Реформа рибного господарства та розвиток аквакультури: курс на євроінтеграцію і цифровізацію

18.07.2024 09:36 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

17 липня у Полтаві відбувся міжрегіональний форум з актуальних питань реформування рибної галузі та розвитку аквакультури, організований Мінагрополітики спільно з Держрибагентством, Полтавською ОВА, Полтавським державним аграрним університетом та Методично-технологічним центром з аквакультури. У ході форуму проведено три змістовні панельні дискусії, де фахівці та експерти галузі обговорили запровадження міжнародних стандартів, формування доданої вартості в аквакультурі, маркетинг, переробку рибної продукції, підготовку професійних кадрів, науку, рибальство та інше. Євроінтеграція законодавства стала одним з найважливіших пріоритетів реформи рибного господарства, яка зараз впроваджується в Україні.
Про це повідомив заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Віталій Головня під час заходу. За його словами, основна ідея всієї євроінтеграції рибної галузі – впровадження Україною цілей спільної рибогосподарської політики, принципів належного управління галуззю рибного господарства, способів збору та управління статистичними даними тощо. «Одним із основних пріоритетів є цифровізація рибної галузі, зокрема шляхом запуску платформи еРиба.
Це система управління галуззю рибного господарства, яка стосуватиметься промислового, любительського рибальства, аквакультури, різних соціальних складових і міститиме інформацію про виробництво, переробку, імпорт-експорт рибної продукції, кількість організацій виробників та інше.
Тобто, це максимально зручний інструмент для всіх учасників ринку – бізнесу, громадськості, державних органів», – відзначив Віталій Головня. Заступник Міністра агрополітики наголосив, що на платформі еРиба планується запровадження низки й інших важливих сервісів – обліку рибогосподарських водних об’єктів, системи моніторингу риболовних суден тощо. Зі свого боку т.в.о.
Голови Держрибагентства Ігор Клименок детально поінформував присутніх про особливості реформування рибогосподарського комплексу, зокрема сфери аквакультури, а також представив своє бачення взаємодії промислового рибальства, аквакультури та СТРГ. «Маючи в розпорядженні великі водосховища, ми плануємо їх масштабні зариблення, як це передбачено Стратегією розвитку рибного господарства.
Це дасть змогу нашим промисловим рибалкам збільшити вилов риби, а також відкриває нові можливості для розвитку аквакультури.
Аквакультура зможе вирощувати мальок, маючи гарантований ринок збуту.
Це, в свою чергу, стимулюватиме вирощування племінного рибопосадкового матеріалу, який потім буде давати якісний зарибок для потреб бізнесу і СТРГ.
Разом з тим, ми розуміємо, що у нас є водосховища комплексного призначення, які не можна здавати в оренду, тому наразі ми розробляємо альтернативний законний механізм у формі інвестиційного проекту.
Адже не можна допустити, щоб ці водойми пустували, а економіка України не може собі дозволити їх неефективне використання.
Тому важливо, щоб цей механізм запрацював», – підкреслив Ігор Клименок. У ході заходу також обговорено конкурентоспроможність та експортно-імпортний потенціал української рибної продукції на світовому ринку, Стратегію заходів з розвитку аквакультури в регіонах – проект «Навігатор аквафермерства», можливості українських аквакультурних господарств у відновленні водних біоресурсів у природних водоймах, особливості створення лососевої акваферми за датською технологією в індустріальному парку, стан запасів водних біоресурсів у Кременчуцькому та Кам’янському водосховищах. Водночас акцентовано увагу на необхідності розвитку та удосконаленні рибопереробки, маркетингу та брендингу української рибної продукції, залучення університетської науки до досліджень в галузі рибного господарства тощо. З презентаційними матеріалами форуму можна ознайомитися за посиланням.

