Фермери можуть через Держагрореєстр подавати заявки на компенсацію за розмінування с/г земель

10.07.2024 10:35 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

В Державному аграрному реєстрі запрацював інструмент для подачі фермерами заявки на участь у програмі компенсації вартості розмінування сільськогосподарських земель.
Програма поширюється як на землі, що безпосередньо належать фермеру, так і на ділянки, які він орендує. На програму компенсацій в державному бюджеті закладено 3 мільярди гривень. «Одна із цілей гуманітарного розмінування — очистити землі, щоб можна було безпечно працювати на територіях, де раніше велися бойові дії.
Сьогодні ми запустили в Державному аграрному реєстрі інструмент, що максимально спростить подачу заявок фермерами, які прагнуть очистити свої ділянки та зробити це за підтримки держави.
Держава бере на себе оплату 80% вартості очищення земель», – сказала Перший віце-прем’єр-міністр –Міністр економіки України Юлія Свириденко. Участь у програмі можуть брати фермери, землі яких є на деокупованих територіях, де після проведення нетехнічного обстеження підтверджена забрудненість або імовірна забрудненість вибухонебезпечними предметами.
Самі фермерські господарства не повинні мати податкового боргу, не бути банкрутами, не належати громадянам держави-агресора та не перебувати у санкційному списку. «Міністерство економіки підготувало прозорі процедури і єдині правила для всіх учасників програми.
І фермери, і оператори протимінної діяльності зможуть побачити як формується ціна, хто взяв участь у торгах і якою є фінальна вартість розмінування тієї чи іншої ділянки.
Сподіваюся, вже незабаром зацікавлені фермери скористаються цією можливістю і скоро ми побачимо перші аукціони з проведення розмінування сільгоспділянок», – пояснив заступник Міністра економіки України Ігор Безкаравайний Верифікацію, поданих фермерами заявок, здійснює Центр гуманітарного розмінування.
Він же оголошує в системі Прозорро аукціони з надання послуг розмінування, а після визначення оператора-переможця і фінальної вартості розмінування, перераховує 80% суми на спеціальний рахунок.
Ще 20% на рахунок вносить фермер. «Ми максимально спростили для фермерів технічну процедуру формування заявки в Державному аграрному реєстрі.
Більша частина даних підтягується ще на етапі реєстрації фермера в ДАР.
Далі для заповнення заявки і накладення цифрового підпису потрібно лише декілька кліків мишкою.
Ми прагнули зробити подачу заявки зручною та зрозумілою, щоб це міг зробити навіть фермер, який вперше зареєструвався в системі», – прокоментував запуск нового інструментарію Володимир Байда, директор Центру гуманітарного розмінування, фахівці якого спільно з Мінагрополітики реалізували розробку. На сьогодні участь в програмі беруть два державні банки – Приватбанк і Ощадбанк.
З часом до програми долучаться інші банки, частка держави в яких складає понад 50%.
Відповідно, фермеру потрібно відкрити в одному із таких банків рахунок, на який перераховуватимуть кошти. Оператор протимінної діяльності отримає всю зарезервовану суму після завершення розмінування та підтвердження виконаних робіт з боку Центру. Подати заявку можна за посиланням: https://www.dar.gov.ua/ Фермер також може отримати компенсації за вже розміновані землі сільськогосподарського призначення в період з 24 лютого 2022 року по 15 квітня 2024 року.
Для цього він має заповнити та подати Заявку на отримання компенсації на адресу Центру гуманітарного розмінування compensation@uachd.org. До заявки, скріпленої ЕЦП, потрібно додати: копію договору із сертифікованим оператором на надання послуг з розмінування; копії актів наданих послуг, що підтверджують проведення розмінування; копії платіжок, що підтверджують розрахунок за надані послуги з розмінування. За перші пів року українські сапери розмінували й повернули до використання понад 156 тисяч гектарів сільськогосподарських земель.
Найвищі темпи розмінування у Херсонській області – 146 тисяч гектарів.
Це майже 60% від запланованого у цьому регіоні на поточний рік.
В Харківській області за перше півріччя розмінували 11,3 тисячі гектар, а в Миколаївській – 8,3 тисячі.

Додати коментар

Користувач:
email:





IMF and World Bank
Acting for global finance
Amidst controversy

- Fin.Org.UA

Новини

08:00 - Судова вакханалія: держава сім років не може продати інсуліновий завод "Індар"
07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 30.06.2026
00:00 - Новини від Міністерства енергетики України
21:30 - Україна робить крок до створення суверенної AI-інфраструктури
21:00 - Новини 29 червня: повернення графіків відключень, підозра Тищенку та застава Галущенка
20:50 - Ірак тисне на ОПЕК заради більшої квоти після втрат від війни
20:25 - Москва перекинула новий газовоз на підсанкційний арктичний проєкт
19:55 - ЄС може зайти в зиму з найнижчими запасами газу за 15 років
19:25 - Спека змусила Францію знизити потужність атомних станцій
18:52 - Відключення світла повертають: графіки 30 червня діятимуть по всій Україні
18:42 - Продаж пального обмежили ще у одному російському регіоні
18:30 - Якість повітря на Київщині перебуває в межах норми
18:25 - "Щире каяття" з донатом на ЗСУ: посадовець КМДА визнав вину у справі про 1,2 мільйона
18:05 - Проєкт постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до додаткового переліку товарів, що належать виключно до продукції переробної промисловості, до яких встановлюються вимоги щодо їх ступеня локалізації виробництва»
18:05 - Мінрозвитку визначило 30 пріоритетних інвестпроєктів
17:56 - Форма інформація про суб’єктів господарювання, що здійснюють заготівлю та операції з металобрухтом
17:55 - Нацбанк показав курс долара та євро на вівторок 30 червня
17:52 - Наказ Мінекономіки від 16.06.2026 № 6782 «Про затвердження форми інформації про суб’єктів господарювання, що здійснюють заготівлю та операції з металобрухтом»
17:33 - "Укрпошта" зменшує тарифи на доставку в село
17:30 - Понад 340 млн євро для бізнесу та громад: як UGB (Укргазбанк) допомагає відновлювати Україну
17:15 - Ощадбанк попередив про перебої в сервісах через спеку й проблеми зі світлом
17:00 - Куди вкладати кошти залежно від суми
16:49 - Комісія ухвалила 78 рішень щодо розвитку ринку капіталу та вдосконалення регулювання
16:47 - Хабар за "кришування" кол-центру: депутату Тищенку вручили підозру
16:40 - Матчі групової стадії ЧС-2026 відвідали понад 4,6 мільйона фанатів – FIFA
16:30 - єОселя: за тиждень 152 українські родини отримали кредити на житло
16:25 - До кінця року держава буде винна банкам 10 мільярдів гривень компенсацій – НБУ
15:56 - Лист очікувань власника державної установи «Професійні закупівлі» на 2026 рік (зміни) від 26.06.2026 № 2803-06/58814-08
15:48 - Посадовця митниці підозрюють у розтраті бюджету на реконструкції митного поста
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 30.06.2026


Більше новин