Безбар’єрність є важливим елементом для всіх реабілітаційних просторів, — Віктор Ляшко

19.06.2024 20:50 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

З кожним днем зростає кількість людей, які вважають безбар’єрність новою цінністю для суспільства — наразі так вважає 83% українців.
Такі результати дослідження, проведеного Центром соціальних досліджень та поведінкової економіки за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) і Ради з комунікацій безбар’єрності, за методологією й аналітикою Advanter Group та Gradus research. При цьому значна частина українців — 24% — вже долучається до усунення бар’єрів для певних категорій людей, що є суттєвим зростанням порівняно з періодом до війни, коли активно долучилися лише 10%. Презентація досліджень громадської думки щодо питань безбар’єрності й обговорення дій із посилення комунікацій результатів впровадження політики безбар’єрності відбулася за участі Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля та першої леді України Олени Зеленської.
До події доєдналися представники міністерств, які відповідають за реалізацію заходів Національної стратегії створення безбар’єрного простору в Україні. «Безбар’єрність — це нова цінність для нашого суспільства.
83% респондентів назвали її такою.
Це дуже великий відсоток, велика свідомість.
Нарешті.
Якщо так багато людей усвідомлює безбар’єрність як цінність — ми на правильному шляху як суспільство», — наголосила перша леді України Олена Зеленська. За словами першої леді, безбар’єрність потрібна не лише пораненим і людям з інвалідністю, а кожному, щоб почуватися комфортно та вільно.
Так, за результатами дослідження, першочергово розв’язати питання безбар’єрності треба у сфері працевлаштування — так вважають 57% опитаних, 51% назвали потребу змін в інфраструктурі, ще 37% респондентів — в усуненні бар’єрів для людей старшого віку. Зі свого боку Денис Шмигаль зазначив: «Україна продовжує послідовний курс на створення безбар’єрного середовища для всіх громадян.
Це відповідає нашому європейському курсу та нашим цінностям.
Ця тема постійно в центрі уваги нашого уряду та всіх міністерств.
Відповідно комунікація як на рівні держави, так і на рівні громад у цьому напрямі має бути системною та активною.
Це невід’ємний елемент стратегії змін, яку ми впроваджуємо». Допомогти людині усунути бар’єри для активного життя — мета флагманського проєкту «Розвиток системи реабілітаційної допомоги» у межах Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні, над реалізацією якого працює МОЗ.
Запит на цей вид меддопомоги збільшується через триваючу війну: щороку її потребують близько 250 000 пацієнтів. «Сучасна, ефективна, доказова система реабілітації, що базується на кращих світових практиках, доступна в кожній громаді та безоплатна для пацієнта — внесок медичної сфери у відновлення людини.
Безбар’єрність є важливим елементом для всіх реабілітаційних просторів», — зазначив Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко. Також він наголосив на важливості спільної роботи міністерств над створенням безбар’єрного простору в Україні та комунікації з суспільством для інформування та оперативного реагування на потреби, що виникають, адже безбар’єрність — це доступність усіх послуг, усіх можливостей для кожної людини у кожному куточку нашої країни.

Додати коментар

Користувач:
email:





Bull or bear market?
It's hard to predict for sure
But risk brings reward

- Fin.Org.UA

Новини

21:40 - Макроекономічний та монетарний огляд, квітень 2026 року
10:10 - Внаслідок атак московія без світла залишилися мешканці в 7 регіонах України
09:35 - Бразилія внесла автогіганта Китаю до "реєстру рабовласників" після скандалу
09:00 - Нафта відреагувала на закритий Ормуз напередодні ультиматуму Трампа Ірану
08:30 - Культ сонця
08:00 - Стопами Юзіка. Скільки топпосадовців купили закордонну нерухомість з початку великої війни?
00:00 - Накази Міністерства енергетики України
00:00 - Новини від Міністерства енергетики України
21:40 - Macroeconomic and Monetary Review, April 2026
21:00 - Новини 6 квітня: золото на мільйони працівника ТЦК, "податок на OLX" доопрацювали
20:42 - Китайці відкрили ринок борошна для України
20:25 - Трамп заявив, що "забрав би нафту Ірану", але американці хочуть додому
20:10 - Світоліна і Стаховський відкривають падел-клуб у Києві на Подолі
19:50 - Уряд спрощує отримання права керування сільгосптехнікою через дефіцит водіїв
19:35 - Associated Press скоротить 5% глобального штату журналістів
19:25 - Уряд спростив для водіїв категорій С і D доступ до роботи на сільгосптехніці
19:25 - В "Укренерго" розповіли, чи будуть відключення світла для населення 7 квітня
18:55 - Україна в березні встановила рекорд з експорту соняшникової олії
18:25 - Авіаудари зупинили роботу нафтохімічних заводів Ірану
18:10 - Депутати знову хочуть скасувати статус політично значущих осіб: додали норму в проєкт закону
18:00 - Українське борошно відкриває для себе Китай: узгоджені правила експорту
17:55 - Найбільший виробник СПГ московії заснував компанію з будівництва танкерів
17:45 - "Укрпошта" повідомила, як працюватиме в період Великодня
17:44 - Звіт про надходження запитів на публічну інформацію за березень 2026 р.
17:31 - Запрошуємо подавати роботи для участі у Форумі молодих дослідників 2026
17:25 - Нацбанк показав курс долара і євро на вівторок 7 квітня
17:00 - Більше ніж просто редизайн: як змінився портал послуг Держводагентства
16:55 - Березневий імпорт дизелю в Україну встановив рекорд
16:54 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ПП “ТРАНС-ЕКСПРЕС” (Київська обл., Бучанський р-н, Борщагівська т. г., с. Софіївська Борщагівка, вул. Мала Кільцева, 4-А)
16:51 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ПП «РУСЬ ІНВЕСТ» (Хмельницька обл., Хмельницький р-н, с-ще Богданівці, вул. Заводська, 3/1)


Більше новин