Денис Шмигаль і Валдіс Домбровскіс обговорили питання енергетичних санкцій та фінансову підтримку

01.08.2024 12:42 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Прем"єр-міністр України Денис Шмигаль провів телефонну розмову з Виконавчим віце-президентом Європейської комісії Валдісом Домбровскісом.  Сторони обговорили питання енергетичних санкцій та отримання Україною 50 млрд доларів від використання російських зморожених активів.  Денис Шмигаль повідомив, що запроваджені Україною санкції не порушують Угоду про асоціацію з ЄС, а реакція словацької та угорської сторін є вкрай політизованою та маніпулятивною.
«Україна завжди відкрита до конструктивної співпраці з країнами-членами ЄС, зокрема з Угорщиною та Словаччиною.
Ми впевнені, що справжню загрозу цим країнам несе росія, яка шляхом енергетичного шантажу намагається уникнути справедливих санкцій.
І ми вдячні Єврокомісії за політику обмеження російських енергоресурсів та підтримку країн ЄС, які активно диверсифікують свої енергетичні потоки», — сказав Прем"єр-міністр. Також сторони обговорили рішення саміту G7 про надання Україні 50 млрд доларів від російських конфіскованих активів.
Денис Шмигаль зауважив, що завдяки цьому важливому рішенню Україна зможе пройти наступний рік.
Він подякував ЄС та особисто Валдісу Домбровскісу за лідерство в цьому питанні. «Розраховуємо, що вже наприкінці цього року ці кошти будуть доступні Україні», — додав очільник Уряду. Прем"єр-міністр також подякував Єврокомісії за вже отримані 8 млрд євро в межах програми Ukraine Facility.
Загалом цього року за програмою Україна розраховує отримати 16 млрд євро та аналогічну суму — наступного року.
За словами Прем"єр-міністра, ця допомога має вирішальне значення для забезпечення стійкості та стабільності України в умовах повномасштабної війни.

Додати коментар

Користувач:
email:





Акції, валюта,
Український ринок росте,
Інвестуймо разом.

- Fin.Org.UA

Новини

17:20 - Російська компанія РЖД збирається розмістити облігації в юанях
17:00 - ДПС та Держслужба зайнятості запустили спільний сервіс податкової підтримки для учасників грантових програм
16:59 - Гранти на відкриття бізнесу: для отримувачів створили окремий сервіс
16:56 - Курс євро оновить історичний рекорд щодо гривні
16:52 - 25,6 млрд грн податків сплатила ОККО за минулий рік – майже на чверть більше, ніж попереднього року
16:50 - Українці придбали понад 80 тисяч авто на внутрішньому ринку за місяць: топ-10 моделей
16:30 - Реформа "з пістолетом біля скроні"
16:25 - У Одесі на п’ять мільйонів гривень завищили вартість відновлення поліклініки – ЗМІ
16:20 - Канадські авіакомпанії призупиняють рейси на Кубу
16:10 - Засідання Комісії
16:10 - У січні товарообіг України сягнув майже 10 мільярдів доларів: що купували та продавали
16:04 - Ринок фінансових послуг України покинули шість компаній
16:00 - Курси валют, встановлені НБУ на 11.02.2026
15:57 - Банки забезпечили фінансування енергетичних проєктів на 36,6 млрд грн
15:49 - Взяття на облік як платника єдиного внеску ФОПа, який планує одночасно провадити незалежну професійну діяльність
15:44 - Україна ризикує недоотримати 1,4 мільярда євро фіндопомоги ЄС – аналітики
15:33 - Затверджено нові звіти за формами №1-ВП та №1-ОП
15:30 - LEV Development потрапив у п'ятірку лідерів премії ТОП-100 девелоперів України за версією ЛУН
15:23 - У московії ціни на огірки наблизилися до вартості м'яса
15:20 - Дунайські порти України за рік перевалили 9 мільйонів тонн вантажів
15:02 - Щодо подання Повідомлення про набуття частки у контрольованій іноземній компанії
14:57 - Роз’їзний характер робіт: чи оподатковується ПДФО вартість проживання та проїзду найманих працівників?
14:55 - В Україні вже експлуатується 1,4 ГВт газової генерації
14:45 - Кулеба повідомив про можливі зміни у теплопостачанні в Україні
14:36 - До уваги платників податків!
14:35 - У які строки контролюючий орган здійснює реєстрацію ФОП (крім е-резидента), як платника єдиного податку?
14:35 - На Харківщині внаслідок російської атаки загорілася АЗС
14:30 - Про терміни подання ФОПом на загальній системі оподаткування податкової декларації про майновий стан і доходи та сплати ПДФО
14:28 - До фінансової компанії застосовано захід впливу
14:24 - Про подання ФОПами звітності з ПДФО, військового збору та єдиного внеску


Більше новин