За яким ідентифікатором подається розрахунок платежів за спеціальне використання рибних та інших водних живих ресурсів?

23.07.2024 10:43 | Fin.Org.Ua

Відділ комунікацій з громадськістю управління інформаційної взаємодії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області інформує.
Плата за спеціальне використання водних біоресурсів не належить до загальнодержавних або місцевих податків і зборів, перелік яких встановлений статтями 9 – 10 Податкового кодексу України.
Контроль за обчисленням і внесенням збору за спеціальне використання рибних та інших водних живих ресурсів п. 13 Порядку справляння збору за спеціальне використання рибних та інших водних живих ресурсів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 06 квітня 1998 року № 449 (далі – Постанова № 449), покладено на органи державної податкової служби та органи рибоохорони Державного агентства рибного господарства.
Інструкція про порядок обчислення та внесення платежів за спеціальне використання рибних та інших водних живих ресурсів, затверджена спільним наказом Державного комітету рибного господарства України, Міністерства економіки України, Міністерства фінансів України, Міністерства охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України та Державної податкової адміністрації України від 24.12.1999 № 167/156/299/300/650 (далі – Інструкція), зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 14 січня 2000 року № 17/4238, що виданий на виконання п. 2 Постанови № 449, включає «Розрахунок платежів за спеціальне використання рибних та інших водних живих ресурсів» як додаток до п. 2.2 Інструкції, який передбачає надання звітності про обсяги використаних ресурсів до податкових органів (далі – Розрахунок).
Постанова № 449 втратила чинність з набранням чинності Порядком справляння плати за спеціальне використання водних біоресурсів і розмірів плати за їх використання, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 лютого 2020 року № 125 (далі – Постанова № 125), яка не передбачала застосування Інструкції та Розрахунку, та зобов’язувала Міністерство аграрної політики та продовольства України привести власні нормативно-правові акти у відповідність з Постановою № 125.
Постанова № 125 втратила чинність після набрання чинності Порядком здійснення спеціального використання водних біоресурсів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22 грудня 2023 року № 1347 (далі – Порядок № 1347).
Зокрема встановлено, що плата за спеціальне використання водних біоресурсів (для здійснення промислового рибальства) нараховується Держрибагенством під час підготовки проєкту договору на право здійснення промислу та відображається у такому договорі (п. 75 Порядку № 1347).
При цьому на податкові контролюючі органи покладено лише обов’язок контролю за справляння плати, а контроль за достовірністю поданих користувачами водних біоресурсів звітних даних про обсяги спеціального використання водних біоресурсів здійснюють територіальні органи Держрибагентства (п. 78 Порядку № 1347).
З огляду на викладене зазначаємо, що чинний Порядок № 1347 не передбачає декларування користувачами водних ресурсів в частині обсягів використання податковим контролюючим органам.
 

Додати коментар

Користувач:
email:





The euro zone struggles,
Leaders seek to find a fix,
Will it come in time?

- Fin.Org.UA

Новини

14:25 - Як отримати податкову знижку: правила для ЕКЗ та усиновлення
14:24 - Рентна плата: за видобування залізних руд платники Дніпропетровщини сплатили до загального фонду держбюджету понад 1,1 млрд гривень
14:22 - Про сплату земельного податку юридичною особою – нерезидентом
14:21 - Плата за землю: понад 1,8 млрд грн – надходження від юридичних осіб до бюджетів громад Дніпропетровщини
14:19 - Незадекларована праця – відсутні соціальні гарантії
14:18 - Національна стратегія доходів: пріоритетні напрями розвитку податкової системи
14:16 - З якого часу мають право зареєструватись платниками єдиного податку четвертої групи новоутворені сільськогосподарські товаровиробники – юридичні особи?
14:15 - До місцевих бюджетів Дніпропетровщини від платників рентної плати надійшло понад 566,2 млн гривень
14:13 - Дніпропетровщина: надходження єдиного податку від сільськогосподарських товаровиробників – майже 175,7 млн гривень
14:11 - Деклараційна кампанія добігає кінця: залишилися лічені дні до 1 травня
14:09 - Деклараційна кампанія 2026: за яким ідентифікатором форми документа громадянами подається податкова декларація про майновий стан і доходи?
14:05 - Деклараційна кампанія 2026: ключові дедлайни
14:01 - Деклараційна кампанія 2026: Від 0 % до 18 % – як оподатковується продаж майна
13:59 - Від ФОПів до місцевих бюджетів Дніпропетровщини надійшло майже 1,9 млн грн збору за місця для паркування транспортних засобів
13:56 - Безбрар’єрність – основа ефективної взаємодії податкової служби з платниками
13:15 - Європейські компанії прогнозують підвищення цін
13:00 - Ворожий БпЛА влучив в залізничне підприємство на Полтавщині
12:59 - Чистий прибуток "Нової пошти" зріс у 4,4 раза
12:48 - Від 23 до майже 44 гривень: КМДА розкрила вартість поїздок у транспорті Києва
12:30 - Цінові коливання і геополітика, та чому P&L має читати не лише CFO
12:21 - Майже 3 тисячі ліцензій втратять підприємці – порушники вимог до мінімальної зарплати у сфері роздрібної торгівлі підакцизними товарами
12:15 - У порту Одещини розлилася олія після ворожої атаки: екологи оцінюють втрати
12:05 - Вивели понад півмільярда "у тінь" з оборонних контрактів: в Україні ліквідували масштабну схему
11:50 - Банки України показали актуальний курс валют на 27 квітня
11:41 - Іран пропустив яхту найбагатшого російського мільярдера через Ормузьку протоку
11:15 - Ключовоий компонент для смартфонів та ПК злетів на 40% через війну в Ірані
11:10 - Стало відомо, скільки в Україні людей із пожиттєвим стеженням від банків
11:00 - В семи областях частково немає світла внаслідок атак московія, в 700 населених пунктах – через негоду
10:55 - Україна стала сьомою країною у світі за військовими витратами
10:40 - Goldman негативно переглянув прогноз нафти на тлі війни в Ормузі


Більше новин