Державна програма «Доступні кредити 5-7-9%»: З початку року бізнес отримав пільгових кредитів на понад 50 млрд гривень

24.07.2024 13:56 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Від початку 2024 року українські підприємці отримали 13 394 пільгових кредитів за програмою «Доступні кредити 5-7-9%» на загальну суму 50,8 млрд гривень.
Дві третини від цієї суми приходиться на сектори сільського господарства та переробної промисловості. Протягом минулого тижня підприємці взяли ще 275 таких кредитів на суму 717 млн гривень.
Загалом же від початку дії програми (у лютому 2020 року) було видано 92,4 тисячі кредитів на суму 317,7 млрд гривень. «Для нас вкрай важливо, що все активніше зростає частка переробних підприємств, які беруть кредити в рамках програми, адже це важлива складова нашої політики “Зроблено в Україні” для підтримки українських виробників.
Уряд поступово модернізує державну програму «Доступні кредити 5-7-9%», щоб державна підтримка спрямовувалась на інвестиційне кредитування та підвищення енергетичної стійкості підприємств та населення.
Нещодавно ми розширили програму  на відновлення енергетичних спроможностей бізнесу.
Українські банки вже почали видавати перші кредити на  придбання та встановлення українськими виробниками сонячної електростанції та когенераційних установок. Також цього тижня до програми «Доступні кредити 5-7-9%» змогли долучитись  об’єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) та житлово-будівельні кооперативи (ЖБК).
 Вони отримали можливість залучати кошти по пільговій ставці для  купівлі та встановлення генеруючих установок, що виробляють електричну енергію з альтернативних джерел, а також установок зберігання електричної енергії та допоміжного обладнання», - зазначила Перший Віце-прем"єр-міністр України – Міністр економіки України Юлія Свириденко. З початку 2024 року підприємці отримали доступні кредити за такими цілями: 16,4 млрд грн -  кредити на поповнення обігових коштів; 11,6  млрд грн  - кредити  бізнесу, який працює в зоні високого воєнного ризику; 10,6 млрд грн  - кредити на розвиток переробних підприємств; 9,4 млрд грн - на реалізацію інвестиційних проєктів. Серед регіонів лідерами за сумами укладених кредитних договорів є Львівська, Дніпропетровська, Одеська, Київська, Харківська, Вінницька, Полтавська області та м.
Київ. На сьогодні участь у програмі беруть 46 банків.

Додати коментар

Користувач:
email:





Шалений ритм бірж,
Серце б'ється із напруги
Хто на мільйоні

- Fin.Org.UA

Новини

18:15 - В НАН заявили, що до ремонту мосту Патона потрібно братися невідкладно
17:20 - Юрист розповів, чи висунули обвинувачення для раніше затриманих в Угорщині співробітників Ощадбанку
16:15 - Торік в Україні жінки очолили третину нових компаній: в яких сферах
15:10 - Інтернет-магазин НБУ відновив свою роботу після кібератаки
14:20 - Ворог атакував будівлю головпоштамту "Укрпошти" в Краматорську
13:57 - Прокуратура не змогла відсудити гроші у компанії, яка очищала русло Десни
13:15 - УЗ відновила більшість пошкоджених ділянок після атак московія, поїзди повертаються до графіків
12:47 - Миколаїв отримає 40 трамваїв зі Швеції: є попередня домовленість
12:41 - Повідомлення про оприлюднення проєкту постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо користування надрами»
12:37 - Проєкт постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо користування надрами»
11:42 - Наслідки захоплення інкасаторів в Угорщині: НБУ обміняє банкам безготівкову валюту на кеш
10:37 - У Києві без тепла 1905 будинків через нову атаку на енергооб’єкт – Кличко
10:20 - В "Укренерго" розповіли про наслідки масованої атаки московія на енергетику 7 березня
10:00 - Ворог атакував порт на Одещині: спалахнув резервуар з олією
07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 07.03.2026
23:00 - Новини від Міністерства енергетики України
21:10 - московія перенаправить скраплений газ з Європи до Азії – ЗМІ
21:00 - Новини 6 березня: захоплення інкасаторів Ощадбанку в Угорщині та нафта по 90 доларів за барель
20:30 - Саудити різко підняли ціни на нафту для Європи та Азії
20:20 - Національний банк готовий підкріпити каси банків готівковою іноземною валютою
20:05 - Мінрозвитку запускає проєкт "Контроль публічних інвестицій"
19:50 - НБУ після захоплення інкасаторів Ощадбанку в Угорщині порадив "оминати ризикові країни"
19:45 - Адвокати ексрегіонала Іванющенка зірвали засідання суду
19:25 - "Американці цього не побачать": США не повернуть компаніям зібрані незаконно мита
19:20 - Кулеба розповів, хто профінансує реалізацію планів стійкості міст
19:00 - Київстар – у числі провідних світових операторів Starlink Mobile із 5 млн абонентів
18:55 - Нацбанк показав курс долара і євро на понеділок 9 березня
18:55 - Купівля авто в регіонах: де в Україні найактивніше купують нові та вживані моделі
18:40 - Стартує обговорення з учасниками ринку змін до правил подання звітності про активні операції
18:34 - Уряд виділив перші 10 мільярдів гривень на реалізацію планів стійкості міст


Більше новин