Україна презентувала партнерам із Коаліції шкільного харчування дослідження зі впровадження реформи

19.07.2024 16:30 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

8 липня в Україні відбувся перший захід у межах Коаліції шкільного харчування та Дослідницького консорціуму шкільного здоров"я та харчування, до яких наша країна долучилася у 2023 році.
Презентація дослідження School Meals Case Study: Ukraine відбулася за підтримки Представництва ЮНІСЕФ в Україні, Бюро ВООЗ в Україні та Всесвітньої продовольчої програми ООН.
Наша країна змогла поділитися з країнами-партнерками успішним досвідом, накопиченим за чотири роки реалізації реформи. “Це особлива подія, де Україна в новому для себе статусі: як учасниця Коаліції шкільного харчування — глобального об`єднання понад 100 країн.
Це почесно та відповідально.
Надмета всієї Коаліції шкільного харчування — виростити здорове покоління зі здоровими харчовими звичками, закладеними ще в дитинстві.
Цілі України та Коаліції повністю збігаються.
Далі йдемо разом”, - сказала перша леді України, ініціаторка реформи шкільного харчування Олена Зеленська. Гостям заходу — міжнародній науковій спільноті, міжнародним партнерам із Коаліції, урядовим організаціям, дипломатичним місіям і партнерським проектам — детально розповіли про прогрес реформи харчування в закладах освіти в Україні та закцентували на важливості забезпечення дітей гарячими обідами для формування здорових харчових звичок. “Неінфекційні захворювання – причина понад 80% передчасних смертей в Україні.
Нездорове харчування – це один із чинників, що їх провокують.
І дуже часто йдеться саме про звичку обирати нездорові варіанти їжі спочатку в родині, навчальних закладах, а потім – і у дорослому житті.
Завдання всіх, хто працює в межах реформи, – дати дітям право вибору здорової їжі в школі, де вони проводять більшість свого часу, навчити їх свідомих підходів до їжі: не демонізувати, не забороняти, проте вміти у потрібний момент обрати найкращі варіанти для свого здоров’я та розвитку, тобто сформувати здорові звички”, - наголосив Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко. З учасниками заходу поділилися успішними кейсами з оновлення нормативної бази, модернізації інфраструктури, облаштування пілотної фабрики-кухні та підвищенні кваліфікації управлінців та кухарів.
Також згадали й про виклики війни, з якими постійно стикаються українські регіони та громади.
Менеджери Команди реформи шкільного харчування розповіли про нагальні потреби, зокрема про необхідність підтримки українських громад для забезпечення рівного доступу до гарячих обідів учнів 1-4 класів та дітей пільгових категорій, а також модернізації інфраструктури та створення можливості для підвищення кваліфікації кухарів.
Крім того, було презентовано перспективні інфраструктурні проекти з будівництва фабрик-кухонь у Запорізькій, Одеській та Львівській областях. Партнери реформи шкільного харчування — Представництво ЮНІСЕФ в Україні, Бюро ВООЗ в Україні, ВПП ООН, Швейцарсько-українські проекти «Діємо для здоров"я» та DECIDE «Децентралізація для розвитку демократичної освіти», а також проект «Культфуд» Євгена Клопотенка — презентували результати своєї багаторічної роботи, яку вони проводять у межах підтримки реалізації реформи шкільного харчування в Україні. На заході учасники могли не тільки почути про впровадження реформи, а й продегустувати страви зі шкільного меню.
Полтавським борщем, ризото з овочами, курячими нагетсами та сирниками — усіма стравами, які полюбилися школярам, частували гостей кухарі першої в Україні фабрики-кухні в місті Буча. Проте презентація – це лише початок співпраці, адже вже восени Україна прийматиме регіональний саміт Коаліції.

Додати коментар

Користувач:
email:





Курс гривні коливається вгору,
Потім знову падає до дна.
Акції, облігації, валюта -
Ось основні інструменти тут.

- Fin.Org.UA

Новини

20:00 - Новини 13 серпня: Зеленський незадоволений головою НБУ, протидронові сітки для танкерів московія
19:50 - Без візитів до ТЦК: роботодавцям дозволили оновлювати дані працівників через "Дію"
19:30 - Розробник Claude може провести найбільший вихід на біржу в історії
19:20 - Удари України по НПЗ обвалили морський експорт нафтопродуктів московія на 55%
18:50 - НПЗ московія повністю зупинився після атаки дронів України
18:20 - Російські атаки обвалили експорт зерна з України на 75%
17:50 - Збитки у справі про закупівлю дронів Держспецзв'язком зросли майже втричі
17:20 - московія вдарила по логістичній компанії у Павлограді
17:16 - Як перевозити кондитерські вироби через європейський кордон без проблем
16:50 - Нацбанк показав курс долара та євро на 14 серпня
16:45 - Уряд виділив прифронтовим громадам 2,3 мільярда гривень
16:36 - Українці задекларували 323,9 млрд грн отриманих минулоріч доходів
16:34 - Правила заповнення обов’язкового реквізиту «Призначення платежу» платіжної інструкції під час сплати бюджетних/небюджетних платежів
16:23 - У московії оцінили втрати Wildberries та продавців від ударів України
16:23 - Коло абонентів Системи BankID НБУ продовжує розширюватися – підсумки першого півріччя 2026 року
16:10 - АРМА перевіряє фінанси IDS Ukraine перед повторним конкурсом з відбору управителя
16:00 - Цифровізація, нові вимоги до професійних учасників та корпоративні процедури: результати засідання НКЦПФР
15:53 - Податкова знижка щодо сплачених за іпотечним кредитом процентів: яким умовам мають відповідати договори на отримання кредиту на придбання (будівництво) житла?
15:42 - Небанківській установі розширено перелік валютних операцій
15:37 - Мільйон гривень за екологічний висновок: підозри отримали два науковця
15:32 - Плата за землю: фізичні особи поповнили місцеві бюджети Дніпропетровщини на понад 386,2 млн гривень
15:30 - Особливості сплати майнових податків через мобільний застосунок або через касу банку
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 14.08.2026
15:27 - Майже 788,3 млн грн податку на нерухоме майно спрямували платники до місцевих бюджетів Дніпропетровщини
15:26 - З початку року надходження транспортного податку до бюджетів громад Дніпропетровщини зросли майже на 44 %
15:24 - Електронний кабінет: подати заяву на повернення помилково або надміру сплачених сум грошових зобов’язань та пені можна в електронній формі
15:23 - До загального фонду держбюджету надходження частини чистого прибутку від платників Дніпропетровщини зросли на 37,4%
15:21 - Дніпропетровщина: платники рентної плати за видобування газового конденсату поповнили місцеві бюджети на 659,6 тис. гривень
15:12 - Україна збільшила експорт і скоротила імпорт яблук
14:46 - Конкурс на будівництво нової генеруючої потужності: комісія оновила конкурсну документацію з урахуванням пропозицій від потенційних учасників


Більше новин