У Києві відбулася друга зустріч у форматі Веймарського трикутника + Україна щодо євроінтеграційного шляху України

19.06.2024 20:06 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

19 червня, на запрошення Віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольги Стефанішиної, до Києва прибули міністри з європейських справ Німеччини та Польщі. У межах візиту у Національному заповіднику «Софія Київська» відбулася спеціальна зустріч з Державним Міністром Німеччини у справах Європи Анни Люрманн та Міністром у справах Європейського Союзу Польщі Адама Шлапки у форматі Веймарського трикутника.
Францію представляв Надзвичайний і Повноважний Посол Франції в Україні Гаель Весьєр. Ольга Стефанішина звернула увагу на важливість візиту високопосадовців країн-членів ЄС до Києва в контексті офіційного старту переговорів про вступ України до ЄС та подякувала за підтримку з боку їхніх країн рішення щодо ухвалення переговорної рамки для України та старту офіційного переговорного процесу щодо вступу. «Сьогоднішня зустріч у Києві є особливою, адже ми перебуваємо на історичному етапі нашого повернення до сім"ї європейських країн.
Ухвалено важливе рішення про офіційний старт перемовин щодо вступу нашої країни до Євросоюзу.
Вдячні партнерам за підтримку України на шляху реформ і трансформацій нашої держави, навіть в умовах повномасштабної війни.
Впевнена, протягом цього візиту ви зможете особисто детальніше ознайомитись з тією роботою, яку проробила наша країна, зокрема протягом останніх 2-х років з моменту отримання статусу-кандидата», – зауважила Ольга Стефанішина. Урядовиця також розповіла про підготовку Першої Міжурядової Конференції, яка дасть офіційний старт переговорам про вступ України та Молдови до ЄС, та проінформувала про пророблені Україною кроки на шляху до ухвалення ЄС цього рішення, а також подальші плани в межах переговорного процесу. Міністри зі свого боку відзначили прогрес України у пророблених реформах для відкриття перемовин про членство в ЄС та наголосили на важливості продовження імплементації ухвалених змін у сфері верховенства права, судової реформи, медіа та захисту національних меншин України. Окремо під час зустрічі йшлося про питання розширення ЄС, зокрема в контексті виборів до євроінституцій та формування нової Єврокомісії і порядку денного ЄС на найближчі роки. «Майбутнє України – в Європейському Союзі.
Сьогодні ми прибули до Києва з візитом, аби чітко про це заявити.
Тісно співпрацюючи з українською владою, ми розпочнемо переговори про вступ з Україною наступного тижня завдяки вражаючим спільним реформаторським зусиллям українського парламенту, уряду та громадянського суспільства, – зауважила Анна Люрманн, Державний Міністр ФРН у справах Європи.
– Ми бачимо перші результати реформ, які Україна імплементувала, незважаючи на складну ситуацію, пов’язану з триваючою війною.
Таких значних результатів вдалося досягти зокрема завдяки українським чоловікам і жінкам, які служать у лавах ЗСУ та боронять не тільки свою країну, а і відстоюють принципи суверенітету, цілісності та недоторканності території.
Ми продовжимо підтримувати Україну на її шляху до ЄС та встановлення миру стільки, скільки це буде потрібно». Зі свого боку Адам Шлапка, Міністр у справах Європейського Союзу Республіки Польщі зазначив: «Ми прибули до Києва, вчергове засвідчити нашу підтримку євроінтеграційних прагнень України.
З часів Революції Гідності українці віддають свої життя за свободу, незалежність та суверенітет, а також за можливість вибору свого майбутнього.
Українці вже визначились, що майбутнє їхньої держави лежить у площині євроатлантичної спільноти та родини країн ЄС.
Це свідчить, що українці прагнуть та розділяють європейські цінності – свободу, права людини, верховенство права.
Польща завжди підтримувала євроінтеграційний рух України.
Хочу підкреслити, що Україна виконала всі умови, визначені Єврокомісією для наступного кроку – старту перемовин про членство.
Ми вітаємо проведення Першої Міжурядової конференції наступного тижня в межах бельгійського головування в ЄС.
Перемовини – це комплексний та складний процес, який вимагає ґрунтовних трансформацій всередині країни.
Польща продовжить підтримувати Україну на цьому шляху». У межах візиту високопосадовці країн-членів ЄС також відвідали вищий антикорупційний суд України та провели зустріч з представниками НАБУ, САП, НАЗК – ключовими антикорупційними органами та ознайомились з основними здобутками України в контексті реалізації та імплементації державних реформ на шляху боротьби з корупцією.

