Проект з підтримки приватного сектору RISE, управління публічними інвестиціями (PIM) та розвиток людського капіталу – Уряд та Світовий банк розширюють співпрацю

18.07.2024 16:18 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Серед пріоритетів співпраці Мінекономіки і Світового банку – допомога з координацією міжнародних партнерів України, управлінням публічними інвестиціями, розвитком людського капіталу і реформування ринку праці та інші напрями.
Уряд зацікавлений у збільшенні присутності Світового банку в Україні для пришвидшення підготовки і реалізації стратегічних проектів і реформ в Україні. На цьому наголосили Перший заступник Міністра економіки України Олексій Соболев та заступник Міністра економіки України Володимир Кузьо під час зустрічі з делегацією Світового Банку на чолі з Виконавчим директором Юджином Руггенатом, яка відбулася 16 липня.
Участь у заході взяли також Директор Світового банку у справах України, Молдови та Білорусі Боб Сом, Заступник виконавчого директора Світового банку Роман Качур. «Мінекономіки тісно співпрацює зі Світовим банком, зокрема, за останні півтора року значно збільшився об’єм нашої спільної роботи за багатьма напрямами.
Наразі Уряд працює над Матрицею реформ, щоб скоординувати партнерів у питаннях економічних реформ, також йде підготовка проекту RISE, в рамках якого Світовий банк профінансує приватний сектор України на $1,03 млрд протягом 2024-2027 років.
Крім того, експерти Світового банку допомагають Уряду з удосконаленням управління публічними інвестиціями (PIM) та розвитком людського капіталу», - зауважив Олексій Соболев. Так, сторони обговорили пріоритетні проекти співпраці, зокрема підготовку проекту RISE («Проект стійкого, інклюзивного та сталого підприємництва»), в рамках якого Світовий банк надасть Україні позику (PforR) на $1 млрд та грант (IPF) на $30 млн.
Проект буде впроваджено протягом наступних 4-х років для підтримки реформ Уряду України у приватному секторі.
Проект RISE PforR рефінансує витрати, понесені в рамках програм державної підтримки, які реалізуються Мінекономіки, включно з програмами 5-7-9 та єРобота. «Мінекономіки вдячне Світовому банку за програму RISE, фінансування в рамках якої буде спрямовано до державного бюджету на підтримку приватного сектору.
Ми сподіваємось, що така підтримка стимулюватиме розвиток підприємництва у пріоритетних секторах, зокрема у сфері будівництва – розвитку житлової інфраструктури.
Уряд також зацікавлений у збільшенні програм щодо фінансування сфери житла, залучення інвестицій, іноземного капіталу – це ще один важливий напрям співпраці між Україною та Світовим банком», - відзначив Володимир Кузьо. Також йшлося про допомогу Світового банку в рамках програми підтримки управління державними фінансами в Україні (PFM).
Зокрема, акцентували на вдосконаленні управління публічними інвестиціями (PIM) та розробці методології для оцінки ефективності державних підприємств та навчання персоналу.
Зокрема, буде створено Стратегічну інвестиційну раду в рамках схваленої Урядом Дорожньої карти реформування управління публічними інвестиціями. Крім того, сторони обговорили питання розвитку людського капіталу та реформування ринку праці.
Перш за все, йдеться про реформування Державної служби зайнятості (ДСЗ), зокрема, подальше відкриття регіональних офісів «Зроблено в Україні», реформування Державної служби України з питань праці, розширення програм перенавчання, в тому числі програм перекваліфікації для жінок, оновлення Кодексу законів про працю на основі кращих світових практик, а також питання підвищення зайнятості на ринку праці – експертна підтримка Світового Банку щодо покращення умов працевлаштування, підтримка жінок, молоді та вразливих груп населення.

Додати коментар

Користувач:
email:





Фінансовий ринок,
Варто не спізнитися з ходом.
Інакше пропустите.

- Fin.Org.UA

Новини

21:00 - Новини 3 квітня: наслідки масованої атаки московія, дизпальне може рекордно здорожчати
20:45 - "Вірити необов'язково": у Трампа прогнозують, що нафта скоро піде вниз
20:25 - 4 квітня електропостачання не планують відключати
20:15 - Ізраїль знову запустив "Левіафана" – своє головне газове родовище
19:45 - Ціни на новобудови коливаються, на вторинку – продовжують зростати: як змінився ринок житла
19:40 - московія у березні втратила половину доходів від нафти – та війна в Ірані усе перевернула
19:05 - Найбільший покупець пшениці у світі пообіцяв Зеленському не брати у московія зерно з окупації
18:58 - Кредит на вигідних умовах зі ставкою менше 1% на день
18:50 - У Києві подорожчає евакуація авто: яким буде новий тариф
18:43 - Влада обіцяє киянам співфінансувати котельні та сонячні електростанції: які умови
18:20 - Атака України серйозно вдарила по одному з НПЗ московія
18:15 - "Нова пошта" попереджає про шахрайські розсилки про нібито продаж неотриманих посилок
17:58 - Нацбанк пом'якшив валютні обмеження: кого стосується
17:40 - Масштабна схема із зерном в державній корпорації: трьох підозрюваних взяли під варту
17:22 - У Києві та області скасували екстрені відключення
17:20 - Нацбанк показав курс долара і євро на понеділок 6 квітня
17:16 - Франція почала виробляти електровози для України
17:10 - "Шахтар" і "Динамо" за 10 років продали власних вихованців на 280 мільйонів євро – рейтинг
16:50 - Україна втратить 20% експорту цукру – УКАБ
16:50 - Заяву на виплату допомоги для ВПО тепер можна подати дистанційно – ПФУ
16:34 - Частина росіян на далекому сході московія залишилася без бензину
16:25 - Ворожа атака пошкодила будівлю податкової в Шостці на Сумщині
16:14 - Call for Papers Announced for NBU’s Online Workshop Dedicated to Monetary Policy in Emerging Markets
16:14 - Запрошуємо подавати роботи для участі в онлайн-воркшопі НБУ, присвяченому монетарній політиці в країнах з ринками, що розвиваються
16:12 - Корпоратизація комунальних підприємств: зареєстровано законопроєкт
16:00 - Курси валют, встановлені НБУ на 06.04.2026
16:00 - Найбільший постачальник нафти у світі втратив половину експорту
15:53 - "Тенденція очевидна": в Україні прогнозують рекордне зростання цін на дизпальне
15:30 - З резервного фонду держбюджету вже спрямували понад 47 мільярдів на ліквідацію наслідків атак московія
15:20 - Стейблкоїни: чи стане 2026 роком масового прийняття


Більше новин