Перші фермери в Україні подали заявки на компенсацію за розмінування земель

18.07.2024 13:56 | Економічна правда

За першими заявками фермерам компенсують розмінування близько 10 000 га сільгоспземель.
Про це повідомляє пресслужба Міністерства економіки.
Зазначається, що у Державному аграрному реєстрі зареєстровані перші 63 заявки на отримання компенсації за розмінування земель сільськогосподарського призначення.
Фермери подали заявки на відшкодування коштів за розмінування 1942 земельних ділянок загальною площею 9728 га.
Найбільше заявок надійшло від підприємств, що працюють у Херсонській (17), Харківській (11), Миколаївській (10), Сумській (6) областях.
Ще п"ять заявок подали фермери, які вже розмінували сільськогосподарські землі у період з 24 лютого 2022 року до 15 квітня 2024 року.
На програму компенсацій у державному бюджеті закладено 3 млрд грн.
Участь у програмі можуть брати фермери, землі яких перебувають на деокупованих територіях, де після проведення нетехнічного обстеження підтверджено забрудненість або можливу забрудненість вибухонебезпечними предметами.
Щоб отримати компенсацію, фермерські господарства не повинні мати податковий борг, не бути банкрутами, не належати громадянам держави-агресора та не перебувати у списку санкцій.
Верифікацію поданих фермерами заявок здійснює Центр гуманітарного розмінування.
Він також оголошує в системі Prozorro аукціони з надання послуг розмінування.
Після визначення оператора-переможця та фінальної вартості розмінування фермеру перераховують 80% суми на спеціальний рахунок.
Ще 20% на рахунок вносить фермер.
Участь у програмі беруть два державні банки - ПриватБанк та Ощадбанк.
Згодом до програми приєднаються інші банки, частка держави у яких становить понад 50%.
Відповідно, фермеру потрібно відкрити в одному з таких банків рахунок, на який перераховуватимуть кошти.
Нагадаємо:
Американська компанія Tetra Tech, що фінансується урядами США та Канади, передала Державній спеціальній службі транспорту (ДССТ) машини для розмінування та інше обладнання.
В Державному аграрному реєстрі запрацював інструмент для подачі фермерами заявки на участь у програмі компенсації вартості розмінування сільськогосподарських земель.
Кабінет міністрів ухвалив Національну стратегію протимінної діяльності на період до 2033 року та Операційний план на її виконання на найближчі три роки.

Додати коментар

Користувач:
email:





Ціна акцій росте,
Ринок – це безмежні можливості,
Інвестуй, бути успішним.

- Fin.Org.UA

Новини

11:58 - Декларації приховали 99 тисяч посадовців – Опендатабот
11:44 - Яким чином контролюючий орган повідомляє платника про відмову у наданні/зменшенні суми податкової знижки?
11:43 - Порядок оподаткування ПДВ операцій з постачання телекомунікаційних послуг за договором доручення залежить від їх місця постачання
11:42 - Юридичною особою – платником єдиного податку третьої групи змінено місце провадження господарської діяльності та не подано заяву: чи є відповідальність?
11:41 - Роботодавцем працівнику відшкодована вартість квитка, в якому дата не збігається з датою в наказі про відрядження: чи виникає додаткове благо?
11:40 - Які розрахунки суб’єкти господарювання мають право проводити в іноземній валюті?
11:39 - ФОП при проведенні документальних перевірок надає виписки, у тому числі зі своїх рахунків, що відкриті для власних потреб
11:38 - Довідка про відсутність заборгованості зі сплати єдиного внеску: яким чином платник може отримати?
11:38 - Чи сплачують авансовий платіж з військового збору ФОПи на загальній системі оподаткування?
11:37 - Як користуватися послугою «Підпис даних» на вебсайті КНЕДП ДПС?
11:36 - За проведення розрахунків через РРО/ПРРО без використання режиму програмування найменування кожного підакцизного товару застосовується відповідальність
11:35 - Спосіб, у який платник податків подає заяву щодо проставлення апостиля та отримує документ з апостилем
11:34 - Зміни в облікових даних платника податків: які документи необхідно подати до податкової?
11:33 - За видобування нафти до загального фонду державного бюджету від платників Дніпропетровщини надійшло понад 37,3 млн грн рентної плати
11:33 - Різали завод на металобрухт: ОГПУ оголосив нові підзори екскерівникам "Буревісника"
11:32 - Платники екологічного податку спрямували до місцевих бюджетів Дніпропетровщини майже 164,2 млн гривень
11:31 - Дніпропетровщина: ФОПи – платники єдиного податку поповнили місцеві бюджети більше ніж на 2,9 млрд гривень
11:30 - Про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість – на зустрічі податківців Дніпропетровщини з бізнесом
11:29 - Дніпропетровщина: податківці зустрілися з платниками акцизного податку регіону
11:28 - Від партнерства до результату: на Дніпропетровщині визначили пріоритети наповнення місцевих бюджетів
11:27 - Надходження від податку на нерухомість зросли на 8,6 %
11:26 - Як отримати Витяг про стан розрахунків з бюджетом онлайн?
11:05 - Курс долара в банках знову перетнув 45 гривень
10:51 - московіяни атакували енергетику у трьох областях
10:25 - Хусити вперше атакували саудівські танкери в Червоному морі: нафта відреагувала
09:57 - Судна перестали заходити у порти України – Висоцький
09:27 - Uber і Lyft виграли суд у Нь’ю-Йорка щодо права звільняти таксистів
09:00 - У двох районах Сум росіяни вдарили по АЗС
08:30 - Як живеться українському бізнесу в Польщі
07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 23.07.2026


Більше новин