Мінагрополітики працює над адаптацією агросектору до змін клімату

18.07.2024 09:29 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Міністерство аграрної політики та продовольства розробило низку проектів, які мають допомогти адаптуватися сільському господарству України до кліматичних змін.
Їх реалізація дозволить зменшити небажаний ефект від таких змін, забезпечити конкуренту спроможність та сталий розвиток нашого агросектору.
Про це повідомив директор Департаменту аграрного розвитку Мінагрополітики Ігор Віштак під час круглого столу «Перспективи розвитку аграрного сектору України в умовах кліматичних змін». «Зміна клімату є однією із глобальних проблем, що суттєво впливає на всі екосистеми та агровиробництво.
Мінагрополітики працює над розробкою заходів щодо мінімізації впливу аграрної діяльності на екосистему.
Зокрема, в частині зменшення викидів вуглецю та раціонального використання пестицидів та хімікатів, що буде мати позитивний вплив на покращення стану українських ґрунтів і на якість вирощеної продукції», - розповів Ігор Віштак. Директор Департаменту зауважив, що в Стратегії розвитку сільського господарства та сільських територій в Україні до 2030 року є розділ про пом’якшення наслідків зміни клімату та адаптація до них.
Також продовжено державну програму компенсації за відновлення та будівництво меліоративних систем, яке було ініційоване Мінагрополітики. Ігор Віштак зазначив, що Україна суттєво просунулася в процесі адаптації власного аграрного законодавства до норм Євросоюзу, зокрема, і в питаннях кліматичних змін.
Так, ратифіковані положення Паризької угоди, схвалена низка програмних актів з метою запобігання зміни клімату та адаптації до них, затверджений наказ про Правила забезпечення родючості ґрунтів і застосування окремих агрохімікатів. Він також додав, що наразі агровиробники, зважаючи на зміну клімату, мають змінювати агротехнології, структуру сівозмін, ретельно підбирати культури і гібриди, які пристосовані до місцевих природно-кліматичних умов і шукати нові управлінські рішення.
Для розвитку своєї справи вони також можуть скористатися грантами на садівництво, ягідництво та виноградарство або облаштування тепличних господарств.
Грантова програма дає можливість використовувати сучасні технології, в тому числі ті, які заощаджують природні ресурси.
Урядовці, науковці та аграрні асоціації мають об’єднати зусилля щодо визначення та впровадження пріоритетів для наукових досліджень та удосконалення вітчизняного законодавства. Круглий стіл «Перспективи розвитку аграрного сектору України в умовах кліматичних змін» організований Національним інститутом стратегічних досліджень та Інститутом кліматично орієнтованого сільського господарства НАНУ.
Напрацювання фахівців будуть передані на розгляд Верховної Ради України для поліпшення законодавчої бази і підтримки агровиробників у зв"язку з кліматичними змінами.

Додати коментар

Користувач:
email:





Investing wisely
Innovative strategies
Capital market.

- Fin.Org.UA

Новини

21:00 - Новини 14 травня: Кауфман отримав контроль над фармбізнесом росіян, обшуки у членів НКРЕКП
20:50 - В Оманській затоці атакували й підпалили індійське судно
20:25 - Кабмін попередньо забрав собі контроль над PlayCity у Мінцифри
19:55 - Ормуз почав пропускати через себе більше супертанкерів з нафтою
19:25 - Біля ОАЕ захопили судно і відправили його в Іран
18:58 - Через подорожчання бензину американці стали пити менше пива
18:35 - Уряд запровадив пільгову сплату зборів для ветеранського бізнесу у сфері інтелектуальної власності
18:32 - Свириденко розповіла, скільки ветеранів отримає житло цьогоріч
18:25 - У застосунку "Дія" запустили ШІ-агента: що він вміє?
18:00 - Асоціація ритейлерів пояснила "хвилю закриття" магазинів
17:50 - Нацбанк показав курс долара та євро на 15 травня
17:37 - У НКЦПФР презентували концепцію нового законопроєкту про добровільні пенсійні фонди
17:35 - Папірець більше не потрібен: як отримати картку платника податків у "Дії"
17:20 - За два дні над українськими АЕС пролетіло понад 160 російських дронів – МАГАТЕ
17:20 - Антимонопольний дозволив "Сільпо" купити магазини групи "Євротек"
17:10 - Надходження податку на нерухомість зросли на понад 14%: які регіони сплатили найбільше
17:08 - Повідомлення про оприлюднення проєкту наказу Міністерства економіки, довкілля та сільського господарства України «Про затвердження Порядку розроблення паспорта меліоративної системи (складової частини меліоративної системи)»
17:04 - Проєкт наказу Міністерства економіки, довкілля та сільського господарства України «Про затвердження Порядку розроблення паспорта меліоративної системи (складової частини меліоративної системи)»
16:50 - Індія просить вчергове продовжити дозвіл на купівлю російської нафти – ЗМІ
16:50 - Гуманітарна катастрофа на Кубі: країна вичерпала запаси пального
16:44 - Фонд гарантування продав активи двох банків-банкрутів на понад 23 мільйони
16:30 - ФОПам та юрособам обмежать ліміти на перекази. Кому саме і чому?
16:30 - Як AI-інструменти змінюють продажі
16:25 - Україна отримала змогу експортувати до Молдови равлики та м'ясні продукти
16:16 - На Одещині "захисний" підряд віддали фігуранту у кримінальному провадженні
16:05 - ЄС може закрити свій ринок курятини для головного конкурента України – ЗМІ
16:00 - Курси валют, встановлені НБУ на 15.05.2026
15:30 - Циркулярна економіка та відновлення України: понад 150 учасників долучилися до секторального обговорення 
15:30 - На Львівщині понад 20 тисяч абонентів лишаються без електрики після атаки московія
15:20 - Санкції ЄС можуть вдарити по арктичній логістиці московія – ЗМІ


Більше новин