Три лікарні Чернігівщині будуть відновлені за допомоги французьких партнерів: підписано угоду про співпрацю

02.08.2024 19:11 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Між Чернігівською обласною військовою адміністрацією та французьким агентством «Expertise France» підписано угоду про співпрацю.
Взаємодія спрямована на відновлення медзакладів Чернігівщини та покращення доступу населення до основних медичних послуг попри виклики повномасштабної війни. “Міжнародна підтримка та допомога Україні вкрай цінна та важлива для нас. Медична система нашої держави працює у надскладних умовах, однак щодня ми робимо все можливе, аби вистояти.
Завдяки потужній міжнародній підтримці наших партнерів, зокрема й Франції, можемо ефективно протидіяти викликам війни та працювати над подальшим розвитком медичної системи.
Україна і Франція найпершими оформили меморандумом свою співпрацю, і вже найближчим часом ми очікуємо ратифікацію міжурядових угод між двома країнами, які надовго вперед визначать наші шляхи співпраці на найвищому рівні.
Висловлюємо велику вдячність французькому народу, Уряду Франції та агенціям за багатосторонню підтримку України.
Відновлення та будівництво закладів на Чернігівщині - це лише один з небагатьох компонентів підтримки, яку надають наші міжнародні партнери.
Разом ми зможемо вистояти та консолідувати зусилля попри непростий час”, - зазначив Перший заступник Міністра охорони здоров"я Сергій Дубров. Відповідно до угоди, за допомоги французьких партнерів буде відновлено три лікарні Чернігівської області. Йдеться про Чернігівську обласну дитячу лікарню, Чернігівську обласну психоневрологічну лікарню та Ічнянську міську лікарню.  Передбачається проведення таких робіт: Чернігівська обласна дитяча лікарня – відновлення та проведення     будівельних робіт в підвальному приміщенні головного корпусу лікарні.
Буде     реконструйовано укриття для проведення невідкладних операцій, інтенсивної     терапії для дітей, неонатології та оздоровлення пацієнтів і їхніх родин.     Укриття буде оснащене апаратами штучної вентиляції легенів та іншим     необхідним обладнанням.  Чернігівська обласна психоневрологічна лікарня – відновлення та     проведення будівельних робіт у підвальному приміщенні корпусу та     реконструкція свердловини медзакладу.
Підвальне приміщення буде     переобладнано під укриття з облаштуванням нової свердловини для     водопостачання.  Ічнянська міська лікарня – відновлення  та проведення     будівельних та реноваційних робіт частини приміщень двоповерхової будівлі     стаціонару.
Буде проведено капітальний ремонт хірургічного блоку в лівому     крилі стаціонару.  Зазначимо, що від початку повномасштабної війни Чернігівщина була одним із регіонів, який перебував під постійними артобстрілами та авіабомбардуваннями.
Ворог цілеспрямовано нищив об’єкти цивільної інфраструктури, зокрема й лікарні.
Крім того, частина території перебувала під тимчасовою окупацією.
Внаслідок цього багато об’єктів цивільної інфраструктури були пошкоджені або зруйновані.  Зокрема, росія пошкодила 68 об’єктів медзакладів та ще 8 зруйнувала вщент.
На сьогодні в області повністю відновлено 38 об’єктів медичних закладів, ще 19 – частково.  Нагадаємо, за час повномасштабної війни в Україні загалом пошкоджено 1642 об’єкти медзакладів та ще 214 – зруйновані повністю. Міністерство охорони здоров’я висловлює велику вдячність Франції за підтримку України, надану у цей непростий час. Укладення угоди передбачає розширення партнерства між країнами у медичній сфері, яке сприятиме підвищенню якості медичної допомоги та відновленню й реконструкції закладів, постраждалих внаслідок повномасштабної війни.
   Допомога від міжнародних партнерів є надважливою для відновлення нашої країни та збереження життів українців в умовах повномасштабного вторгнення.
Така потужна позиція посилюватиме партнерство між країнами та ефективно вплине на подальшу розбудову та відновлення української системи охорони здоров’я.  Довідково «Expertise France» – це французьке агентство міжнародного технічного співробітництва, яке входить до групи «Французьке агентство розвитку» (Agence francaise de developpement).
З 2023 року агентство запроваджує нову програму технічного співробітництва «mAIDan Ukraine», яка є частиною допомоги Уряду Франції та спрямована на підтримку відновлення й процесу європейської інтеграції України.  

