ЄС надасть Україні 4,2 млрд за виконання індикаторів другого кварталу 2024 року в рамках Ukraine Facility найближчим часом

06.08.2024 16:24 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Рада ЄС погодила надання Україні 4,2 млрд євро за виконання індикаторів другого кварталу 2024 року, які передбачені Планом України в межах програми Ukraine Facility.
Очікується, що кошти макрофінансової підтримки надійдуть до державного бюджету найближчим часом.  «Вдячні партнерам за позитивне рішення щодо нового траншу обсягом 4,2 млрд євро.
Україна успішно та своєчасно реалізує кроки, передбачені Планом України, що є запорукою для отримання фінансової підтримки з боку Європейського Союзу.
Наразі ми працюємо над виконанням індикаторів 3 кварталу, за досягнення яких держава зможе отримати наступні 4 млрд євро у листопаді цього року.
Це вкрай важливо, бо саме завдяки цим коштам ми можемо забезпечувати соціальні витрати.
Водночас Україна не може спрямовувати це фінансування на воєнні потреби, тому майже все, що заробляємо всередині країни, спрямовуємо на забезпечення сектору безпеки та оборони», - зазначила Перший віце-прем"єр-міністр України - Міністр економіки України  Юлія Свириденко. Так, у другому кварталі 2024 року Україна виконала 9 індикаторів, що передбачені Планом для Ukraine Facility.
Це кроки у сфері цифровізації Державної митної служби, бюджетного планування, реформи публічних інвестицій, боротьби з корупцією, корпоративного управління для державних компаній, перезапуску Бюро економічної безпеки, затвердження Інтегрованого національного плану з енергетики та клімату, прийняття Стратегії та Плану термомодернізації будівель до 2050 року, а також ухвалення протимінної стратегії до 2033 року. Загалом у 2024 році Україна очікує отримати €16 млрд підтримки, з яких €3 млрд буде грантовою допомогою.
Протягом 3 кварталу 2024 року Україна планує виконати 9 наступних індикаторів, що дозволить отримати €4 млрд, з яких €1,5 млрд складе грантове фінансування.  Нагадаємо, Міністерство економіки щоквартально надає Європейській комісії звіти щодо виконання індикаторів Плану України.
Після позитивної оцінки з боку Єврокомісії та країн-членів ЄС, рішення щодо виділення коштів затверджується Радою ЄС.

Додати коментар

Користувач:
email:





Гроші не мають колір,
І не вони роблять людину,
Тільки у розумній долі
Фінанси роблять дива знущання.

- Fin.Org.UA

Новини

19:43 - 19 січня погодинні відключення електроенергії будуть по всій Україні
19:30 - Україна очікує на опалювальне обладнання від Італії – Буданов
19:10 - Шмигаль розповів про ситуацію з теплопостачанням у Києві та області
17:55 - В Україні подорожчали столові буряки: яка ціна
17:20 - Cудновласники призупиняють заходи в українські глибоководні порти – ЗМІ
16:10 - У Харкові визначилися, хто будуватиме перший підземний дитсадок
15:12 - У 2025 році московія активізувала використання Маріупольського порту – СЗРУ
14:10 - Розпочався ремонт ЛЕП, що з’єднує ЗАЕС з українською енергосистемою
13:59 - Суд відібрав землі у двох київських кооперативів, які збирали гроші за автостоянку
13:49 - У Київській області екстрені відключення світла: графіки не діють
12:55 - Київський ЦУМ майже повністю відключив зовнішню підсвітку
11:57 - Суд розірвав угоду Київради з фірмою, яка хотіла "перетворити" нежитловий будинок на житловий
10:51 - У пунктах пропуску на кордоні з Польщею призупинили оформлення заповнених вантажівок
10:00 - В Україні впав відбір газу зі сховищ
07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 18.01.2026
23:00 - Новини від Міністерства енергетики України
19:10 - Денис Шмигаль: Максимально швидке відновлення енергопостачання та посилення захисту критичної інфраструктури Києва і області - найвищий пріоритет
19:07 - Україна та Німеччина посилюють співпрацю у сфері лісового господарства
18:57 - У Києві ведуть роботи з повернення тепла до 102 житлових будинків – Кулеба
18:30 - Україна та Німеччина домовилися про продовження Німецько-українського агрополітичного діалогу
18:10 - Італійці затримали судно металом за порушення санкцій проти московія
18:00 - Литва надасть Україні додаткове обладнання для підтримки енергетичної стійкості найбільш критичних регіонів – Денис Шмигаль
17:20 - БЕБ вилучив контрабандну електроніку на 35 мільйонів гривень
17:00 - Голова FIFA заробляє $6 мільйонів на рік – його зарплата зросла в 4 рази за 10 років
16:15 - Литва виділить Україні додаткову енергетичну допомогу
15:10 - Маск вимагає від OpenAI та Microsoft 134 мільярдів доларів компенсації
14:15 - Наслідки ударів московія: до ремонтів залучено дві тисячі газовиків – Свириденко
13:55 - Україна та Конго співпрацюватимуть в агросекторі: що передбачається
13:10 - "Є відмінності у звітах": Зеленський доручив розібратись щодо будинків без тепла в Києві
13:00 - Вихід у вищу лігу: чому перемога blago в Лондоні важлива для українського ринку


Більше новин