У межах Саміту миру планують підтвердити, що ЗАЕС має перебувати під контролем України

16.06.2024 14:00 | Економічна правда

Getty Images Спільне комюніке Саміту миру в Україні, який проходить у Швейцарії передбачає пункт, у якому країни-учасниці погоджуються із необхідністю контролю України над ЗАЕС під наглядом МАГАТЕ.
Про це йдеться у спільному комюніке, який планують прийняти у рамках Сміту миру, передає "Європейська правда".
Так, у першому пункті спільної позиції йдеться про те, що ядерні обʼєкти мають працювати безпечно та надійно під контролем України та наглядом МАГАТЕ.
"По-перше, будь-яке використання ядерної енергії та ядерних установок має бути безпечним, надійним, захищеним та екологічно прийнятним.
Українські атомні об"єкти, включаючи Запорізьку АЕС, повинні працювати безпечно та надійно під повним суверенним контролем України, відповідно до принципів МАГАТЕ та під його наглядом.
Будь-яка погроза ядерною зброєю або застосування в нинішній війні є неприпустимими", - йдеться у спільному комюніке, яке мають підписати учасники Саміту миру.
Як повідомляє "Європейська правда", попри те, що наразі це формально проєкт, а не кінцеве рішення, напередодні йшлося про те, що в документ вже не буде внесено правок, стверджують учасники саміту.
Нагадаємо:
Голова Федеральної ради Швейцарії Віола Амгерд у суботу, 15 червня, відкриває дводенний Глобальний саміт миру, присвячений обговоренню української "формули миру".
Віцепрезидентка США Камала Гарріс під час зустрічі із Володимиром Зеленським у рамках Саміту миру у Швейцарії оголосила про виділення понад 1,5 мільярдів доларів для енергетичного сектору та гуманітарних потреб України.
Економічна правда

Додати коментар

Користувач:
email:





Stock prices rising
Investors feeling hopeful
Bull market prevails

- Fin.Org.UA

Новини

15:56 - Стало відомо, яку суму уряд спрямував до держбюджету з прибутку "Енергоатому" за 2025 рік
15:50 - Уряд витратив 370 мільйонів гривень на автономне живлення для багатоквартирних будинків
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 05.05.2026
15:26 - московіяни за добу атакували п’ять об’єктів "Нафтогаза" на Сумщині та Харківщині
15:25 - Вперше за 35 років: Кувейт у квітні експортував 0 барелів нафти
15:16 - До двох колекторських компаній застосовано заходи впливу за порушення вимог щодо етичної поведінки
15:06 - Канада експортувала рекордні об'єми LNG за місяць
15:00 - Понад 2600 одиниць енергетичного обладнання надійшло до України з початку року
14:50 - Авіакомпанії скоротили мільйони місць та тисячі рейсів у травні
14:45 - НБУ розповів про стан спецрахунку на потреби оборони
14:40 - Денис Шмигаль: Цифрові рішення в енергетиці виходять на перший план у підготовці до наступної зими
14:35 - Як розрахувати мінімальне податкове зобов’язання?
14:25 - Харків отримає мільйони євро кредиту на фінансування комунальних підприємства
14:24 - Зі спецрахунку, відкритого НБУ на потреби оборони, за квітень 2026 року перераховано майже 2 млрд грн
14:21 - Як платник отримує інформацію про відмову у наданні/зменшенні суми податкової знижки?
14:20 - Безпілотник атакував лабораторію Запорізької АЕС
14:18 - В Україні знизився час простою ТЦ через повітряні тривоги: проте в деяких регіонах - зріс
14:14 - ФОПи, які є роботодавцями, зобов’язані укладати з найманими працівниками трудові договори
14:12 - Терміни подання ФОПами – платниками єдиного податку четвертої групи податкової декларації та сплати зобов'язань
14:10 - Порядок та терміни реєстрації ПРРО
14:06 - Онлайн-продажі та застосування РРО/ПРРО: вимоги законодавства, які необхідно враховувати суб’єктам господарювання
14:04 - Майже 58,2 млрд грн – внесок платників Дніпропетровщини у економічну стійкість держави
14:01 - Єдиний рахунок: повідомлення про використання/відмову від використання подається через Електронний кабінет
13:58 - Кулеба розповів про захист портів приватними ППО
13:34 - Bitcoin вперше за три місяці перетнув позначку $80 тисяч
13:32 - Сомалійські пірати активізувалися: захопили другий нафтовий танкер
13:31 - Декларування інвестиційного прибутку (при купівлі-продажу акцій іноземної компанії): підтвердження отриманих доходів та понесених витрат
13:29 - Платникам екологічного податку про деякі особливості заповнення звітності
13:26 - eBay хочуть купити за 56 мільярдів доларів
13:19 - Операції з ввезення товарів у митному режимі імпорту: деякі особливості заповнення таблиці 2 додатка 4 (Д4) декларації з ПДВ


Більше новин