Німеччина і ЄС підписали із Сербією угоду про видобуток літію

19.07.2024 20:50 | Економічна правда

Канцлер Німеччини Олаф Шольц у Белграді в п"ятницю, 19 липня, підписав із сербським президентом Александаром Вучевичем Меморандум про взаєморозуміння про партнерство щодо стратегічної сировини, ланцюгів виробництва акумуляторів та електромобілів.
Про це, як пише "Європейська правда", повідомляє "Балканський оглядач".
Шольц, Вучич та віцепрезидент Єврокомісії Марош Шефчович уклали угоду про стратегічне партнерство між ЄС із Сербією з видобутку літію на північному заході країни разом з австралійським гірничодобувним гігантом Rio Tinto.
Сербський президент запевнив, що влада дослухається до вимог громадян і реалізовуватиме видобуток "прозорим способом".
"Сербія наполягатиме на охороні навколишнього середовища і щоб вода та повітря наших громадян у Ядарі та Раді були чистими", - сказав Вучич, додавши, що проєкт принесе найбільш значні інвестиції, які коли-небудь мали у Сербії.
Він також зазначив, що наполягатиме на відкритті у Сербії підприємства з виробництва електромобілів.
Видобуток літію - стратегічно важливого компонента акумуляторів, необхідних для зеленого переходу ЄС - здійснюватимуть на шахті Ядар.
Розташована поблизу міста Лозниця на заході Сербії, вона містить одні з найбільших в Європі покладів літію.
Попередній сербський уряд зупинив проєкт і скасував ліцензії, видані Rio Tinto, після масових протестів понад два роки тому.
Нагадаємо, минулого року ЗМІ писали, що Євросоюз до 2030 року може потрапити в таку ж залежність від Китаю щодо літій-іонних батарей та паливних елементів, як і у випадку з московитськими енергоносіями до повномасштабної війни проти України.
Також міністри енергетики Європейського Союзу домовилися про реформування спільного ринку електроенергії.
Європейська правда

Додати коментар

Користувач:
email:





Traders shout, sell, buy,
Prices fluctuate all day,
Stocks on the exchange.

- Fin.Org.UA

Новини

00:00 - Новини від Міністерства енергетики України
20:20 - ФДМУ продав квартиру російського пропагандиста Лєбєдєва в Києві на аукціоні
20:00 - Рада провалила законопроєкт про ворожий софт
19:40 - Euroclear подала позов проти московії з вимого заблокувати відшкодування 220 мільярдів євро
19:11 - ОАЕ виливають на ринок рекордні обсяги нафти після виходу з ОПЕК
18:47 - Національні парки України для туристів: маршрути та локації
18:47 - Німецький бізнес недорахується прибутку через ранній виліт збірної з ЧС-2026
18:30 - МОП та Єврокомісія підтримують Україну в модернізації трудового законодавства
18:25 - Відключення світла 1 липня діятимуть по усій Україні
18:20 - Термін використання накопичених коштів "Нацкешбеку" продовжили на місяць
18:10 - Смартфон у якості касового апарату: Visa оновила сервіси
17:50 - Від завтра ЄС знижує квоти на імпорт сталі, зокрема з України, на 47%
17:45 - У межах URC 2026 Україна домовилась про розвиток платформи Back2Impact Ukraine для повернення молодих фахівців
17:36 - ВІДДІЛ КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ УПРАВЛІННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ВЗАЄМОДІЇ ГУ ДПС У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ (ТЕРИТОРІЯ ОБСЛУГОВУВАННЯ - МІСТО ДНІПРО) ІНФОРМУЄ!
17:30 - Українці матимуть додатковий місяць для використання накопиченого кешбеку
17:30 - Від Лугано до Гданська: як еволюціонувала платформа відновлення України
17:27 - Денис Шмигаль обговорив із JICA подальшу підтримку відновлення та розвитку української енергетики 
17:23 - "Укрпошта" закрила останнє відділення у прифронтовому місті
17:20 - Тільки одна країна купує нафту з Ірану навіть після зняття санкцій – Бессент
16:58 - Верховна Рада підтримала у першому читанні законопроєкт про сек’юритизацію та облігації з покриттям
16:55 - "Чорний список" АМКУ: який бізнес потраляє туди найчастіше
16:38 - У фінансової компанії відкликано ліцензію
16:35 - Регулятор підняв тарифи "Укренерго" на диспетчеризацію: що буде з цінами
16:30 - Мінекономіки запускає програму відкритого експорту ріпаку та сої через Державний аграрний реєстр 
16:20 - Ціни на пальне у московії тепер під цензурою
16:05 - Нацбанк показав курс валют на 1 липня: гривня посилюється далі
16:00 - Курси валют, встановлені НБУ на 01.07.2026
15:55 - На Закарпатті судитимуть депутата від ОПЗЖ, який приховав 6 мільйонів гривень
15:45 - В рамках програми «Досвід має значення» стартувало навчання для людей 50+
15:32 - ВАКС продовжив обов'язки голові АМКУ і його дружині


Більше новин