Ситуація в енергосистемі станом на 18 липня

18.07.2024 12:21 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Ситуація в енергосистемі станом на 18 липня: на Донеччині внаслідок ворожого обстрілу знеструмлювалась шахта – під землею перебували 24 людини; протягом доби діють обмеження споживачів; після планового ремонту до енергосистеми підключено один з атомних блоків. ГЕНЕРАЦІЯ, ПЕРЕДАЧА, СПОЖИВАННЯ Ситуація в енергетиці залишається складною.
В системі є значний дефіцит генеруючих потужностей через масовані ворожі атаки з весни цього року, тривають обстріли, особливо на прифронтових територіях.
Часто під обстріли потрапляють підстанції, лінії системи передачі електроенергії.
Також в Україні тримається аномальна спека.
Це все ускладнює ситуацію.
Упродовж минулої доби для часткового покриття дефіциту Україна додатково залучала аварійну допомогу з Польщі. Відключень не передбачено для підприємств критичної інфраструктури, а також підприємств, які імпортують понад 80 % електроенергії для своїх потреб відповідно до урядової постанови. Нагадуємо, що головна причина обмежень постачання електроенергії – атаки ворога на енергетичну інфраструктуру та негативні наслідки цих атак. НАСЛІДКИ ОБСТРІЛІВ У Дніпропетровській області внаслідок бойових дій на підстанції вимикалась повітряна лінія.
При цьому знеструмлювалась підстанція та побутові споживачі.
Усіх споживачів заживлено за резервною схемою. Також на Дніпропетровщині через бойові дії пошкоджено провід високовольтної повітряної лінії, що призвело до знеструмлення кількох підстанцій та місцевої промисловості.
Усіх заживлено. У Чернігівській області через обстріл одномоментно знеструмлено 520 споживачів у 9 населених пунктах. НАДЗВИЧАЙНІ СИТУАЦІЇ  У Донецькій області внаслідок ворожого обстрілу території шахти виникла пожежа.
В шахті на момент аварії перебували 24 працівники.
Їх вивели на поверхню.
Пожежу ліквідовано. СТАН МЕРЕЖ У південному регіоні через пошкодження обладнання виникла пожежа на території підстанції.
При цьому вимикалась високовольтна повітряна лінія.
Пожежу ліквідовано, лінію включено в роботу. У центральному регіоні на території високовольтної підстанції виникла пожежа через пошкодження обладнання.
Пожежу ліквідовано підрозділами ДСНС. У західному регіоні внаслідок грози вимикалась високовольтна повітряна лінія, що з’єднує енергосистеми України та Молдови.
Лінію оперативно включено в роботу. У Київській області після проходження грозового фронту двічі вимикалась високовольтна повітряна лінія, що призвело до знеструмлення декількох підстанцій, побутових споживачів та сільського господарства.
Споживачів заживлено. ЗНЕСТРУМЛЕННЯ СПОЖИВАЧІВ Через складні погодні умови без електропостачання 374 населених пункти у Київській, Закарпатській, Чернігівській, Сумській, Житомирській та Волинській областях. Загалом через бойові дії та техпорушення залишаються знеструмленими 503 населених пункти. Енергетики заживили 27 849 споживачів, які були знеструмлені внаслідок бойових дій. СИТУАЦІЯ НА ЗАЕС Рівень води у ставку-охолоджувачі становить 14.93 м.
Цього достатньо для забезпечення потреб станції. ІМПОРТ/ ЕКСПОРТ Через аномальну спеку та зростання споживання у Європі імпорт залишається на зниженому рівні.
Планується протягом доби з Румунії, Словаччини, Польщі, Угорщини загальним обсягом 23 561 МВт*год, з максимальною потужністю 1 232 МВт. Експорту не відбувається та не передбачається.

Додати коментар

Користувач:
email:





Акції, валюта,
Український ринок росте,
Інвестуймо разом.

- Fin.Org.UA

Новини

10:58 - ВІДДІЛ КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ УПРАВЛІННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ВЗАЄМОДІЇ ГУ ДПС У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ (ТЕРИТОРІЯ ОБСЛУГОВУВАННЯ - МІСТО ДНІПРО) ІНФОРМУЄ!
10:27 - Олексій Семенюк: Україна увійшла до світової системи фінансової довіри
09:05 - Грецький танкер з російською нафтою зазнав атаки в Чорному морі – Bloomberg
08:30 - Навіщо бізнесам різноманітні команди
07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 18.08.2026
06:00 - "Виховати нових Шевченків і Довбиків": як працюють дитячі футбольні академії
00:00 - Новини від Міністерства енергетики України
20:00 - Новини 17 серпня: 13 атак по Нафтогазу за тиждень, нова хвиля дефіциту пального в московія
19:50 - Київ виконав майже половину плану підготовки до зими
19:40 - Іран пригрозив військовою атакою в Ормузі через провал переговорів зі США
19:10 - Кремль хоче забрати бізнес одного з найбільших виробників їжі у світі
18:45 - На тлі боргу аптекам Кабмін перекинув 2,5 мільярда на "Доступні ліки"
18:10 - Біля узбережжя Африки зробили нове нафтове відкриття
17:30 - Битва між московія та Україною в Чорному морі змушує Індію відмовлятися від соняшникової олії
17:00 - Компанія Трампа заробляє на китайських ШІ-моделях із чорних списків США – Reuters
16:44 - "Прапор Незалежності": Акордбанк підтримав проєкт, що повертає історію заради майбутнього
16:30 - Що показала вступна кампанія 2026 року і кого потребуватиме Україна у 2036 році?
16:30 - На місці книжкового ринку на Почайній планували ТРЦ. Що тепер там буде?
16:27 - Управління комплаєнс-ризиками охоплює основні обов’язки платника податків
16:26 - Трудові відносини: офіційне працевлаштування захищає права вагітних і працівників із дітьми
16:23 - Про максимальний розмір доходу для нарахування єдиного внеску у 2026 році
16:20 - Нацбанк показав курс долара та євро на 18 серпня
16:19 - Податкова знижка за витратами, понесеними за навчання
16:17 - Безбар’єрність – основа ефективної взаємодії податкової служби з платниками
15:50 - московіяни обстріляли відділення Приватбанку та вбили двох інкасаторів
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 18.08.2026
15:30 - "Колосальні збитки": Україна майже повністю зупинила експорт зерна з московії
15:15 - Незадеклароване майно на 78 мільйонів гривень: до суду перелдали справу депутата міськради
14:40 - Ворог атакував шахту ДТЕК на Дніпропетровщині: загинув працівник
14:36 - Міненерго готує шахти до передачі ФДМУ: що відомо


Більше новин