Нова державна система моніторингу довкілля збиратиме та узагальнюватиме екологічні дані з усієї України

13.07.2024 01:12 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Нова державна система моніторингу довкілля збиратиме та узагальнюватиме екологічні дані з усієї України. Такі дані акумулюватимуться на ЕкоСистемі https://eco.gov.ua/ і будуть доступні кожному 24/7. Кабінет Міністрів України схвалив постанову щодо взаємодії між інформаційними системами органів влади та загальнодержавною системою моніторингу довкілля для прийняття управлінських рішень та доступу до екологічної інформації. Тобто визначено порядок, за яким здійснюватиметься “збір” екологічної інформації від різних органів державної та місцевої влади, а також регіональних центрів моніторингу довкілля, які планують створити в Україні.
Така інформація з усіх наявних офіційних онлайн джерел в країні автоматично потраплятиме на ЕкоСистему, де систематизуватиметься та оприлюднюватиметься у зручному візуальному форматі. “Відтак громадськості не потрібно буде заходити на різні веб-сайти органів влади, щоб знайти потрібні дані, далі самостійно “складати їх в єдину картину” та аналізувати.
А посадовці зможуть ефективно приймати управлінські рішення - не витрачаючи час на запити та листування з іншими державними органами.
Адже щоб вибудувати якісну довкіллєву політику, потрібно мати комплексні достовірні дані про кожен компонент природи”, - прокоментував Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець. Нагадаємо, наразі в Україні триває реформа системи державного моніторингу довкілля за європейськими стандартами та критеріями.
Відходячи від виключної констатації фактів перевищення тих чи інших показників забруднення довкілля, країна переходить до побудови комплексної системи постійного моніторингу кожного компоненту довкілля. Зокрема, в новій державній системі передбачено 8 підсистем моніторингу - атмосферного повітря, вод, земель і ґрунтів, лісів, біологічного та ландшафтного різноманіття, геологічного середовища, у сфері управління відходами, фізичних факторів.
Моніторинг здійснюватиметься на 4-х рівнях – національному, регіональному, місцевому та об’єктовому.
При цьому на місцях будуть створені регіональні центри моніторингу довкілля. Українська система відповідатиме міжнародним стандартам екологічного управління, в тому числі вимогам і директивам Угоди про асоціацію з ЄС.
У подальшому національна система моніторингу довкілля буде інтегрована до загальноєвропейської.
Це значно розширить можливості міжнародної співпраці України у сфері захисту довкілля.

Додати коментар

Користувач:
email:





Метушня в банку
Гроші пливуть як ріки
Доходи ллються

- Fin.Org.UA

Новини

21:40 - Макроекономічний та монетарний огляд, квітень 2026 року
20:45 - На внутрішньому ринку легковиків зросла активність покупців: які моделі обирають найчастіше
20:25 - Водії громадського транспорту Гвінеї-Бісау масово страйкують через ціни на пальне
19:50 - Українці почали частіше купувати нові вантажівки: які марки найпопулярніші
19:15 - На трасі Київ-Чоп частково обмежать рух: на якій ділянці
19:06 - московія та Китай ветували резолюцію Радбезу ООН про розблокування Ормузу
18:49 - Помер один з перших міністрів фінансів України
18:42 - Лубінець звинуватив Мінсоцполітики у невиплаті 169 тисяч пенсій через бюрократію
18:35 - «Промисловий безвіз»: Верховна Рада ухвалила закон про гармонізацію системи акредитації та технічного регулювання з вимогами ЄС
18:15 - 8 квітня графіки відключень електрики для бізнесу діятимуть вранці та ввечері
18:00 - Понад 3,6 млрд грн — результат онлайн-аукціонів на Прозорро.Продажі за I квартал 2026 року
18:00 - Національний банк у березні 2026 року застосував до одного банку і п’яти небанківських фінансових установ заходи впливу за порушення вимог законодавства у сфері фінансового моніторингу та валютного законодавства
17:35 - Слов'янська ТЕС зупинила роботу внаслідок ворожих атак
17:25 - Російський НПЗ за 800 кілометрів від України зупинив роботу після атаки дронів
17:00 - В Україні тестують пілот IKEE із переробки будівельного сміття для доріг
17:00 - Україна об’єднає енергоринок з ЄС: Рада ухвалила закон про market coupling
16:30 - Як отримати житло від держави: три актуальні програми компенсацій
16:20 - Рада продовжила дію військового збору на 3 роки після завершення війни
16:18 - Про затвердження листа очікувань власника акціонерного товариства «Агентство індустріального розвитку «Зроблено в Україні» на 2026 рік, затвердженого наказом Мінекономіки від 07.04.2026 № 4801
16:05 - В ДАР призупинено добір на дотацію на утримання кіз та овець
16:00 - Ціна на російську нафту зросла до найбільшої за 13 років
15:57 - Ключові рішення НКЦПФР від 07.04.2026
15:35 - Як врятувати придунайські водойми: в Мінекономіки для півдня Одещини шукають нові рішення
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 08.04.2026
15:30 - На окупованій Луганщині забирають працівників промисловості на війну проти України
15:00 - Повідомлення про учасника індустріального парку «Сигнівка»
15:00 - До фінансової компанії застосовано захід впливу
14:55 - В Україні стартувала виплата Нацкешбеку за лютий
14:35 - Нідерландський банк-гігант не зміг вийти з російського ринку
14:34 - ВІДДІЛ КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ УПРАВЛІННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ВЗАЄМОДІЇ ГУ ДПС У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ (ТЕРИТОРІЯ ОБСЛУГОВУВАННЯ - МІСТО ДНІПРО) ІНФОРМУЄ!


Більше новин