Україна отримає 4,2 млрд євро від ЄС в рамках фінансового інструменту Ukraine Facility. Рада ЄС схвалила рішення

06.08.2024 15:21 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Рада Європейського Союзу схвалила виділення Україні макрофінансової допомоги на суму 4,2 млрд євро у межах фінансового інструменту Ukraine Facility. Кошти буде спрямовано на першочергові соціальні та гуманітарні видатки державного бюджету. “Вдячний Європейському Союзу за позитивну оцінку проробленої Урядом роботи та за розуміння потреб України.
ЄС є найбільшим донором зовнішнього фінансування з 24 лютого 2022 року.
Міжнародна допомога відіграє вирішальну роль у забезпеченні бюджетної ліквідності та збереженні макрофінансової стабільності в умовах невизначеності.
Уряд відданий співпраці з партнерами та ефективному і якнайшвидшому впровадженню заходів”, — прокоментував Міністр фінансів України Сергій Марченко. Україна виконала усі заходи, визначені Планом України, до кінця другого кварталу, що в свою чергу відкрило можливість отримання відповідного траншу за інструментом. Планом України було передбачено дев’ять індикаторів до кінця червня 2024 року.
Зокрема, у сфері відповідальності Мінфіну було впровадження низки заходів у бюджетній сфері, управлінні публічними інвестиціями та державному адмініструванні. У межах інструменту Ukraine Facility до Держбюджету України вже надійшло 7,9 млрд євро.
Очікується, що у 2024 році бюджетна підтримка від ЄС сягне 16 млрд євро. Довідково Мінфін був виконавцем трьох умов за Планом України: Схвалення Бюджетної декларації на 2025–2027 роки; Затвердження плану заходів з реалізації Дорожньої карти реформування управління публічними інвестиціями; Схвалення Довгострокового національного стратегічного плану цифрового розвитку, цифрової трансформації та цифровізації Державної митної служби.

Додати коментар

Користувач:
email:





Український ринок
Із бурхливими коливаннями –
Треба знати правила.

- Fin.Org.UA

Новини

15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 14.01.2026
13:58 - У Києві призупинено наземного електротранспорту
13:53 - Рада звільнила Федорова з посади міністра цифрової трансформації
13:45 - Армія московія поцілила по енергооб'єктах Запоріжжя: поранено двох працівниць
13:40 - Аукціон із приватизації одного з найбільших хімічних компаній України знову зірвався
13:30 - У системі е-ТТН зареєстрували перші електронні товарно-транспортні накладні
13:29 - ВІДДІЛ КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ УПРАВЛІННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ВЗАЄМОДІЇ ГУ ДПС У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ (ТЕРИТОРІЯ ОБСЛУГОВУВАННЯ - МІСТО ДНІПРО) ІНФОРМУЄ!
13:15 - Ворожа атака поранила двох залізничників на Донеччині
13:00 - Фермери протестують у Парижі, щоб зупинити аграрну угоду ЄС з Південною Америкою
13:00 - У Києві без тепла залишаються близько 500 будинків – КМДА
12:40 - Rozetka контролює 76% виручки у онлайн-ритейлі
12:30 - Ритейл під напругою: чому енергонезалежність - це нова реальність, а банк - вже не просто каса
12:30 - ДБР затримало митника, який заробляв на контрабанді iPhone
12:15 - Торік попит на гібридні авто в Україні зріс на третину: найпопулярніші моделі
12:10 - Фінансовій компанії відкликано ліцензію через визнання її ділової репутації небездоганною
12:05 - На Київщині низка супермаркетів не працює через перебої з електропостачанням
11:30 - ДБР розповіло про викриті у 2025 році порушення
11:11 - Єдиний рахунок спрощує процес сплати податкових платежів Механізм сплати платежів з використанням єдиного рахунку
11:10 - Трамп пригрозив усім країнам, що торгують з Іраном митами у 25%
11:09 - Чи можуть бути платниками єдиного податку третьої групи юридичні особи, які здійснюють охоронну діяльність?
11:08 - Національна стратегія доходів до 2030 року – удосконалення адміністрування податків, зборів та платежів
11:06 - Алгоритм дій фізичної особи – громадянина України у разі втрати (зіпсуття) РНОКПП (у тому числі якщо паспорт громадянина України також втрачено)
11:05 - До уваги громадян! Сплачуйте податки через мобільний застосунок або касу банку правильно
11:01 - До уваги платників ПДВ!
10:59 - Деклараційна кампанія – 2026: сумлінне декларування доходів – підтримка фінансової безпеки та обороноздатності держави
10:49 - Туристичний збір: до місцевих бюджетів Дніпропетровщини надійшло майже 17,6 млн гривень
10:47 - Платники Дніпропетровщини за видобування залізних руд спрямували до загального фонду держбюджету майже 4,2 млрд грн рентної плати
10:46 - Плата за землю: протягом 2025 року місцеві бюджети Дніпропетровщини отримали від платників майже 7,6 млрд гривень
10:45 - Податок на нерухомість: у 2025 році надходження зросли на 19,3 %
10:42 - З 1 січня 2026 року змінилися правила оподаткування прибутку банків


Більше новин