Заява Угорщини про "ненадійну" для транзиту нафти Хорватію обурила Загреб

03.08.2024 15:15 | Економічна правда

Заява глави МЗС Угорщини, що Хорватія - ненадійна для транзиту нафти країна, викликала обурення в Загребі.
Про це, як пише "Європейська правда", повідомило видання Euractiv.
Європейська комісія запропонувала Угорщині та Словаччині використати вільні потужності адріатичного трубопроводу JANAF у Хорватії для постачання нафти до обох країн походженням не з московії.
Та глава МЗС Угорщини Петер Сійярто відкинув цю пропозицію, заявивши, що "Хорватія простоне є надійною країною для транзиту".
"Це політично глибоко образлива заява, яку ми не очікували почути від представника країни, на недоброзичливі кроки якої ми вже давно реагуємо вкрай стримано і помірковано", - заявив міністр закордонних справ Хорватії Гордан Грліч Радман.
Словаччина, чий угорський нафтопереробний завод Slovnaft вже отримує частину нафти через JANAF, заявила в п"ятницю, що отримала лист від хорватського уряду з пропозицією забезпечити поставки.
"Але за якою ціною? В якому обсязі? Цього сьогодні ніхто не знає", - заявив міністр закордонних справ Словаччини Юрай Бланар.
Словаччина, як і Угорщина, хоче, щоб Єврокомісія змусила Україну повністю відновити потоки нафти з московії, але, за словами Бланара, вона також шукатиме інше рішення, якщо Єврокомісія не діятиме.
Незважаючи на тривалі переговори щодо тарифів на транзит, хорватській JANAF та угорській MOL вдалося підписати річний контракт у травні 2023 року на транспортування та зберігання 2,9 млн тонн нафти Адріатичним трубопроводом до угорських та словацьких нафтопереробних заводів MOL.
У п"ятницю Угорщина також поскаржилася на те, що Хорватія не інвестувала в нарощування потужностей і ніколи не підтверджувала цифру, яку вона назвала для максимальної транзитної потужності свого трубопроводу.
У своїй заяві компанія JANAF відкинула ці звинувачення, заявивши, що вона постійно інвестує в свою транспортно-зберігаючу систему.
Компанія заявила, що разом з MOL протестувала свої транспортні потужності на ділянці в напрямку Угорщини і довела, що може транспортувати 1,2 млн тонн сирої нафти щомісяця.
"Абсолютно не відповідає дійсності інформація про те, що JANAF підвищував свої тарифи протягом останніх трьох років", - відкинули також у компанії звинувачення Угорщини.
Єврокомісія напередодні заявила, що ще продовжує з"ясовувати ситуацію з постачанням нафти до Угорщини й Словаччини після зупинки Україною транзиту нафти російського "Лукойлу", проте на цьому етапі не побачила впливу цього рішення на обсяги постачання нафти.
Угорщина та Словаччина стверджують, що рішення Києва ставить під загрозу їхню енергетичну безпеку, та ініціювали обговорення у Єврокомісії.
Європейська правда

Додати коментар

Користувач:
email:





Bullish, optimistic,
Bearish, pessimistic tones,
The market speaks loud.

- Fin.Org.UA

Новини

07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 24.03.2026
23:00 - Новини від Міністерства енергетики України
22:00 - Новини від Міністерства енергетики України
21:00 - Новини 23 березня: обвал цін на нафту, африканський газ для України та смерть власника OnlyFans
20:40 - Львів розриває контракт з поляками щодо будівництва сміттєпереробного заводу
20:25 - URTF зібрав 2,8 мільярда доларів донорських внесків для України – Мінфін
20:00 - У Києві та окремих регіонах України – аварійні відключення
19:22 - Держстат розпочинає велике дослідження рівня життя українців
18:55 - ДТЕК та інші: хто отримає гроші від Норвегії на енергетику та постачання ліків в Україні
18:35 - Держава дофінансувала виплати одноразової допомоги для малозабезпечених
18:14 - московіяни почали масово завантажувати корейський месенджер через блокування
18:03 - Звіт про базове відстеження результативності постанови Кабінету Міністрів України від 06.09.2024 № 1034 «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 13 грудня 2017 р. № 989 і 1026»
18:00 - Мінекономіки: нові правила контролю та цифровізація – Держпродспоживслужба готується до ринку ЄС
18:00 - Паливна криза: 20% членів ЄБА вже переглянули свої ціни
17:35 - Махінації з чеками: Податкова викрила велику мережу магазинів м’ясної продукції
17:30 - НКЦПФР посилює співпрацю з TheCityUK у розвитку ринків капіталу
17:29 - Звіт про результати публічного громадського обговорення та електронних консультацій проєкту постанови Кабінету Міністрів України «Деякі питання щодо провадження господарської діяльності з управління небезпечними відходами»
17:16 - Свириденко хоче залучити додаткові фінанси для ремонту доріг
17:00 - «Доступні кредити 5-7-9%»: щотижнева статистика
16:53 - Нацбанк показав курс долара і євро на вівторок 24 березня
16:47 - Понад 3000 об’єктів критичної інфраструктури в Україні потребують захисту – Кулеба
16:30 - Шлях до України: Польща vs Румунія
16:25 - "Астарта" купує два підприємства на Полтавщині
16:12 - В Україні ціни на пшеницю зросли до максимуму за півроку на тлі війни в Ірані
16:00 - єОселя: щотижнева статистика
16:00 - У Києві 24 березня завершується опалювальний сезон
15:31 - Африка постачатиме Україні газ: ведуться перемовини
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 24.03.2026
15:25 - У Хмельницькому побудують підприємство: забезпечуватиме обладнанням бетонозаводи
14:53 - Власник платформи для дорослих OnlyFans помер від раку


Більше новин