Промислова інфляція в Україні встановила 30-річний рекорд: +14% за місяць

24.07.2024 13:20 | Економічна правда

Подорожчання електроенергії у червні збільшило не тільки споживчу, але й промислову інфляцію в Україні.
Про це свідчать дані Державної служби статистики.
Індекс цін виробників (ІЦВ) промислової продукції в Україні у червні 2024 року збільшився на 14% у порівнянні з травнем.
За підрахунками Forbes, такої промислової інфляції в Україні не спостерігалося вже 30 років.
Востаннє вищі темпи були тільки під час гіперінфляції 1992-1995 років.
Повідомляється, що основна причина різкого збільшення індексу - подорожчання електроенергії для бізнесу в червні.
У річному вираженні (червень 2024 року до червня 2023 року) зростання індексу цін виробників промислової продукції прискорилося до 26,7%.
Зазначається, що зокрема, в енергетиці показник річної промислової інфляції сягнув 48,1%, у добувній промисловості - 10,8%, у переробній - 7,2%.
На початку 2022 року, коли зміна ІЦВ перевищила 62% рік до року, Національний банк із посиланням на власні розрахунки заявив, що вплив промислової інфляції на споживчу в Україні є слабким.
Збільшення ІЦВ на 10% зумовлює близько 1% приросту індексу споживчих цін.
Нагадаємо:
Загальний рівень споживчих цін в Україні в червні 2024 року зріс до 2,2% з 0,6% у травні.
Інфляція в Україні у січні-травні 2024 року сповільнилася до 2%, що є найнижчим показником за останні роки.
Однак, існують ризики зростання цін у найближчому майбутньому.

Додати коментар

Користувач:
email:





The euro zone struggles,
Leaders seek to find a fix,
Will it come in time?

- Fin.Org.UA

Новини

14:15 - Мінфін повідомив про рекордні інвестиції українців в ОВДП
13:50 - Україна в червні скоротила імпорт електроенергії на чверть
13:30 - Детективи БЕБ викрили "дорожні оборудки" на Буковині
13:25 - Монетизація самотності: як ШІ підміняє людську близькість
13:10 - Частина Криму – без світла, у Бахчисараї – віялові відключення
12:50 - Танкери повні, покупців немає: Іран застряг із нафтою в морі
12:50 - На Сумщині почали працювати перші мобільні АЗС
12:40 - московія атакувала та пошкодила будмагазин у Києві
12:30 - У ДТЕК розповіли про наслідки атаки московія для енергооб'єктів Києва
12:20 - Стало відомо, наскільки бюджет України залежить від міжнародної допомоги
12:08 - Завод "Лубнимаш" інвестував два мільйони доларів у збільшення потужностей
11:55 - Підласа розповіла про успіхи та провали за 6 місяців у держбюджеті-2026
11:40 - Дефіцит бензину змусив росіян переходити на газ, але є складнощі
11:30 - Банки України показали актуальний курс валют на 2 липня
11:22 - У місці торгівлі наявні декілька РРО/ПРРО: сплата за ліцензію на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями
11:21 - До уваги сільськогосподарських товаровиробників!
11:20 - OpenAI може передати частину компанії у власність адміністрації Трампа
11:19 - Щодо термінів, в які роботодавці подають звіти про нарахування, обчислення та сплату внеску на підтримку працевлаштування осіб з інвалідністю та сплачують внесок
11:17 - Платникам ПДВ про проведення перерахунку
11:16 - Про терміни, в які самозайнята особа зобов’язана перерахувати до бюджету ПДФО та ВЗ з допомоги по тимчасовій непрацездатності, що отримує від ПФУ
11:15 - До уваги Дефенс Сіті!
11:13 - Зміна протягом бюджетного року адміністративного району: куди сплачувати військовий збір?
11:12 - ФОП здійснює догляд за дитиною до досягнення нею однорічного віку та відповідно до закону отримує допомогу: що з єдиним внеском?
11:08 - Як зазначити у податковій декларації з податку на прибуток підприємств інформацію про незастосування коригувань фінансового результату до оподаткування на різниці?
11:05 - До уваги податкових агентів!
11:04 - Комплаєнс – це система заходів та процедур, що здійснюються податковими органами з метою підвищення рівня добровільного виконання обов’язків платниками
11:00 - Vodafone попередив про перебої після нічного обстрілу московія
10:50 - московіяни атакували елітний автосалон у Борисполі: є руйнування та поранені
10:37 - У які строки контролюючий орган здійснює реєстрацію ФОП, як платника єдиного податку?
10:34 - Трудові відносини: роботодавець зобов’язаний поінформувати працівника про особливості трудової діяльності перед початком роботи


Більше новин