Українцям варто готуватися до подорожчання продуктів через енергокризу - ЗМІ

20.06.2024 20:10 | Економічна правда

Українцям варто готуватися до зростання цін на харчові продукти через перебої з електропостачанням.
Про це повідомляє видання Forbes Ukraine.
Зокрема, в мережі АТБ у червні-липні очікується зростання цін на рибні консерви, соняшникову олію та майонез на 5-15% через проблеми з електропостачанням, девальвацію та здорожчання логістики. У Auchan фіксують подорожчання хліба та цукру через зупинку деяких виробництв, які чекають на стабілізацію в енергетиці.
Мережі Varus та Fozzy Group (Сільпо, Фора) поки що не змінюють ціни, але скорочують пропозицію швидкопсувних товарів та стикаються з проблемами у постачанні від невеликих локальних підприємств, які не мають генераторів.
Молочна галузь найбільше страждає від відключень світла, оскільки для зберігання молочних продуктів потрібна безперебійна електроенергія. За словами голови ради директорів "Союзу молочних підприємств України" Вадима Чагаровського, використання генераторів призведе до подорожчання молочної продукції на 10% спочатку, а до осені - на 25-30%.
Хліб також може подорожчати, але дефіцит електрики - не єдина проблема.
На його ціну також впливає дефіцит критично важливих працівників і зростання вартості зерна, пише видання.
За підрахунком Forbes, перебої з електрикою можуть збільшити вартість бакалії на 5-15%, а молочних продуктів - на 30%.
Нагадаємо:
У п"ятницю, 21 червня, з 00:00 до 06:00 та з 13:00 до 23:00 обсяг обмежень електроенергії буде більшим через останню атаку росіян.
Якби України вдалося повернути ЗАЕС до енергосистеми, то обмеження практично не знадобилися, але без станції дві зими в українців гарантовано діятимуть графіки світла.
Взимку дефіцит електроенергії становитиме до 35%, внаслідок чого українці можуть отримувати п"ять-шість годин світла на день.
До зими в Україні можна відновити 200-250 МВт генерації (або 7,1%) з необхідної потреби у 3,5 ГВт.
Такі темпи створення нових генеруючих потужностей можна назвати "стаханівськими".
Досить реально, що взимку українці можуть отримувати п"ять-шість годин світла на день, але все буде залежати від обставин.
Економічна правда.

Додати коментар

Користувач:
email:





Stocks up and down swing,
Money flows in and out quick,
Market chaos reigns.

- Fin.Org.UA

Новини

08:00 - "Король гламуру": як жив, творив і витрачав зароблене засновник модного дому Valentino
07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 23.01.2026
23:00 - Новини від Міністерства енергетики України
22:00 - Новини від Міністерства енергетики України
21:48 - Денис Шмигаль: Сьогодні в Україні був найважчий день для енергосистеми після блекауту у листопаді 2022 року
21:00 - Новини 22 січня: ситуація в енергетиці та перемовини з московія
20:45 - Трамп подає позов проти JPMorgan на 5 мільярдів доларів
20:34 - Компанія "МХП" закрила угоду щодо випуску єврооблігацій
20:12 - "Київстар" готується купити велику частку Comfy – Forbes Ukraine
20:05 - "Укрзалізниця" отримала рейки для прокладання "оксамитової колії"
19:53 - 23 січня відключення світла діятимуть усю добу
19:45 - Україна та Польща узгодили першочергові кроки з підготовки URC-2026 та посилення двосторонньої співпраці
19:27 - Україна обговорює можливість енергетичного перемир’я з московія – FT
19:18 - московія обмежує вхід до портів суден, які відвідували порти України
19:00 - Paramount бере місяць для формування нової пропозиції Warner Bros
18:55 - Торік надходження турзбору зросли на третину: які регіони лідирують за сплатою
18:32 - Мін’юст розповів, скільки компаній проходять процедуру банкрутства
18:25 - 53 фінансові компанії отримали статус значимих
18:15 - Ігор Зубович: Ми послідовно будуємо систему державного екологічного контролю, яка відповідає стандартам Європейського Союзу
18:10 - Запрацював перший приватний фонд для інвестицій в інфраструктуру України
18:05 - Чверть будинків Києва все ще без тепла – Кличко
17:57 - Обшуки на митному пості "Луцьк": НАБУ вилучило 850 тисяч доларів
17:45 - Корупція на титані: ВАКС засудив до 8 років фігуранта своєї першої справи
17:43 - Анатолій Куцевол: Відновлювана енергетика – невід’ємна складова зміцнення енергетичної стійкості та національної безпеки України
17:37 - В Україні не працює третина олійних заводів – ЗМІ
17:35 - Україна готується до членства в Європейській комісії з внутрішнього рибальства та аквакультури
17:30 - Населення біднішає, а нерухомість дорожчає: чому ціни на квартири ростуть попри війну
17:20 - Мінекономіки розподілило квоту на експорт цукру до ЄС на 2026 рік
17:20 - В Міненерго поінформували про ситуацію з пальним в Україні
17:00 - Уряд виключив сім непрацюючих індустріальних парків з Реєстру


Більше новин