Уряд врегулював обмеження на експорт препаратів крові

18.07.2024 15:17 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Держава посилює контроль за експортом препаратів крові.
Кабінет Міністрів України вніс зміни до Порядку тимчасового зупинення експорту препаратів крові, вироблених із заготовленої на території України плазми крові для потреб фракціонування.
У такий спосіб Уряд визначив чіткі процедури та обмеження для здійснення експорту препаратів крові на період дії воєнного стану. Отже, у період дії воєнного стану експорт препаратів крові дозволений лише якщо виробник підтвердить наявність незнижувального запасу готових препаратів крові, а також виключно за умови повного забезпечення ними системи охорони здоров’я України. Незнижувальний запас встановлюється як тримісячний резерв із розрахунку 160 кілограмів білка (в еквіваленті готової продукції, напівпродукту або осаду білкової фракції) на місяць.
При цьому сумарна частка готової продукції та напівпродукту незнижувального запасу має бути не меншою за 80%. Виробник до 10 числа кожного місяця письмово (або в електронній формі) інформує уповноважений орган (Держлікслужбу) про стан збереження незнижувального запасу, наявні залишки готової продукції, заплановані об’єми експорту та об’єми препаратів крові, фактично поставлені на запити закладів охорони здоров’я.
Держлікслужба слідкуватиме за дотриманням заявлених запасів.
Це – послідовна політика щодо посилення ролі Держлікслужби як уповноваженого органу у сфері донорства крові та компонентів крові, функціонування системи крові відповідно до законодавства про систему крові.  Водночас експорт препаратів крові, вироблених із плазми крові, заготовленої на території України, може бути призупинений Кабінетом Міністрів України за поданням МОЗ у разі незабезпечення потреб системи охорони здоров’я України в таких препаратах. Нагадаємо, 25 лютого 2022 року експорт препаратів крові було призупинено у зв’язку з введенням воєнного стану.
Проте уже 7 травня 2022 року у зв’язку з повним забезпеченням потреб закладів у таких препаратах експорт відновили. Довідково Препарати крові – ліки, виготовлені з плазми крові людини.
Вони потрібні для лікування певних медичних станів.
Для виробництва препаратів крові використовують надлишки запасів плазми крові, непридатні для клінічного застосування.

Додати коментар

Користувач:
email:





Гроші, гроші всюди,
Вони роблять свою роботу,
Знищують все, що є,
Залишаючи лише користь.

- Fin.Org.UA

Новини

21:00 - Новини 17 квітня: Іран відкрив Ормуз, в Україні рекордно дорожчає євро
20:45 - У Києві спростили отримання компенсації за сонячні електростанції
20:19 - В Україні 455 будівель отримали енергосертифікати: навіщо вони потрібні
20:06 - московіяни почали розробку найбільшого родовища марганцю в окупованій частині України
19:45 - Повноцінне відновлення судноплавства через Ормуз все ще під питанням – ЗМІ
19:19 - "Укренерго" не прогнозує відключення світла 18 квітня: надало поради щодо електроприладів
18:58 - У ЄС знизили ціни на газ після відкриття Ормузької протоки
18:57 - СЗРУ: заборгованість компаній московія – найвища з часу глобальної кризи
18:18 - В Україні модернізуватимуть водопостачання: Мінрозвитку відібрало пілотні проєкти
18:15 - YouControl проаналізував, які компанії пов'язані з родиною Шуфрича
18:00 - Опитування про банківське фондування, ІI квартал 2026 року
18:00 - Банки очікують зростання обсягів і вартості коштів клієнтів – Опитування про банківське фондування
17:37 - Україна домовилася про відтермінування державного боргу
17:30 - Мінекономіки затвердило єдині правила підготовки інвестпроєктів
17:30 - Україна експортувала рекордний за чотири роки обсяг м’яса птиці
17:00 - Українські компанії запрошують долучитися до Українсько-латвійського бізнес-форуму
16:59 - Курс євро до гривні знову оновить історичний максимум
16:55 - В Україні почали знижуватись ціни на пальне: скільки коштує бензин, дизель та газ
16:37 - Постачання нафти "Дружбою" може відновитися наступного тижня – Мадяр
16:30 - CBAM: Україна та Швеція домовилися про спрощення процедур акредитації верифікаторів
16:30 - Три головні звіти бізнесу
16:15 - Нафта впала нижче 90 доларів за барель і продовжує йти вниз на тлі новин з Ормузу
16:10 - Робота в Україні: на які вакансії найбільше зросли зарплати
16:07 - Леся Карнаух під час міжнародної конференції: Досвід України як забезпечувати стабільність податкового адміністрування під час війни є унікальним та цінним для багатьох країн
16:03 - Наказ Мінекономіки від 15.04.2026 № 4964 «Про затвердження плану розроблення технічних регламентів на 2026 рік»
16:01 - Іран заявив, що відкрив Ормузьку протоку
16:00 - До €10 000 на розвиток бізнесу: жінок-агропідприємиць запрошують до участі в програмі з розвитку бізнесу
15:49 - Кожна шоста пачка сигарет в Україні нелегальна
15:45 - У московії другу добу горить нафтовий термінал після атаки українських дронів
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 20.04.2026


Більше новин