Nvidia за певних умов може досягти ринкової капіталізації в $50 трлн через десять років

14.07.2024 15:56 | Економічна правда

Getty Images Виробник чипів Nvidia може зрости до нечуваних майже 50 трлн доларів за десять років - що більше, ніж сукупна поточна ринкова вартість усіх компаній S&P 500, якщо ринок ШІ продовжить зростати, а Nvidia збереже лідерство.
Таку думку висловив інвестор Джеймс Андерсон, найбільш відомий своїми ранніми ставками на такі компанії, як Tesla та Amazon, передає Financial Times.
Андерсон сказав, що потенційний масштаб Nvidia за найоптимістичнішого розвитку подій є набагато вищим ніж можна собі уявити, і може призвести до ринкової капіталізації у двозначні трильйони.

Він, однак зазначив, що ця думка не є прогнозом, а можливістю, яка може реалізуватись за умови, що штучний інтелект працюватиме на користь клієнтів і Nvidia збереже лідерство.
Nvidia стала головним бенефіціаром буму попиту на чипи, які можуть навчати та запускати потужні генеративні моделі штучного інтелекту, такі як ChatGPT від OpenAI.
Її акції з початку року зросли на 162%, що підняло ринкову вартість виробників чипів до понад 3 трлн дол - у 20 разів більше, ніж 150 млрд дол, які компанія коштувала в серпні 2018 року.
Генеральний директор Nvidia Дженсен Хуанг заявив, що компанія знаходиться в центрі нової "промислової революції".
Андерсон зазначив, що реальне зростання попиту на мікросхеми штучного інтелекту для центрів обробки даних становить близько 60 відсотків на рік.
Забігаючи наперед у наступне десятиліття, він сказав, що 10 років 60-відсоткового зростання лише доходів від центрів обробки даних при незмінній маржі принесуть прибуток у розмірі 1350 доларів на акцію і вільний грошовий потік у розмірі близько 1000 доларів на акцію.
Якщо припустити, що вільний грошовий потік становитиме 5%, то через 10 років акція Nvidia може коштувати 20 000 дол, що відповідає ринковій капіталізації в 49 трлн дол.

Андерсон оцінює ймовірність такого результату на рівні 10-15%.
Нинішня сукупна ринкова капіталізація всіх компаній, що входять до S&P 500, становить приблизно 47 трлн дол.
Наразі Nvidia торгується за ціною, що більш ніж у 47 разів перевищує очікуваний прибуток на акцію на наступний рік, і на неї припадає майже 30 відсотків від 17,7-відсоткового приросту S&P 500 цього року.
Читайте також: Мікросхеми на трильйон: як Nvidia стала головним виробником "заліза" для штучного інтелекту
Нагадаємо:
Виробник мікросхем Nvidia має намір заробити 12 млрд дол в Китаї, продаючи продукцію, яка не підпадає під експортні обмеження США.
Економічна правда

Додати коментар

Користувач:
email:





Вкладники в банк
Мають ризики, але й шанс
На прибуток є.

- Fin.Org.UA

Новини

19:15 - Енергетики повідомили про графіки відключення світла на середу 14 січня
19:01 - У Європі газ подорожчав до максимуму за два місяці: які основні причини
18:55 - Українські банки мають достатній запас капіталу – НБУ
18:50 - Китайський ШІ заходить у Африку: Microsoft каже, США програють ринки
18:25 - У 2025 році на соцвиплати спрямовано 400 мільярдів гривень – Мінфін
18:13 - Всупереч заявам Трампа: московія пообіцяла продовжити нафтову діяльність у Венесуелі
18:03 - Вантажні перевезення російською залізницею — найнижчі з 2009 року
17:50 - "Міністр як бог": що Федоров залишає після себе
17:35 - Нацбанк показав курс долара та євро на середу 14 січня
17:32 - У Міненерго розповіли, чому не можуть прогнозувати строків переходу на графіки відключень
17:06 - Ситуація на правому березі Києва погіршилась до рівня лівого – Yasno
17:00 - В Міненерго пояснили, чому в різних регіонах відрізняється тривалість відключення світла
17:00 - В Міненерго пояснили, чому тривалість відключень світла в різних регіонах відрізняється
16:45 - Рада провалила призначення Шмигаля міністром енергетики
16:40 - Як відкрити ресторан
16:37 - Ліквідація банків: за рік продано активів на 1,5 мільярда гривень – ФГВФО
16:10 - В Україні стартує програма підтримки фермерів трьох прифронтових областей
16:04 - Україна та ООН попросять донорів про додаткове фінансування через обстріли енергетики
15:55 - Міжнародний тиск скоротить нафтові доходи московія на 30 мільярдів доларів – Зеленський
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 14.01.2026
15:25 - В частині приміщень Нацкомісії з цінних паперів полопали труби системи опалення
15:24 - У Чорному морі невідомі дрони атакували чотири танкери – ЗМІ
15:23 - Міністр економіки прокоментував закриття супермаркетів через відключення світла
15:10 - В окремих районах Києва будинки підключають до генераторів великої потужності
15:01 - Американсько-український стартап Haiqu залучив 11 мільйонів доларів інвестицій
14:37 - Мерію у Вишневому під Києвом за 270 мільйонів збудує фірма виховательки дитсадка – Bihus.Info
14:25 - Рада ухвалила законопроєкт про житлову реформу: що вона передбачає
13:58 - У Києві призупинено наземного електротранспорту
13:53 - Рада звільнила Федорова з посади міністра цифрової трансформації
13:52 - Відповідальне ведення бізнесу в Україні


Більше новин