Транспортна інфраструктура: схвалено всі подані Україною проекти у рамках програми «Механізм «Сполучення Європи»

18.07.2024 10:02 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

У рамках програми Європейського Союзу «Механізм «Сполучення Європи» (CEF) було погоджено чотири проекти з розвитку транспортної інфраструктури, подані Україною. Проектні заявки 16 липня були схвалені Координаційним Комітетом програми.
Зокрема, йдеться про наступні проекти:  «Інтеграція залізничної системи України в транспортну систему ЄС.
1 етап».
Проект передбачає вдосконалення залізничної мережі та розвиток колії 1435 мм для забезпечення технологічноі сумісності та підвищення пропускноі спроможності залізничноі інфраструктури. «Організація транспортних потоків з метою підвищення пропускної спроможності інфраструктури, безпеки та ефективності послуг з перетину кордону на спільній дорозі Румунія-Молдова-Україна ПП Галац/Джурджулешти/Рені».
Розроблений та поданий проект був спільно із молдавськими та румунськими колегами.
Його реалізація дозволить забезпечити безперервність руху між вказаними пунктами пропуску.  «Українська річкова інформаційна служба на р.
Дунай – УкрРІС на р.
Дунай».
Проект полягає у створенні та впровадженні річкової інформаційної служби на українській частині р.
Дунай, у тому числі її інтеграцію до порталу EuRIS та CEERIS проекту RIS COMEX, а також забезпечення належного рівня безпеки судноплавства та надання гармонізованих інформаційних послуг суднам на внутрішніх водних шляхах.  «Інтегрована модернізація європеиськоі мережі CNS».
Фокус проекту – відновлення аеронавігаційної галузі України та подальша модернізація інфраструктури зв’язку, навігаціі, спостереження та аеронавігаціиноі інформаціі. «Всі проекти у першу чергу є євроінтеграційними.
Вони фізично наближають Україну до Європейського Союзу, розширюють можливості транспортних коридорів, руху товарів та послуг, дозволяють пришвидшити інтеграцію української транспортної інфраструктури до транспортного простору ЄС.
Особливістю програми CEF є співфінансування для реалізації проектів у розмірі 50%.
Грант з боку Євросоюзу складатиме орієнтовно 53 мільйони євро, таку ж суму має також забезпечити українська сторона за рахунок доступних джерел фінансування”, – наголосив заступник Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Сергій Деркач.  Нагадаємо, у червні минулого року Україна долучилась до програми «Механізм «Сполучення Європи».
Участь України у програмі дозволяє залучити фінансування ЄС для підтримки розвитку високопродуктивних, стійких і ефективно взаємопов’язаних транс’європейських мереж у сферах транспорту, енергетики та цифрових послуг.
Загальний бюджет програми до 2027 року складає близько 21 млрд євро.
У рамках минулорічного відбору проектних заявок вже реалізується шість проектів з розбудови прикордонної інфраструктури.
Зокрема, йдеться про розбудову автомобільних та залізничних пунктів пропуску.

Додати коментар

Користувач:
email:





Green candlesticks dance,
A symphony of profit,
Wealth flows like a river.

- Fin.Org.UA

Новини

19:17 - Прибутки "Нафтогазу" за рік впали у 6 разів
18:00 - За тиждень Нацбанк продав 778 мільйон доларів
17:08 - Британським авіакомпаніям дозволили скасовувати рейси задля економії авіапалива
16:03 - Аргентинці зберігають гроші "під матрацами" попри заклики Мілея відкривати рахунки в банках
15:00 - ОПЕК+ оголосила символічне підвищення квот на нафту
13:50 - Українські дрони вдарили по нафтовому порту московія
12:40 - Вихід Nvidia у фізичний штучний інтелект підняв акції партнерів в Азії
11:30 - ОПЕК+ готує третє підвищення квот на нафту після закриття Ормузу
10:00 - Іран планує ухвалити закон, який обмежить рух через Ормузьку протоку – ЗМІ
07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 03.05.2026
18:40 - Зеленський запровадив санкції проти колишнього глави Офісу президента
17:15 - MSC запускає контейнеровози новим маршрутом, який обходить Ормуз
16:10 - Російська авіабомба пошкодила газопровід на Запоріжжі
15:30 - Енергокриза у Європі: ще один лоукостер скасовує рейси
14:10 - Уряд розширив повноваження Агенції оборонних закупівель: що змінилося
13:43 - НБУ ухвалив зміни, які мають розширити банківське кредитування
13:12 - "Ринок ще не відчув повного впливу": Exxon Mobil прогнозує подальше зростання цін на нафту
11:35 - На Миколаївщині диверсифіковані всі системи опалення – Кім
10:45 - Індія активізувала виведення танкерів з Перської затоки – ЗМІ
10:00 - Щотижневий дайджест
10:00 - Здійснено чергові кроки для розширення банківського кредитування
09:50 - Атака на портову інфраструктуру Одещини: унаслідок влучань є пошкодження
07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 02.05.2026
00:00 - Новини від Міністерства енергетики України
21:00 - Новини 1 травня: нові плівки Міндіча
20:45 - Вже 24 компанії створили приватні групи ППО – Міноборони
20:30 - "Укрзалізниця" запроваджує нові правила повернення квитків
20:12 - Річний звіт Національного банку за 2025 рік: антикрихкість в дії
20:11 - Річний звіт Національного банку України за 2025 рік
20:05 - Японія просить компанії купувати російську нафту взамін близькосхідній – Nikkei


Більше новин