Україна і Франція провели перше засідання Координаційної ради з підтримки спільних французько-українських проектів в оборонній індустрії

24.07.2024 19:13 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

24 липня 2024 року Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості України, Міністерство оборони України та Генеральна дирекція з озброєнь Міністерства Збройних Сил Франції провели перше засідання Координаційної ради з питань підтримки спільних проектів в ОПК. Домовленість щодо створення Координаційної ради було зафіксовано у Заяві про наміри, яка була підписана 7 червня 2024 року між Міністром з питань стратегічних галузей промисловості України Олександром Камишіним та Міністром збройних сил Франції Себастьєном Лекорню. Підписання Заяви про наміри, у свою чергу, стало кроком на виконання історичної Угоди про співпрацю в галузей безпеки між Україною та Францією, підписаною Президентом Франції Емманюелем Макроном і Президентом України Володимиром Зеленським 16 лютого 2024 року.
Угода передбачає, серед іншого, підтримку Францією зусиль України з розвитку власного оборонно-промислового комплексу шляхом залучення французьких інвестицій і локалізації виробництва. Метою створення Координаційної ради є підтримка зусиль зі створення партнерств між французькою та українською оборонною індустріями.
Раду співочолюють Емануель Ківа, керівник Генерального директорату з озброєнь Міністерства збройних сил Франції, та Сергій Боєв, заступник Міністра з питань стратегічних галузей промисловості України.
З української сторони в засіданні також взяли участь Анна Гвоздяр, заступник Міністра з питань стратегічних галузей промисловості України, та Олександр Сергій, заступник Міністра оборони України.
А також інші представники міністерств та Командування Сил логістики ЗСУ. Перше засідання було присвячено організації і процесу роботи Ради, планам на найближчі місяці, а також детальній презентації французькою та українською оборонними компаніями перспективного партнерства в галузі ремонту та обслуговування бронетехніки французьких зразків в Україні.
Французькі та українські компанії будуть і надалі запрошуватися на засідання Ради для представлення та обговорення спільних проектів. «Сьогодні ми започаткували платформу для підтримки реалізації спільних проектів між французькою та українською оборонними індустріями із залученням ключових сторін.
Я впевнений, що це допоможе нам прискорити їхнє втілення», - зазначив заступник Міністра з питань стратегічних галузей промисловості України Сергій Боєв. Співпраця українських та французьких оборонних компаній вже триває.
Так, 8 червня 2024 року в Парижі представники українських та французьких оборонних компаній підписали ліцензійну угоду щодо виробництва боєприпасів 155 калібру за ліцензією KNDS France/Nexter.
Також підписали заяви про наміри щодо створення центру обслуговування та ремонту техніки KNDS France / Nexter в Україні та щодо використання технології 3D друку для виготовлення запчастин цієї компанії.
KNDS заявила про відкриття дочірньої компанії в Україні. Під час міжнародної виставки оборонної промисловості Eurosatory АТ «Укроборонпром» підписав два документи з французькою компанією Thales.
Перший — це меморандум про створення в Україні спільного підприємства, яке займатиметься ремонтом та модернізацією обладнання для засобів РЕБ, зв’язку, систем ППО та радарів. Другий стосується наміру французької сторони створити в Україні сервісний центр, який займатиметься обслуговуванням та випробуванням засобів радіоелектронної боротьби та радарів. Окрім того, французька асоціація GICAT підписала Меморандум про співпрацю з об’єднанням «Технологічні сили України», а один з приватних розробників дронів домовився про спільну розробку БПЛА з Thales.

Додати коментар

Користувач:
email:





Market correction,
Stocks fall and investors fret,
Value seekers pounce.

- Fin.Org.UA

Новини

19:17 - Прибутки "Нафтогазу" за рік впали у 6 разів
18:00 - За тиждень Нацбанк продав 778 мільйон доларів
17:08 - Британським авіакомпаніям дозволили скасовувати рейси задля економії авіапалива
16:03 - Аргентинці зберігають гроші "під матрацами" попри заклики Мілея відкривати рахунки в банках
15:00 - ОПЕК+ оголосила символічне підвищення квот на нафту
13:50 - Українські дрони вдарили по нафтовому порту московія
12:40 - Вихід Nvidia у фізичний штучний інтелект підняв акції партнерів в Азії
11:30 - ОПЕК+ готує третє підвищення квот на нафту після закриття Ормузу
10:00 - Іран планує ухвалити закон, який обмежить рух через Ормузьку протоку – ЗМІ
07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 03.05.2026
18:40 - Зеленський запровадив санкції проти колишнього глави Офісу президента
17:15 - MSC запускає контейнеровози новим маршрутом, який обходить Ормуз
16:10 - Російська авіабомба пошкодила газопровід на Запоріжжі
15:30 - Енергокриза у Європі: ще один лоукостер скасовує рейси
14:10 - Уряд розширив повноваження Агенції оборонних закупівель: що змінилося
13:43 - НБУ ухвалив зміни, які мають розширити банківське кредитування
13:12 - "Ринок ще не відчув повного впливу": Exxon Mobil прогнозує подальше зростання цін на нафту
11:35 - На Миколаївщині диверсифіковані всі системи опалення – Кім
10:45 - Індія активізувала виведення танкерів з Перської затоки – ЗМІ
10:00 - Щотижневий дайджест
10:00 - Здійснено чергові кроки для розширення банківського кредитування
09:50 - Атака на портову інфраструктуру Одещини: унаслідок влучань є пошкодження
07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 02.05.2026
00:00 - Новини від Міністерства енергетики України
21:00 - Новини 1 травня: нові плівки Міндіча
20:45 - Вже 24 компанії створили приватні групи ППО – Міноборони
20:30 - "Укрзалізниця" запроваджує нові правила повернення квитків
20:12 - Річний звіт Національного банку за 2025 рік: антикрихкість в дії
20:11 - Річний звіт Національного банку України за 2025 рік
20:05 - Японія просить компанії купувати російську нафту взамін близькосхідній – Nikkei


Більше новин