Суд стягнув з фірми Ахметова переплату за світло криворізькими освітянами

20.07.2024 13:14 | Економічна правда

Господарський суд Дніпропетровської області призначив стягнути з ТОВ "Дніпровські енергетичні послуги" 678 тис грн.
переплати за енергетичні послуги, які воно отримало від криворізького відділу освіти.
Про це йдеться в рішенні суду від 11 липня.
Як встановив суд, 1 лютого 2022 року відділ освіти виконавчого комітету Металургійної районної у місті ради (Кривий Ріг Дніпропетровської області) замовив ТОВ "Дніпровські енергетичні послуги" електричну енергію за 19,53 млн грн.
Йшлося про 4,22 млн кВт*год по 4,62 грн за 1 кВт*год.
З лютого до кінця 2022 року сторони уклали 11 додаткових угод, згідно з якими ціна угоди була зменшена до 12,75 млн грн.
за 2,55 млн кВт*год , а ціна за 1 кВт*год поступово зросла до 5,92 грн.
Збільшення, а згідно з 10 угодою і невелике зменшення суми за 1 кВт*год (до 5,69 грн), відбувалося у зв"язку з коливанням ціни за світло на ринку електричної енергії "На добу наперед" за 1 кВт*год за даними ДП "Оператор ринку".
Водночас, згідно з висновком Держаудитслужби, фактична сума фінансових зобов`язань за угодою становила 12,07 млн грн, а не 12,75 млн, які отримав постачальник.
Тобто замовник зайво сплатив 678 тис грн.
Крім того, на думку прокуратури, додаткові угоди про підвищення ціни за 1 кВт*год укладені всупереч закону "Про публічні закупівлі" та закону "Про ринок електричної енергії".
Суд погодився з доводами Держаудитслужби та прокуратури, зокрема відносно того, що ТОВ "Дніпровські енергетичні послуги"
не надало доказів здійснення закупівлі електричної енергії саме на ринку на добу наперед не довело виникнення у нього права змінити вартість електричної енергії у зв`язку із коливанням цін на ринку не обґрунтувало неможливість виконання угоди по запропонованій на тендері ціні не навело причини, через які виконання угоди стало для постачальника невигідним не довело, що підвищення ціни було непрогнозованим.
Крім того суд звернув увагу на умисне заниження ціни ТОВ "Дніпровські енергетичні послуги" під час подання пропозицій на тендері та відсутність у нього наміру постачати товар за запропонованою ціною.
Оскільки збільшення цін за додатковими угодами відбувалось у дуже короткий термін з 15.07.2022 по 22.12.2022.

В результати суд визнав недійсними низку додаткових угод про підвищення ціни за 1 кВт*год і призначив стягнути з ТОВ "Дніпровські енергетичні послуги" на користь відділу освіти виконавчого комітету Металургійної районної у місті ради 678 тис грн.
переплати за електричну енергію.
ТОВ "Дніпровські енергетичні послуги" належить Рінату Ахметову через фірму "D.
Solutions B.V." (Нідерланди).
Економічна правда

Додати коментар

Користувач:
email:





Market never stops
But sometimes it crashes hard
Lessons learned, move on

- Fin.Org.UA

Новини

18:52 - Митні тарифи Трампа оплачують самі ж американці – дослідження
18:35 - Нацбанк показав курс долара та євро на вівторок 20 січня
18:33 - Угорці остаточно домовились із "Газпромом" про купівлю сербського нафтового заводу
18:21 - Ціни на золото та срібло рекордно зросли
18:20 - Програма єОселя: за тиждень українці отримали 135 нових кредитів
18:13 - Від дизайнера до диспетчера: якими були найконкурентніші професії 2025 року
18:11 - Денис Шмигаль поінформував Гендиректора МАГАТЕ Рафаеля Гроссі про підготовку росіянами атаки на енергооб’єкти
17:50 - Графіки для всіх регіонів: "Укренерго" повідомило про відключення світла 20 січня
17:47 - Прокуратура хоче стягнути 4 мільйона гривень з ексначальника Кременчуцького ТЦК
17:35 - В Україні викрили контрабанду дубових лісоматеріалів до Євросоюзу
17:20 - Індія запропонує БРІКС пов’язати між собою цифрові валюти – Reuters
17:18 - Біля Львова почали будувати перше в Україні містечко для дітей-сиріт
16:55 - Пожвавлення попиту на мотоцикли: які моделі купували українці в 2025 році
16:47 - В яких випадках суб’єкти господарювання повинні повідомляти контролюючі органи про відсутність у них у звітному році об’єктів обчислення екологічного податку?
16:46 - Як отримати швидку довідку та консультації від Контакт-центр ДПС?
16:45 - Електронна черга – це зручний формат взаємодії платників з податковою
16:45 - ФДМУ продав базу відпочинку на Одещині: ціна зросла у 50 разів
16:44 - Зміни для платників єдиного внеску з 2026 року
16:42 - Щодо індексації нормативної грошової оцінки земель за 2025 рік
16:41 - Волонтерська діяльність: які доходи не оподатковуються ПДФО і військовим збором
16:39 - Найбільший московитський виробник цементу зупинив роботу двох заводів
16:36 - Автоматизована система списання податкового боргу: прозорий єдиний підхід до всіх
16:34 - Безбар’єрність: у ЦОПах для людей з порушеннями слуху забезпечено доступ до усіх послуг
16:29 - «Дроблення бізнесу» - мінімізація податкових та інших обов’язкових платежів
16:28 - Деклараційна кампанія – 2026: декларування іноземних доходів
16:26 - Євросоюз незначно зменшив поставки російського скрапленого газу торік
16:20 - Інформація про свої особові рахунки доступна платникам в Електронному кабінеті
16:18 - Податковий календар на 20 січня 2026 року
16:16 - Понад 270,5 млн грн екологічного податку спрямували платники Дніпропетровщини до загального фонду держбюджету
16:15 - Транспортний податок: до місцевих бюджетів Дніпропетровщини від юридичних осіб надійшло майже 9,1 млн гривень


Більше новин