Європа залишається головним ринком для російського трубопровідного газу

23.07.2024 12:24 | Економічна правда

Протягом 2024 року Європа та Китай неодноразово змінювали одне одного як найбільшого покупця трубопровідного газу з московія.
Про це повідомляє Bloomberg.
Зазначається, що Європа має ключове значення для "Газпрому" навіть після того, як московія обмежила постачання газу на Захід.
У першій половині 2024 року московитський газовий монополіст збільшив експорт до окремих країн ЄС на 26%, порівняно з попереднім роком.
Постачання трубопровідного газу "Газпрому" його небагатьом клієнтам, що залишилися в Європі, досягли 14,6 млрд кубометрів у період із січня до червня.
Це значно нижче за річні рівні продажу в регіон у розмірі близько 130-175 млрд кубометрів до великої війни.
Повідомляється, що це можна порівняти з 15,2 млрд кубометрів, які московитський газовий гігант доправив у Китай за першу половину цього року.
Розрахунки показують, що за підсумками 2024 року Європа та Китай по черзі ставали найбільшими покупцями російського трубопровідного газу.
У загальній структурі імпорту Євросоюзу частка російського газу раніше становила 40%.

30% газу до ЄС тепер постачає Норвегія, але для деяких країн, включно з Австрією, Угорщиною та Словаччиною, "Газпром" залишається критично важливим джерелом постачання газу.

московія роками заявляла, що планує розширити продаж до Китаю.
Постачання газу "Газпром"у до Китаю трубопроводом "Сила Сибіру" має вийти на повну потужність у 38 млрд кубометрів на рік у 2025 році, а ще 10 млрд кубометрів на рік будуть доступні так званим далекосхідним маршрутом із 2027 року.

Досі московія намагалася, але не змогла підписати, третій контракт із Китаєм на трубопровід через Монголію.
Нагадаємо:
Нові невідомі покупці, підозрювані у зв"язках з Росією, почали накопичувати десятки суден, здатних перевозити скраплений природний газ, що свідчить про те, що Москва розширює свій "темний флот" танкерів для перевезення газу.
Китайські покупці скрапленого газу вимагають знижок на вантажі з московії навіть від компаній, не занесених до санкційних списків.

Додати коментар

Користувач:
email:





EU in turmoil
Populist waves across the bloc
What lies ahead?

- Fin.Org.UA

Новини

21:25 - Долар по 51,5 та мінімалка 11 тисяч: якою уряд бачить економіку у наступні 3 роки?
21:00 - Новини 16 червня: нафта йде вниз, російські НПЗ зупиняються
20:55 - "ЕКО Маркет" займе площі закритих "Союзу" та "Кварталу": угоду підписано
20:50 - США знімуть санкції з продажу іранської нафти в рамках угоди – WSJ
20:45 - Канада вводить нові санкції на "тіньовий флот" та енергетику московія
20:25 - Україна та Албанія відкривають автомобільне сполучення між країнами
20:00 - Заправки "Роснєфті" перестали продавати бензин росіянам у каністр
19:45 - У Генштабі ЗСУ розповіли про наслідки ударів по нафтопереробці московія
19:32 - Туреччина налагодила власне виробництво локомотивів: продає африканцям
19:00 - Українські зброярі залучили 9,8 мільярда гривень пільгових кредитів
18:36 - Найбільший НПЗ Москви зупинив роботу після атаки українських дронів – Reuters
18:10 - ЄС запровадив санкції проти китайців, які продавали московія паливні присадки для авіації
18:00 - Національний банк захищатиме в суді правомірність застосованих до АТ "БАНК АЛЬЯНС" заходів впливу за порушення у сфері фінмоніторингу
17:44 - Повідомлення про оприлюднення проєкту постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення зміни до пункту 32 переліку видів продукції, щодо яких органи державного ринкового нагляду здійснюють державний ринковий нагляд»
17:40 - Від початку повномасштабної війни "Укрпошта" втратила 425 автівок
17:39 - Проєкт постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення зміни до пункту 32 переліку видів продукції, щодо яких органи державного ринкового нагляду здійснюють державний ринковий нагляд»
17:35 - Binance втратить ліцензію в ЄС – Reuters
17:14 - До суду скерували обвинувальний акт стосовно Жеваго
17:06 - Наказ Мінекономіки від 10 червня 2026 року № 6664 “Про задоволення скарги Міністерства освіти і науки України від 01.05.2026 № 1/9150-26”
17:00 - Підготовка до переговорів з ЄС: Мінекономіки обговорило з міжнародними партнерами наступні кроки у сфері управління відходами
16:57 - Оновлені кроки Плану України ENG
16:56 - Кличко розповів про те, як Київ готується до зими
16:53 - Оновлені кроки Плану України
16:30 - Фінансовий безвіз чи "більше реєстрів богу реєстрів"?
16:29 - САП хоче стягнути з ексочільника Рівненської митниці майно на 9 мільйонів гривень
16:11 - Наказ Мінекономіки від 10 червня 2026 року № 6661 “Про затвердження Змін до плану діяльності з підготовки проєктів регуляторних актів у сфері господарської діяльності на 2026 рік”
16:05 - Наслідки ударів московія: збитки Києво-Печерської лаври перевищують 500 мільйонів гривень
16:00 - З початку року аграрії отримали 183 млн грн грантів на сади, виноградники та теплиці
16:00 - "Київстар" розширює супутниковий зв’язок Starlink Direct to Cell для месенджерів і навігації
15:53 - ДПС спільно з правоохоронними органами створили міжвідомчу робочу групу для протидії схемам виведення коштів за кордон


Більше новин