Додати коментар

Користувач:
email:





Гроші, гроші всюди,
Вони роблять свою роботу,
Знищують все, що є,
Залишаючи лише користь.

- Fin.Org.UA

Новини

20:40 - Долар зазнає найбільше тижневе падіння з липня
20:10 - Місто Славутич повністю знеструмлене внаслідок обстрілу московія
19:50 - московія наближається до повної блокади WhatsApp
19:20 - Постачання газу США встановили рекорд на тлі попиту Європи та Азії
18:45 - Уряд ухвалив низку рішень для розвитку лісової галузі
18:37 - Розпочинається обговорення проєкту щодо змін до технічних вимог до договорів про споживчий, фінансовий кредит
18:30 - Київстар та Мінцифра запрошують долучитися до вибору назви для української LLM
18:15 - Уряд зареєстрував нові індустріальні парки
18:10 - Нацбанк показав курс долара і євро на понеділок 1 грудня
17:55 - Вимоги до внутрішнього аудиту в небанківських надавачах фінансових послуг буде оновлено
17:50 - Антимонопольний комітет закрив більшість старих справ
17:35 - Енергетики показали графіки відключення світла на суботу 29 листопада
17:30 - Як позбутися китайської дронової залежності
17:10 - "Забруднювач платить": в Україні запускають "пілот" з управління відходами
17:00 - Жнива завершуються: скільки зерна матиме Україна
16:40 - У Києві відкрили важливий шляхопровід після ремонту
16:25 - московіян "викинули" з ради Міжнародної морської організації
16:20 - Ворожий дрон впав на території підприємства у Чернігові
15:55 - Прозорість оборонних закупівель не гарантувала надійних постачальників – аудитори
15:40 - Керівники фінустанов назвали ризики бізнесу в Україні: на друге місце піднялася корупція
15:37 - Ключові рішення НКЦПФР від 28.11.2025
15:35 - Міноборони провалило розподіл закупівельних функцій між підрозділами та ДОТ – аудитори
15:32 - Чому сервіси для онлайн-бронювання ліків такі популярні
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 01.12.2025
15:20 - Стало відомо, коли виплатять "національний кешбек" за вересень
15:12 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди КП "СМІЛАКОМУНТЕПЛОЕНЕРГО" (Місцезнаходження котельні №12 Черкаська обл., м. Сміла, вул. Героїв Холодноярців, 82-Д; Місцезнаходження котельні №15 Черкаська обл., м. Сміла, вул. Кармелюка, 38-а)
15:11 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ДУ «Тернопільський ОЦКПХ МОЗ» (Тернопільська обл., м. Тернопіль, вул. Федьковича, 13)
15:10 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ТзОВ «ЄВРОТРАНСПОРТ» (Львівська обл., Яворівський р-н, Судововишнянська міська територіальна громада, м. Судова Вишня, вулиця В. Стуса, 16)
15:09 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди Філія ГПУ «Полтавагазвидобування» АТ «Укргазвидобування» (Полтавська область, Миргородський район, Лохвицька міська ТГ, с. Гаївщина)
15:04 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ТОВ «ОККО-ДРАЙВ» (Дніпропетровська обл., м. Дніпро, Соборний р-н, вул. Космічна, 32 Б)


Більше новин

ВалютаКурс
Алжирський динар0.32405
Австралійський долар27.587
Така0.34531
Канадський долар30.1469
Юань Женьміньбі5.9736
Чеська крона2.0232
Данська крона6.5462
Гонконгівський долар5.4302
Форинт0.128203
Індійська рупія0.47257
Рупія0.0025347
Новий ізраїльський шекель12.9571
Єна0.27074
Теньге0.082332
Вона0.028765
Ліванський фунт0.000472
Малайзійський ринггіт10.226
Мексиканське песо2.3039
Молдовський лей2.4862
Новозеландський долар24.1318
Норвезька крона4.1602
Саудівський ріял11.2661
Сінгапурський долар32.5724
Донг0.0016032
Ренд2.4686
Шведська крона4.46
Швейцарський франк52.4718
Бат1.31314
Дирхам ОАЕ11.5078
Туніський динар14.3411
Єгипетський фунт0.8872
Фунт стерлінгів55.8651
Долар США42.266
Сербський динар0.41663
Азербайджанський манат24.8594
Румунський лей9.6044
Турецька ліра0.9945
СПЗ (спеціальні права запозичення)57.4376
Болгарський лев24.9947
Євро48.8933
Ларі15.6408
Злотий11.5342
Золото176541.28
Срібло2276.8
Платина69025.03
Паладій60134.37

Курси валют, встановлені НБУ на 01.12.2025