Додати коментар

Користувач:
email:





The markets are fickle,
Responding to news and trends,
Investors hold on tight.

- Fin.Org.UA

Новини

18:33 - Іран блокував Ормузьку протоку – ЗМІ
18:05 - Банки профінансували третину необхідних Україні енергетичних потужностей – Свириденко
17:43 - На Хмельниччині викрили чиновників, які "накрутили" вартість будинку для переселенців
17:15 - московія вдарила по газовидобувному об’єкту НАК "Нафтогаз" на Харківщині
16:58 - Суд відібрав у мисливського підприємства полігон оборони на Одещині
16:37 - США оголосили "морську зону попередження" у Перській затоці
15:53 - Через війну у Ірані нафта може подорожчати до 80 доларів за барель – Reuters
15:10 - У лютому Україна викачувала зі сховищ 42 мільйона кубометрів газу на добу
14:03 - Криптовалюта подешевшала на тлі війни у Ірані – Bloomberg
13:23 - ОПЕК розгляне можливість збільшення видобутку більше, ніж планувалося – ЗМІ
12:30 - Трамп допускає "дружнє поглинання" Куби – ЗМІ
12:14 - Прокуратура відібрала у підприємця приміщення київського коледжу автотехнологій
11:20 - Аварійники почали отримувати додаткові виплати
10:40 - "Укрзалізниця" повідомила про зміни у графіку руху поїздів
09:25 - московія атакувала залізницю на Дніпропетровщині: які наслідки
07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 28.02.2026
07:00 - "Національний кешбек", нові банкноти та ліки на АЗС: що зміниться в березні
23:00 - Новини від Міністерства енергетики України
21:00 - Новини 25 лютого: нова угода з МВФ
20:30 - Відбулося перше засідання нової Наглядової ради «Енергоатому»: обрано керівництво та визначено курс на залучення інвесторів
20:25 - Відключення світла 28 лютого триватимуть усю добу
20:18 - Стратегію посилення енергостійкості України затвердить РНБО - Зеленський
19:58 - Вивантаження зерна у портах Великої Одеси зростає
19:40 - Засновник Yandex відмовився від російського громадянства
19:35 - Денис Шмигаль провів зустріч з делегацією Atlantic Council
19:35 - Небанківській установі відкликано ліцензію на здійснення операцій з готівкою
19:20 - Заарештовано сина померлого у Італії ексбанкіра Адаріча
19:10 - Загальний фонд держбюджету України отримав понад 222 мільярдів за лютий
18:56 - З реєстру колекторських компаній виключено одну установу
18:35 - У Вінниці ліквідували масштабне виробництво рідин для електронок


Більше новин

ВалютаКурс
Алжирський динар0.33221
Австралійський долар30.6223
Така0.35275
Канадський долар31.5217
Юань Женьміньбі6.2819
Чеська крона2.0981
Данська крона6.8076
Гонконгівський долар5.5091
Форинт0.135049
Індійська рупія0.47375
Рупія0.0025671
Новий ізраїльський шекель13.7282
Єна0.27646
Теньге0.086533
Вона0.029897
Ліванський фунт0.000481
Малайзійський ринггіт11.0725
Мексиканське песо2.5058
Молдовський лей2.5131
Новозеландський долар25.7779
Норвезька крона4.5382
Саудівський ріял11.4905
Сінгапурський долар34.0493
Донг0.0016541
Ренд2.7034
Шведська крона4.7721
Швейцарський франк55.8502
Бат1.38615
Дирхам ОАЕ11.7342
Туніський динар15.0487
Єгипетський фунт0.8989
Фунт стерлінгів58.0465
Долар США43.0996
Сербський динар0.43312
Азербайджанський манат25.3512
Румунський лей9.9811
Турецька ліра0.9804
СПЗ (спеціальні права запозичення)59.2492
Євро50.8661
Ларі16.112
Злотий12.0393
Золото223573.57
Срібло3867.74
Платина102139.16
Паладій78219.31

Курси валют, встановлені НБУ на 02.03.2026