Заяву про повернення помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов’язань та пені можливо надіслати через Електронний кабінет

10.07.2024 09:51 | Fin.Org.Ua

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області нагадує, що подання документів засобами електронного зв’язку в електронній формі здійснюється платниками відповідно до норм Податкового кодексу України та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 06.06.2017 № 557 зі змінами та доповненнями.
Порядок функціонування інформаційно-комунікаційної системи «Електронний кабінет» (Електронний кабінет) визначається наказом Міністерства фінансів України від 14.07.2017 № 637 «Про затвердження Порядку функціонування Електронного кабінету» зі змінами та доповненнями.
Вхід до Електронного кабінету здійснюється за адресою: http://cabinet.tax.gov.ua, а також через вебпортал ДПС.
Вхід до приватної частини Електронного кабінету здійснюється після проходження користувачем електронної ідентифікації онлайн з використанням кваліфікованого електронного підпису, отриманого у будь-якого кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг, через Інтегровану систему електронної ідентифікації – id.gov.ua (MobileID та BankID), за допомогою Дія.Підпис або «хмарного» кваліфікованого електронного підпису.
Режим «Введення звітності» приватної частини Електронного кабінету забезпечує можливість створення платниками податкової, фінансової, статистичної звітності, звітності з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, зокрема, заяви про повернення помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов’язань та пені (далі – Заява), і подання її до контролюючих органів.
При створенні Заяви в режимі «Введення звітності» платник самостійно встановлює фільтр за параметрами: «рік», «період», «тип форми», зокрема «J(F)13 Запити». З переліку електронних форм обирає необхідну форму Заяви (J/F 1302002), а потім відповідний територіальний орган ДПС: «регіон», «район» (за замовчуванням встановлено орган ДПС за місцем основної реєстрації).
У запропонованій формі необхідно заповнити відповідні поля електронного документа, підписати та надіслати Заяву, при цьому реєстраційні дані платника податків заповнюються автоматично.
До Заяви платник може подати копію одного платіжного документа. Для цього у вкладці «Додатки» необхідно обрати опцію «Додати» документ довільного формату (F/J 1360102) та заповнити обов’язкові поля форми.
Оскільки у полі «Дата сплати до бюджету» Заяви вказується інформація щодо одного платіжного документа відповідно до якого була помилково або надміру сплачена сума грошових зобов’язань або пені, то з метою повернення таких сум за кількома платіжними документами, платник подає окремі Заяви за кожним платіжним документом.
Відповідно до абзацу першого п. 1 розд. ІІІ Порядку інформаційної взаємодії Державної податкової служби України, її територіальних органів, Державної казначейської служби України, її територіальних органів, місцевих фінансових органів у процесі повернення (перерахування) платникам податків помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов’язань та пені, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 11.02.2019 № 60 зі змінами та доповненнями, зокрема, Заява подається платником до територіального органу ДПС за місцем адміністрування (обліку) помилково та/або надміру сплаченої суми.

Додати коментар

Користувач:
email:





Fintech innovations
Disrupting traditional ways
Money flows faster

- Fin.Org.UA

Новини

13:47 - Перші довгострокові аукціони з продажу електроенергії завершилися повною реалізацією запропонованих обсягів
13:44 - Що є об’єктом та базою оподаткування екологічним податком?
13:43 - Строк придатності алкогольних напоїв та тютюнових виробів закінчився: дії суб’єкта господарювання
13:42 - За якою формою та за яким ідентифікатором форми в електронному вигляді ФОП подає податкову декларацію платника єдиного податку четвертої групи?
13:41 - Плата за землю: чи може платник в одній податковій декларації з плати за землю одночасно визначити податкові зобов’язання щодо земельного податку та орендної плати?
13:40 - У скриньці РРО не вистачає готівкових коштів: як оформити повернення готівки за товар фізичній особі?
13:38 - До яких видів економічної діяльності (КВЕД) відносяться промислові підприємства?
13:37 - Податок на прибуток: визначення балансової вартості необоротного активу у разі переведення його з невиробничого до виробничого
13:35 - Цифрові можливості для громадян України: РНОКПП через «е-Консул» та Е-картка платника
13:34 - Чи подається Заява за ф. № 20-ОПП, якщо об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням, знаходяться за межами України?
13:33 - На яку дату виникають податкові зобов’язання з ПДВ у разі отримання платником послуг від нерезидента, місце постачання яких розташоване на митній території України?
13:32 - У разі перевищення встановлених граничних строків проведення розрахункових операцій в режимі офлайн ПРРО повинен блокуватися до моменту переходу в режим в онлайн
13:30 - Захистіть свої права – під час розрахунків отримайте фіскальний чек!
13:27 - Помилка в типовій формі, за якою ФОПом на загальній системі оподаткування здійснюється облік доходів і витрат: як виправити?
13:25 - До уваги платників екологічного податку!
13:23 - За користування надрами платники рентної плати спрямували до місцевих бюджетів Дніпропетровщини понад 24,7 млн гривень
13:22 - Платники Дніпропетровщини за операціями з роздрібної торгівлі алкогольними напоями сплатили до місцевих бюджетів понад 291,3 млн грн акцизного податку
13:20 - Частина чистого прибутку: надходження від платників Дніпропетровщини до загального фонду держбюджету перевищили минулорічні на 34,2 %
13:19 - Практичні знання, професійний досвід і сучасні сервіси: у податковій службі Дніпропетровщини відбулася зустріч зі студентами-практикантами
13:18 - Не можете виконати податкові обов’язки через війну? Подайте заяву та підтвердні документи
13:16 - ДПС робить податкові консультації доступнішими: мережа онлайн – пунктів Офісів податкових консультантів зросла до 84
12:07 - Шість областей України отримали від Нідерландів обладнання для підтримки енергетичної інфраструктури
12:02 - У Києві запустили мережу 5G: яке місто далі?
11:42 - На АЗС Дніпропетровщини триматимуть меньше пального у резервуарах
11:35 - Російські удари спричинили нові знеструмлення у восьми областях
11:05 - McDonald's в Україні повертає в меню картоплю по-селянськи і курячі крильця
10:55 - Пентагон оцінив вартість війни США в Ірані
10:25 - Безосу запропонували придбати частку в ФК Liverpool – Sky News
10:10 - московія забирає пальне із Сибіру, щоб урятувати Москву від дефіциту
10:01 - Оперативна ситуація в енергосистемі України станом на ранок 22 липня


Більше новин