Суд призначив стягнути з московія півмільярда за знищене ракетним ударом майно у Тернополі

13.07.2024 13:43 | Економічна правда

московіяни обстріляли склади у Тернополі Фото: Facebook/ ДСНС України Господарський суд Тернопільської області призначив стягнути з Російської Федерації на користь ТОВ "Промислова компанія "ДТЗ" 503,36 млн грн.
збитків, завданих в результаті російських ракетних ударів у 2023 році.
Про це свідчить рішення суду від 27 червня.
Як встановив суд, 24 лютого 2022 року "ДТЗ" із Запоріжжя, основним видом діяльності якого є торгівля технікою та устаткуванням, уклав договір оренди з ТОВ "БЦ Азимут".
Згідно з угодою, компанія орендувала 9504 кв.
м.
нежитлового приміщення у Тернополі по вул.
Лук`яновича, 8, корпус №4.
13 травня 2023 року збройні сили московія запустили крилаті ракети, був їх приліт у Тернополі, в результаті чого стався вибух на вулиці Лук`яновича, 8 та загорілися складські приміщення ТОВ "БЦ Азимут", які орендувало "ДТЗ".
Йдеться про горіння на території колишнього комбайнового заводу: складського приміщення з побутовою технікою площею орієнтовно 1000 кв м., із полімерними матеріалами площею 1000 кв.
м.
В акті про пожежу зафіксовано факт знищення майна "ДТЗ": побутову та сільськогосподарську техніку, вело- мототехніку, електричні інструменти, а також легковий автомобіль ЗАЗ.
15 травня представник "ДТЗ" написав у поліцію заяву про вчинення кримінального злочину, в якому повідомив про факт знищення майна в результаті пожежі, яку спричинив ракетний удар.
Заяву зареєстрували.
Згідно з результатами шести судових товарознавчих експертиз, загальний розмір збитків, заподіяних "ДТЗ" внаслідок знищення майна в результаті вибухів бойових ракет в орендованому приміщенні, становив 503,36 млн грн.
Суд зауважив, що московія, вчинивши неспровокований та повномасштабний акт збройної агресії проти України, численні акти геноциду українського народу, не має підстав посилатися на імунітет для уникнення відповідальності за заподіяні збитки майну "ДТЗ".
Суд також взяв до уваги правову позицію Верховного Суду, яка викладена у постанові від 14.04.2022 у справі №308/9708/19.
Вона полягає в тому, що після початку війни в Україні з 2014 року суд України, розглядаючи справу, де відповідачем визначено московія, має право ігнорувати імунітет цієї країни та розглядати справи про відшкодування шкоди в результаті збройної агресії московія, за позовом, поданим саме до цієї іноземної країни.
Крім того, суд звернув увагу на те, що матеріали справи не містять будь-яких доказів використання знищеного майна позивача у воєнних цілях, відтак, дії московія були вчинені всупереч законам і звичаям війни, а отже, московія несе повну відповідальність як за обстріл, так і за спричинені ним наслідки, у тому числі і за шкоду, заподіяну майну "ДТЗ".
В результаті суд стягнув з московія в особі Міністерства юстиції Російської Федерації на користь "ДТЗ" 503,36 млн грн.
збитків, а також 847,84 тис грн судового збору на користь Державного бюджету України.
Згідно з Youcontrol.com, засновниками ТОВ "Промислова компанія "ДТЗ" є Сергій Олексюк з Дніпра та ПАТ "ЗНВКІФ "Комінметкепітал".
Економічна правда

Додати коментар

Користувач:
email:





Economic winds,
Trade deals, rates, and indicators,
Investors react fast.

- Fin.Org.UA

Новини

18:00 - Зроблено в Україні: в індустріальних парках на кінець 2025 року збудовано або будується 37 заводів
18:00 - 0,95% росту ВВП забезпечила програма "Зроблено в Україні" – Свириденко
17:14 - У Києві прорвало тепломережу
17:06 - Спадщина без конфліктів: ключові інструменти для розподілу активів
16:19 - Ціни на нафту продовжують падати на початку 2026 року
16:00 - Меліорація в Україні: підсумки року реформ та підтримки державою будівництва зрошувальних систем
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 05.01.2026
15:03 - Маск заявив, що у 2026 році почне масово виробляти імпланти для керування пристроями думками
15:00 - Чи стане українська енергетика магнітом для зелених інвестицій ЄС?
14:44 - ВІДДІЛ КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ УПРАВЛІННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ВЗАЄМОДІЇ ГУ ДПС У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ (ТЕРИТОРІЯ ОБСЛУГОВУВАННЯ - МІСТО ДНІПРО) ІНФОРМУЄ!
14:07 - ДБР ліквідувало канал постачання кокаїну: організував українець, який відсидів у США
13:45 - Політика «Зроблено в Україні» забезпечила 0,95 в.п. зростання ВВП у 2025 році
13:16 - московіяни атакували магазин JYSK у Запоріжжі
13:10 - 2025 рік у енергетичній сфері України: розвиток розподіленої генерації
13:10 - Реформа рибного господарства: підсумки 2025 року
13:00 - Що відбувається на ринку нових авто та як премія "Авто Лідер" визначає найкращих
12:45 - ДТЕК показала масштаби руйнувань енергооб’єктів на Одещині
12:25 - Хто та в яких випадках подає податкову декларацію про майновий стан і доходи?
12:23 - Коли необхідно подавати до контролюючих органів витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки
12:22 - Зміна облікових даних: алгоритм дій фізичної особи – платника податків
12:21 - До уваги ФОП – платників єдиного податку першої – третьої груп!
12:20 - США у 2025 році активніше залучали державні інвестиції, ніж країни, що розвиваються
12:19 - Платники Дніпропетровщини спрямували до бюджетів усіх рівнів та державних цільових фондів майже 162 млрд грн податкових платежів та єдиного внеску
12:17 - Інформація для платників єдиного внеску щодо уточнення категорій платників в розрізі символів звітності
12:16 - Вимога щодо обов’язкового використання платіжних терміналів для певних категорій торговців відтермінована
12:15 - 2026 рік для ФОП: нові розміри єдиного податку та військового збору
12:13 - 2026 рік для ФОП: нові розміри єдиного податку та військового збору
12:01 - Хто та в яких випадках подає податкову декларацію про майновий стан і доходи?
12:00 - Розпочалась деклараційна кампанія 2026
11:59 - Про сплату військового збору фізичними особами з доходів, які підлягають річному декларуванню


Більше новин