Ситуація в енергосистемі на 10 липня: на Рівненщині ворожі БПЛА атакували енергетичну інфраструктуру; на Донеччині через обстріл виникла пожежа на шахті; протягом усієї доби застосовуються обмеження споживачів

10.07.2024 10:45 | Міністерство енергетики України

Ситуація в енергосистемі на 10 липня: на Рівненщині ворожі БПЛА атакували енергетичну інфраструктуру; на Донеччині через обстріл виникла пожежа на шахті; протягом усієї доби застосовуються обмеження споживачів miglazova 10 липня 2024, 10:45
ГЕНЕРАЦІЯ, ПЕРЕДАЧА, СПОЖИВАННЯ

Через масовані російські обстріли в енергосистемі є дефіцит потужностей.
Минулої доби для його часткового покриття Україна додатково залучала аварійну допомогу з енергосистем Польщі та Словаччини. 

На сьогодні заплановано, що графіки погодинних відключень діють з 0:00 до 24:00.
У разі зміни ситуації інформацію буде оновлено.

В Україні тримається спекотна погода, тому можливе зростання споживання електроенергії, зокрема через активне використання кондиціонерів.
Закликаємо всіх споживати електроенергію ощадливо.
Це дає можливість енергетикам утримувати енергосистему більш стабільною. 

Відключень не передбачено для підприємств критичної інфраструктури, а також підприємств, які імпортують понад 80 % електроенергії для своїх потреб відповідно до урядової постанови.

Нагадуємо, що головна причина обмежень електроенергії – атаки ворога на енергетичну інфраструктуру та негативні наслідки цих атак. 

НАСЛІДКИ ОБСТРІЛІВ

У Полтавській області під час повітряної тривоги вимикалась високовольтна повітряна лінія, при цьому знеструмлювалось обладнання на кількох підстанціях.
Під час огляду виявлено обрив проводів. 

На Рівненщині була здійснена атака БПЛА по одному з енергетичних об’єктів.
При цьому знеструлювалась підстанція обленерго, місцева промисловість та побутові споживачі.
Усіх споживачів заживлено за резервою схемою.

Також у Рівненській області через атаку БПЛА вимикалась повітряна лінія оператора системи розподілу. 

НАДЗВИЧАЙНІ СИТУАЦІЇ 

На Донеччині через обстріл виникла пожежа на шахті.
Займання було ліквідовано працівниками шахти (людей у шахтах не було).
Постраждалих немає.

СТАН МЕРЕЖ

Минулої доби відключалась високовольтна повітряна лінія, що з’єднує енергосистеми України та Угорщини.
Лінію включено в роботу.
Причина порушення з’ясовується.

У центральному регіоні на одній з високовольтних підстанцій з технологічних причин відключалося обладнання.
При цьому знеструмлювались 52 житлових будинки та 64 установи.
Усіх споживачів заживили за резервною схемою.

ЗНЕСТРУМЛЕННЯ СПОЖИВАЧІВ

Внаслідок негоди є нові знеструмлення у Сумській та Херсонській областях.
Через бойові дії та техпорушення знеструмлено 528 населених пунктів.
Енергетики заживили 31 255 абонентів, які були знеструмлені внаслідок бойових дій та техпорушень.

СИТУАЦІЯ НА ЗАЕС

Рівень води у ставку-охолоджувачі становить 15,00 м.
Цього достатньо для забезпечення потреб станції.

ІМПОРТ/ ЕКСПОРТ

На поточну добу прогнозується імпорт із Польщі, Словаччини, Румунії, Угорщини та Молдови загальним обсягом 28 487 МВт*год та максимальною потужністю 1444 МВт.
Експорт не відбувається та не передбачається.
 
Новини Новини Міністерства Ситуація в енергосистемі

Додати коментар

Користувач:
email:





Long-term investments,
Patience and discipline pay,
Slow and steady growth.

- Fin.Org.UA

Новини

10:45 - Україна скоротила експорт зернових: обсяги однієї культури зменшилися в 54 рази
10:35 - Зруйнований московитськими ударами БЦ "Лук'янівський" частково демонтують
10:10 - Через удари московія без світла залишаються споживачі у 6 областях
10:00 - На тлі війни у Ірані Казахстан розширює залізничну інфраструктуру
09:45 - Понад 1 млн грн виділив Auchan на продукти для мешканців Запоріжжя та Кривого Рогу
09:42 - Завдяки повідомленням споживачів ДПСУ виписала штрафи на 3,5 мільйона гривень
09:01 - ВІДДІЛ КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ УПРАВЛІННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ВЗАЄМОДІЇ ГУ ДПС У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ (ТЕРИТОРІЯ ОБСЛУГОВУВАННЯ - МІСТО ДНІПРО) ІНФОРМУЄ!
08:40 - Нафта подорожчала на тлі ударів США у районі Ормузької протоки
08:30 - Як пройти аграрну євроінтеграцію
08:00 - Важка ноша. Чи потягне "Гулівер" на дно державні банки
07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 26.05.2026
00:00 - Новини від Міністерства енергетики України
21:00 - Новини від Міністерства енергетики України
21:00 - Новини 25 травня: Казахстан не стягне ні долара з "Газпрому", нові правила приватизації
20:30 - 23 банки домовилися розширити доступ до фінансування для оборонних підприємств
20:02 - Податкова служба зафіксувала масову фішингову розсилку
19:45 - Уряд оновив правила малої приватизації: орендоване майно з поліпшеннями продаватимуть через прозорі аукціони
19:23 - московія продасть найбільші нафтові порти щоб закрити "діру" в бюджеті – ЗМІ
18:55 - "Київтеплоенерго" замовило котельні: підрядник фігурує у кримінальному провадженні
18:40 - Сизранський НПЗ в московії зупинився після атак України і може стояти ще місяць
18:20 - За ініціативи НБУ найбільші банки підписали меморандум щодо розширення доступу підприємств ОПК до кредитування
18:15 - Уряд "зруйнував схему", змінивши правила малої приватизації
18:00 - «Зроблено в Україні»: за тиждень бізнес залучив 4 млрд грн доступних кредитів за програмою «5-7-9%»
17:55 - Долар не росте: Нацбанк оприлюднив курс валют на 26 травня
17:53 - Повідомлення про оприлюднення проєкту Закону України «Про внесення зміни до статті 11 Закону України «Про управління об’єктами державної власності»
17:50 - Проєкт Закону України «Про внесення зміни до статті 11 Закону України «Про управління об’єктами державної власності»
17:44 - Повідомлення про оприлюднення проєкту постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Порядку визначення максимальної продуктивності обладнання для виробництва спирту етилового, біоетанолу»
17:42 - Проєкт постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Порядку визначення максимальної продуктивності обладнання для виробництва спирту етилового, біоетанолу»
17:25 - У квітні сума на банківських рахунках українців зросла на 40 мільярдів гривень
17:24 - Моніторинг викидів у повітря та воду від установок, що підпадають під дію Директиви IED


Більше новин