цифровізації Державної митної служби, бюджетного планування, реформи публічних інвестицій, боротьби з корупцією, корпоративного управління для державних компаній, перезапуску Бюро економічної безпеки, затвердження Інтегрованого національного плану з енергетики та клімату, прийняття Стратегії та Плану термомодернізації будівель до 2050 року, а також ухвалення протимінної стратегії до 2033 року.
Загалом у 2024 році Україна очікує отримати €16 млрд підтримки, з яких €3 млрд буде грантовою допомогою. Протягом 3 кварталу 2024 року Україна планує виконати 9 наступних індикаторів, що дозволить отримати €4 млрд, з яких €1,5 млрд складе грантове фінансування. 
Нагадаємо, Міністерство економіки щоквартально надає Європейській комісії звіти щодо виконання індикаторів Плану України. Після позитивної оцінки з боку Єврокомісії та країн-членів ЄС, рішення щодо виділення коштів затверджується Радою ЄС.

Додати коментар

Користувач:
email:





Bulls and bears tussle
Market ebbs, flows, unbridled
Chaos in motion.

- Fin.Org.UA

Новини

12:08 - До трьох фінансових компаній застосовано заходи впливу
11:25 - Який алгоритм дій отримання документа, що засвідчує реєстрацію у ДРФО, громадянина України через Портал Дія (мобільний додаток Портал Дія)?
11:21 - Транспортний податок: надходження від платників до місцевих бюджетів Дніпропетровщини зросли на 55,7%
11:20 - "Укрзалізниця" запускає новий регіональний поїзд
11:19 - Податкова знижка: за яких умов та за якими витратами можна отримати
11:17 - Модернізуємо Електронний кабінет разом!
11:04 - Мета запровадження системи управління податковими ризиками (комплаєнс-ризиками)
11:03 - Чи переноситься граничний строк сплати податків і зборів, якщо останній день строку сплати припадає на вихідний або святковий день?
11:03 - Для стабілізації ринку праці після війни Україна має залучити 3 мільйона осіб – уряд
11:02 - У разі надання в оренду частини приміщень суб’єкт господарювання – власник нерухомого майна подає Заяву за ф. № 20-ОПП
11:01 - Терміни та порядок розгляду адвокатських запитів у контролюючих органах
10:59 - Як здійснюється зарахування коштів на єдиний рахунок та їх перерахування з єдиного рахунку?
10:58 - До уваги резидентів Дія Сіті!
10:57 - У якому розмірі встановлюються ставки податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки?
10:56 - Який номер та символи фіскального чека, виданого РРО, необхідно вводити для пошуку в Реєстрі «Пошук фіскального чека»?
10:55 - За якою формою платники ПДФО подають заяву про відмову від застосування ПСП?
10:53 - Оподаткування ПДФО доходів, отриманих від продажу рухомого/нерухомого майна або у вигляді спадщини (подарунку): як визначається резидентський статус фізичної особи
10:51 - Чи оподатковується ПДФО сума коштів, яка виплачується ЮО – боржником згідно договору про відступлення права вимоги на користь ФО – нового кредитора?
10:49 - Як заповнюються реквізити «Призначення платежу» та «Отримувач» платіжної інструкції для зарахування коштів та сплати внеску на підтримку працевлаштування осіб з інвалідністю?
10:47 - До уваги первинних водокористувачів!
10:46 - Платнику ПДФО згідно з рішенням суду або за добровільним рішенням сторін виплачуються аліменти: відображення у додатку 4ДФ до Розрахунку
10:45 - Заява про застосування спрощеної системи оподаткування: особливості заповнення платниками, які планують здійснювати ЗЕД
10:43 - Рентна плата: за користування радіочастотами до загального фонду держбюджету від платників Дніпропетровщини надійшло 563,0 тис. гривень
10:42 - Рентна плата за користування надрами: надходження від платників до місцевих бюджетів Дніпропетровщини зросли на 39,4%
10:41 - ФОПи Дніпропетровщини спрямували до бюджетів громад майже 2,7 млрд грн єдиного податку
10:40 - «Зелений коридор» та податковий супровід: ДПС запровадила нові стандарти обслуговування ветеранів
10:36 - Додаток КІК до податкової декларації про майновий стан і доходи: деякі особливості заповнення
10:34 - Разом зміцнюємо економіку Дніпропетровщини: податкова служба підтримує ветеранське підприємництво
10:33 - Покровський Центр обслуговування платників Синельниківської ДПІ Головного управління ДПС у Дніпропетровській області тимчасово призупинив свою роботу
10:33 - Telegram оскаржує розпорядження уряду Індії про тимчасове блокування


Більше новин