Безпека для дошкільнят: на Київщині побудували укриття за підтримки Литви й Тайваню

20.06.2024 15:31 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Відбулося відкриття сучасного антирадіаційного бомбосховища в дитсадку на Київщині.
Проект вартістю 500 000 євро був профінансований Литвою та Тайванем і забезпечив обладнане сховище місткістю 90 осіб для дітей та персоналу садочка. «Працюючий садочок – це не лише фактор розвитку дітей, їхніх м’яких навичок, що насправді дуже важливо.
Але це також фактор розвитку економіки, бо працюючий садочок, з сучасним укриттям, дає можливість батькам працювати.
Тож дякую партнерам за цю інвестицію – і в людський капітал, і в українську економіку», — зазначив Міністр освіти і науки України Оксен Лісовий. Проект передбачав перетворення наявного підвалу на повністю обладнане, безпечне і комфортне сховище з антирадіаційним захистом відповідно до всіх сучасних стандартів безпеки.
Тепер у приміщенні облаштовані ванні кімнати для дітей і дорослих, спортивний куточок, медичний кабінет і кухню.
Бомбосховище оснащене дитячими меблями та освітньо-розважальним обладнанням. «Відбудова зараз, не чекаючи остаточної перемоги України, зміцнює стійкість країни.
Вкрай важливо, щоб мирні жителі якнайшвидше повернулися до нормального життя та почувалися в безпеці.
Литва залишається непохитною у підтримці зусиль України з відновлення та обіцяє продовжувати цю підтримку стільки, скільки буде потрібно.
Я закликаю інші країни приєднатися до нас, щоб взяти більш активну участь у проєктах реконструкції України», — зазначила Вікторія Чміліте-Нільсен, спікер Сейму Литви. Констанс Ван з Представництва Тайваню в Литві, які співфінансували проект, також додає: «Однією з причин, чому ми зосереджуємось на відновленні освітніх закладів, є віра в те, що діти – це майбутнє країни.
Їхні права на освіту повинні бути забезпечені за будь-яку ціну.
Ми дякуємо уряду Литви за тісну співпрацю з Тайванем та висловлюємо вдячність CPVA за реалізацію цього проекту, попри всі труднощі». Дитячий садок обслуговує дітей не тільки з одного населеного пункту, а й навколишніх селищ.
За словами директорки дошкільного закладу освіти Ольги Таращенко, нове сховище захистить дітей та забезпечить комфортні умови для перебування під час повітряних тривог.
Вона висловила сподівання, що наявність безпечного простору вплине на рішення батьків, які евакуювалися, повернутися в Україну. Ініціатива зі створення укриття реалізована литовським Центральним агентством виконання проектів (CPVA), Анна Молибога, представниця CPVA в Україні, зазначає: «Забезпечення безпечних освітніх середовищ для дітей є пріоритетом для литовських проектів відновлення в Україні.
Це не перший проект CPVA у цій галузі.
Раніше CPVA вже відремонтувала сховище у дитячому садку "Рута" та побудували перше окреме бомбосховище для відновленої школи в Бородянці.
Зараз CPVA реалізує спільний проект ЄС та Литви з будівництва нових бомбосховищ у зонах підвищеного ризику». Довідково Литва фінансує проекти з відновлення України через литовський Фонд співробітництва у сфері розвитку та гуманітарної допомоги.
Загальна сума надходження в місцевий бюджет на відбудову становить 450 000 євро.

Додати коментар

Користувач:
email:





Regulatory rules,
Compliance and transparency,
Markets kept in line.

- Fin.Org.UA

Новини

21:40 - Макроекономічний та монетарний огляд, квітень 2026 року
00:00 - Накази Міністерства енергетики України
00:00 - Новини від Міністерства енергетики України
21:40 - Macroeconomic and Monetary Review, April 2026
21:00 - Новини 6 квітня: золото на мільйони працівника ТЦК, "податок на OLX" доопрацювали
20:42 - Китайці відкрили ринок борошна для України
20:25 - Трамп заявив, що "забрав би нафту Ірану", але американці хочуть додому
20:10 - Світоліна і Стаховський відкривають падел-клуб у Києві на Подолі
19:50 - Уряд спрощує отримання права керування сільгосптехнікою через дефіцит водіїв
19:35 - Associated Press скоротить 5% глобального штату журналістів
19:25 - Уряд спростив для водіїв категорій С і D доступ до роботи на сільгосптехніці
19:25 - В "Укренерго" розповіли, чи будуть відключення світла для населення 7 квітня
18:55 - Україна в березні встановила рекорд з експорту соняшникової олії
18:25 - Авіаудари зупинили роботу нафтохімічних заводів Ірану
18:10 - Депутати знову хочуть скасувати статус політично значущих осіб: додали норму в проєкт закону
18:00 - Українське борошно відкриває для себе Китай: узгоджені правила експорту
17:55 - Найбільший виробник СПГ московії заснував компанію з будівництва танкерів
17:45 - "Укрпошта" повідомила, як працюватиме в період Великодня
17:44 - Звіт про надходження запитів на публічну інформацію за березень 2026 р.
17:31 - Запрошуємо подавати роботи для участі у Форумі молодих дослідників 2026
17:25 - Нацбанк показав курс долара і євро на вівторок 7 квітня
17:00 - Більше ніж просто редизайн: як змінився портал послуг Держводагентства
16:55 - Березневий імпорт дизелю в Україну встановив рекорд
16:54 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ПП “ТРАНС-ЕКСПРЕС” (Київська обл., Бучанський р-н, Борщагівська т. г., с. Софіївська Борщагівка, вул. Мала Кільцева, 4-А)
16:51 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ПП «РУСЬ ІНВЕСТ» (Хмельницька обл., Хмельницький р-н, с-ще Богданівці, вул. Заводська, 3/1)
16:50 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ТОВ «ТРАЙГОН ФАРМІНГ ХАРКІВ» (Черкаська обл., Звенигородський р-н, с. Лип'янка, вул. Козацька, буд. 1-Т)
16:49 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ТОВ «Господарство Карвицьких» (Хмельницька обл., Шепетівський р-н, м.Полонне, вул. Супутника, 20)
16:44 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ПП «ЮНА-КР» (АЗК Дніпропетровська обл., м. Апостолове, вул. Елеваторна, 1а)
16:43 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ТОВ «АКВ Українське каолінове товариство» (Вінницька обл., Хмільницький р-н., смт. Глухівці, вул. Заводська, буд. 1)
16:42 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ФОП Макогон О.В. (Хмельницька обл., Кам’янець-Подільський р-н, село Маків, вул. Воздвиженська, буд. 71)


Більше новин