Додати коментар

Користувач:
email:





Money in motion
Fluctuations everywhere
Tread cautiously now

- Fin.Org.UA

Новини

18:15 - Зелена платформа допомагає бізнесу та громадам знаходити фінансування щодо цілей НПЕК
18:00 - Необгрунтовані активи: держава стягне з депутата Київради 20 мільйонів гривень
17:56 - За пів доби критичну інфраструктуру атакували 400 дронів – Свириденко
17:30 - У Києві вперше зібралася Стратегічна група радників при Форумі "Архітектура Безпеки"
17:30 - Як бізнесмен Веселий отримав контроль над "Карпатнафтохімом" — нові "плівки Міндіча"
17:20 - В Україні на міжнародних трасах завершили основний ремонт доріг
17:15 - Україна та Німеччина посилюють кліматичне партнерство: узгоджені кроки в межах проєкту PAABS
16:53 - Повідомлення про оприлюднення проєкту постанови Кабінету Міністрів України “Питання моніторингу відповідності виплат заявникам на отримання підтримки у сільському господарстві та щорічного інформування про об’єкт підтримки”
16:50 - Нові "плівки Міндіча": наглядову раду "Сенс Банку" сформували фігуранти справи "Мідас"
16:48 - Проєкт постанови Кабінету Міністрів України “Питання моніторингу відповідності виплат заявникам на отримання підтримки у сільському господарстві та щорічного інформування про об’єкт підтримки”
16:45 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ДУ «ІЕОР НАМН» (м. Київ, Подільський район, вул. Вишгородська, 69)
16:44 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ПП «ТАВРІЯ ПЛЮС» (м. Хмельницький, вул. Тернопільська, буд. 17/2)
16:44 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди КЛЕБАНСЬКИЙ ЗДО "ОЛЕНКА" (ЯСЛА-САДОК) (Вінницька обл., Тульчинський р-н, село Клебань, вулиця Подільська, будинок 3)
16:43 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди СГВК «АВАНГАРД» (Миколаївська обл., Миколаївський р-н., с. Українка, вул. Соборна, 5)
16:42 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди СТОВ «Світанок» (Черкаська обл., Черкаський р-н, с. Лебедівка)
16:41 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ТОВ «АКРІС АГРО ГРУП» (Рівненська обл., Рівненський р-н, Гощанська ТГ, с. Франівка, вул. Захисників України, 1В)
16:41 - Нацбанк показав курс долара та євро на 4 травня
16:40 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди Філія «Писарівська гімназія» Клембівського ліцею (Вінницька обл., Могилів-Подільський район, с. Писарівка, вул. Шевченка, 21)
16:40 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ТОВ «РОКМАНТ» (Житомирська обл., Житомирський район, Попільнянська територіальна громада, с. Паволоч, вул. Завалля 1, буд. 100-А)
16:39 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди КЛЕМБІВСЬКИЙ ЛІЦЕЙ (Вінницька обл., Могилів-Подільський район, с. Клембівка, вул. Наконечного Віктора, 28)
16:38 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди НВП «ДИСКОВІ СИСТЕМИ» ТОВ (Київська обл., Бучанський р-н, с. Святопетрівське, вул. Юнацька, 17/1)
16:38 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ПАП «ДЗВІН» (Тернопільська область, Чортківський район, с. Звиняч, вул. Крайня, будинок 1г)
16:37 - Повідомлення про оприлюднення проєкту наказу Міністерства економіки, довкілля та сільського господарства України «Про затвердження форми довідки про підтвердження статусу підприємства «зеленої» електрометалургії»
16:30 - Як подолати тіньовий ринок авто
16:20 - Податкова попереджає про нову хвилю фейкових розсилок нібито від їхнього імені
16:18 - Проєкт наказу Міністерства економіки, довкілля та сільського господарства України «Про затвердження форми довідки про підтвердження статусу підприємства «зеленої» електрометалургії»
16:05 - 67% опитаних українців користуються «Національним кешбеком», 41% користувачів стали частіше купувати українські товари
15:48 - Бізнес зможе залучати доступні кредити на будівництво розподіленої генерації
15:40 - Тернопіль частково залишився без світла після ворожої атаки
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 04.05.2026


Більше новин