Промова Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля на засіданні Уряду

21.06.2024 13:45 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Доброго дня, шановні колеги, шановні українці. Цього місяця ми маємо одразу декілька історичних подій, які змінять Україну та наше місце у світі. Перше — це Саміт миру.
Унікальний захід, який починає реальний шлях до справедливого миру. Друге — це початок перемовин про вступ України до ЄС. Вже 25 червня ми проведемо Міжурядову конференцію Україна-ЄС, яка знаменує формальний початок переговорів про наш вступ. Далі почнемо детальні технічні переговори за десятками різних глав майбутньої угоди. Одночасно продовжуємо нашу інтеграцію до Євросоюзу за всіма напрямками. Вчора Україна та ЄС продовжили дію «транспортного безвізу».
Це угода про лібералізацію вантажних перевезень, яка усувала необхідність отримувати дозволи на такі перевезення. Ми домовилися, що «транспортний безвіз» продовжено на рік, але з можливістю автоматичної пролонгації до кінця 2025 року. Далі будемо працювати над тим, щоб і «транспортний безвіз», і «торговельний безвіз» працювали на постійній основі. Цього тижня Президент України Володимир Зеленський також підписав закон про єдину зону роумінгу з ЄС. Це частина «роумінгового безвізу», завдяки якому українці в ЄС зможуть користуватися своїми тарифами мобільного зв"язку без додаткових платежів. Україна — перша і поки єдина країна-кандидат на вступ у ЄС, яка долучилася до політики ЄС Roam like at home. Ми вдячні нашим європейським партнерам за цю підтримку, яка посилює нашу економіку та нашу державу. Також вдячні союзникам України, які паралельно роблять важливі кроки для послаблення російської економіки. Вчора посли ЄС погодили 14-й пакет санкцій проти росії.
Це буде перший подібного масштабу удар по газовій галузі агресора.
Крім того, закривається низка шляхів уникнення попередніх санкцій. Крок за кроком будемо вибивати ворога з міжнародної фінансової системи та міжнародної торгівлі. *** Також пріоритетом Уряду залишається робота на посилення нашої держави всередині. Це забезпечення армії, це макроекономічна стабільність, це соціальний захист наших громадян та стійкість нашої енергетики. Маємо сьогодні на порядку денному відповідні рішення. Перше.
Затверджуємо законопроект про Єдину інформаційну систему соціальної сфери.
Визначимо правові засади роботи такої системи, яка є основою для надання соціальної підтримки в нашій країні. Крім того, Уряд створить Єдиний соціальний реєстр, який міститиме різні бази даних та інформацію про отримувачів усіх видів соціальної допомоги, яку надає держава. Це дозволить нам більш адресно підтримувати наших громадян, які цього дійсно потребують, та підвищить ефективність використання бюджетних коштів. Також Уряд сьогодні ухвалює рішення про виділення 1 млрд грн на закупівлю шкільних автобусів.
Кошти будуть виділені у вигляді субвенції для регіонів. Безпека та якісна освіта наших дітей — це головна інвестиція, яку може робити держава.
Тому для нашого уряду — це системна політика.
Торік ми так само виділяли 1 млрд грн на цю програму закупівель.
Було придбано 434 шкільні автобуси. І минулого року, і цього року пріоритет надається українським виробникам.
Таким чином ми ще і підтримуємо українську економіку. Наостанок про енергетику.
Постійно тримаємо у центрі уваги та ухвалюємо необхідні рішення. Цього тижня ворог знову атакував об’єкти енергосистеми.
Проводимо відновлювальні роботи. Сьогодні затверджуємо порядок використання коштів Державного фонду декарбонізації та енергоефективної трансформації. Мова йде про додаткову програму енергоефективності та посилення стійкості енергосистеми України на 759 млн грн. На що підуть ці кошти? Передусім на зниження ставок по кредитах для реалізації проектів енергоефективності та встановлення альтернативних джерел енергії. Держава розширює можливість отримати пільгові позики, аби бізнес та люди могли зменшити споживання електроенергії або створити додаткове джерело для її генерації. Дякую всім за роботу.
Дякую всім, хто захищає, працює, лікує, навчає та відновлює Україну. Дякую за увагу.
Слава Україні!

Додати коментар

Користувач:
email:





Traders shout, sell, buy,
Prices fluctuate all day,
Stocks on the exchange.

- Fin.Org.UA

Новини

23:55 - Інфляція пришвидшиться у другому півріччі, але повернеться до зниження наступного року – Інфляційний звіт
23:54 - Інфляційний звіт, липень 2026 року
22:24 - Аграрії зможуть отримати пільгові кредити за програмою 5-7-9%
20:00 - Новини 6 серпня: московія нищить бізнес
19:39 - Кабмін зобов’язав податкову передати Міноборони дані чоловіків 18-60 років
19:16 - Єврокомісія попередила Румунію через наміри відкласти відмову від вугільних ТЕС
18:50 - Привласнення мільярдів Приватбанку: справу Коломойського скерували до суду
18:33 - Мегазавод з виробництва чипів у Техасі обійдеться SpaceX у 16,8 мільярдів доларів
18:23 - Електроенергія розподілятиметься за новим принципом – Шмигаль
18:05 - Суд забов’язав "Укррічфлот" Григоришина сплатити великий борг за електроенерію
18:04 - московіяни знищили склади із продукцією двох тютюнових гігантів: чи буде дефіцит
17:57 - Унормовано питання функціонування трекінг-сервісу платіжних операцій СЕП
17:30 - московія налагоджує виробництво акумуляторів для FPV-дронів: хто допомагає
16:50 - Ворог знищив 400 тисяч квадратних метрів складських приміщень за місяць – Forbes Ukraine
16:35 - Більша частина Львова знеструмлена через аварію
16:28 - Засідання Комісії
16:27 - За сім місяців товарообіг України склав 82,2 мільярда доларів
15:53 - 10 мільйонів гривень на масштабування ветеранського та дружнього до ветеранів бізнесу
15:43 - Тепер таксі можна замовляти через ШІ – Bolt
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 07.08.2026
15:18 - До уваги платників рентної плати за користування радіочастотним спектром (радіочастотним ресурсом) України!
15:12 - Який розмір орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності?
15:10 - Чи переноситься граничний строк сплати авансового внеску з військового збору для ФОП – платників єдиного податку (І, ІІ та ІV групи), якщо останній день строку сплати припадає на вихідний?
15:08 - Уповноважена особа може подати за фізичну особу заяву про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування
15:07 - Путін змусив Центральний банк знизити базову ставку – Bloomberg
15:05 - Фізична особа отримала товар від юридичної особи зі знижкою звичайної ціни: що з оподаткуванням доходу?
15:04 - Порядок заповнення табличної частини РК, що складається продавцем у випадках повернення ним суми авансу/повернення йому товарів
15:01 - До уваги платників внеску на підтримку працевлаштування осіб з інвалідністю!
14:56 - Чи оприлюднюється у період дії воєнного стану на вебпорталі ДПС інформація щодо платників податків, у яких є податковий борг?
14:55 - Договір про надання бухгалтерських послуг (аутсорсинг) з аудиторською фірмою: чи має право працівник фірми підписувати в електронному вигляді податкову звітність суб’єкта господарювання?


Більше новин