Особа реєструється як платник ПДВ з іншого дня ніж перший день календарного місяця, а з наступного місяця реєстрація такого платника ПДВ анулюється: як подається декларація з ПДВ?

17.07.2024 14:03 | Fin.Org.Ua

Відділ комунікацій з громадськістю управління інформаційної взаємодії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області повідомляє.
Відповідно до п. 202.1 ст. 202 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) звітним (податковим) періодом є один календарний місяць. Якщо особа реєструється як платник податку з іншого дня, ніж перший день календарного місяця, першим звітним (податковим) періодом є період, який розпочинається від дня такої реєстрації та закінчується останнім днем першого повного календарного місяця.
Згідно із п.п. «в» п. 184.1 ст. 184 ПКУ та п.п. «в» п. 5.1 розд. V Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.11.2014 № 1130, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 17.11.2014 за № 1456/26233, реєстрація діє до дати анулювання реєстрації платника ПДВ, яке проводиться шляхом виключення з реєстру платників ПДВ і відбувається, зокрема, у разі, якщо будь-яка особа, зареєстрована як платник податку, реєструється як платник єдиного податку, умова сплати якого не передбачає сплати ПДВ.
Анулювання реєстрації здійснюється, зокрема, на дату, що передує дню втрати особою статусу платника ПДВ (п. 184.2 ст. 184 ПКУ).
Пунктом 184.6 ст. 184 ПКУ визначено, що у разі анулювання реєстрації особи як платника ПДВ останнім звітним (податковим) періодом є період, який розпочинається від дня, що настає за останнім днем попереднього податкового періоду, та закінчується днем анулювання реєстрації.
Згідно з абзацом другим п. 49.4 ст.49 ПКУ податкова звітність з ПДВ подається в електронній формі контролюючому органу всіма платниками цього податку з дотриманням вимог законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги».
Отже, якщо особа, яка реєструється як платник ПДВ з іншого дня, ніж перший день календарного місяця, та з наступного місяця її реєстрація платником ПДВ анулюється у зв’язку із застосуванням з першого числа наступного місяця спрощеної системи оподаткування, що не передбачає сплати ПДВ, то така особа подає одну податкову декларацію з ПДВ (далі – декларація) за звітний податковий період, що дорівнює періоду, у якому вона була платником ПДВ (наприклад, якщо з 04.12.2023 платника зареєстровано як платника ПДВ, а з 01.01.2024 він переходить на спрощену систему оподаткування, що не передбачає сплати ПДВ, то для нього єдиним звітним податковим періодом буде період з 04.12.2023 по 31.12.2023).
При цьому, відповідно до встановленої форми податкової декларації з ПДВ, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2016 № 21 «Про затвердження форм та Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість», із змінами, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 29.01.2016 за № 159/28289, у такій декларації проставляється позначка: «Відмітка про подання за останній звітний (податковий) період у разі анулювання реєстрації платником податку».
 

Додати коментар

Користувач:
email:





Dancing figures, bids,
A financial orchestra,
Money in motion.

- Fin.Org.UA

Новини

11:23 - Чи може ФОП бути платником єдиного податку другої групи, якщо надає послуги фізичній особі, а оплата вартості послуг здійснюється юридичною особою, яка не є платником єдиного податку?
10:52 - Порядок обчислення сум податку на нерухоме майно для фізичної особи у разі зміни власника об’єкта оподаткування протягом року
10:51 - Які одиниці обліку пального та спирту етилового використовуються в CЕАРП та СЕ?
10:50 - Контролюючий орган не надіслав (не вручив) ППР у встановлені строки: чи притягуються фізична особа до відповідальності за несвоєчасну сплату податкового зобов’язання з плати за землю?
10:49 - Юридична особа утворена відповідно до законодавства іноземної держави: підстави для взяття на облік у контролюючому органі за основним місцем обліку відокремленого підрозділу
10:48 - Суб’єкти господарювання уклали договір зберігання майна без права зберігача використовувати майно у господарській діяльності: чи подавати Заяву за ф. № 20-ОПП?
10:46 - Яким чином здійснюється облік готівки у вигляді благодійних внесків, які збирає благодійна організація?
10:45 - Який документ надається платнику контролюючим органом для підтвердження скасування (відкликання) ППР про сплату податку на нерухоме майно?
10:44 - ФОП на загальній системі оподаткування є посередником за договорами комісії: як формуються доходи та витрати?
10:42 - Витрати понесені фізичною особою на лікування за наслідками 2025 року: чи є право на податкову знижку?
10:41 - Чи підлягає оподаткуванню ПДФО стипендія, яка виплачується докторантам?
10:37 - До уваги платників ПДВ!
10:36 - В які строки надсилається податкова вимога та які відомості вона повинна містити?
10:35 - Товари або послуги придбаваються у неплатника ПДВ: що у таблиці даних платника податку?
10:33 - Від платників Дніпропетровщини сплата частина чистого прибутку до загального фонду держбюджету зросла на 39,7 відсотка
10:32 - Дніпропетровщина: від юридичних осіб до місцевих бюджетів надійшло понад 13,2 млн грн збору за місця для паркування транспортних засобів
10:31 - До місцевих бюджетів Дніпропетровщини надходження від ФОПів – платників єдиного податку перевищили 2,1 млрд гривень
10:31 - Відкритий діалог із бізнесом: податкова служба Дніпропетровщини провела зустріч з представниками Федерації організацій роботодавців Дніпропетровщини
10:29 - Продаж авто, пального, техніки без РРО та приховування готівки: понад 160 млн грн штрафів за результатами перевірок
10:26 - Переробна промисловість – лідер зі сплати податків до бюджету
10:24 - ДПС і Світовий банк обговорили архітектуру цифрової трансформації податкової служби
09:45 - Нафта відреагувала на заяву Трампа про "швидке завершення" війни в Ірані
09:30 - Ворог вкотре атакував інфраструктуру "Нафтогазу" на Чернігівщині
09:00 - Московський НПЗ зупинив роботу після української атаки 17 травня – ЗМІ
08:53 - ВІДДІЛ КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ УПРАВЛІННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ВЗАЄМОДІЇ ГУ ДПС У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ (ТЕРИТОРІЯ ОБСЛУГОВУВАННЯ - МІСТО ДНІПРО) ІНФОРМУЄ!
08:30 - Що зупиняє українок на шляху до роботи
08:00 - Дзвінок, код, перевипуск: як українців обкрадають через SIM-картки
07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 20.05.2026
00:00 - Накази Міністерства енергетики України
00:00 - Новини від Міністерства енергетики України


Більше новин