Як здійснюватиметься моніторинг геологічного середовища в Україні: Уряд затвердив порядок

13.06.2024 21:26 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Кабінет Міністрів затвердив Порядок здійснення моніторингу геологічного середовища. Це дозволить створити одну з восьми підсистем нової державної системи моніторингу довкілля, яка наразі будується в Україні за європейськими стандартами та є однією з умов інтеграції нашої країни до ЄС. Моніторинг геологічного середовища здійснюватиметься на двох рівнях:  Держгеонадрами та Національною академією наук України; підприємствами-надрокористувачами. Підприємства досліджуватимуть прості геологічні системи та подаватимуть інформацію у рамках щорічної звітності щодо обліку запасів корисних копалин.
На рівні держави здійснюватиметься моніторинг територій загальнодержавного значення – наприклад, стану надр континентального шельфу або ділянок, де захоронюються радіоактивні та небезпечні відходи тощо. Загалом під моніторинг підпадатиме мінерально-сировинна база України, масиви підземних вод, екзогенні та ендогенні геологічні процеси, геофізичні поля, геохімічний стан ландшафтів. Результати моніторингу відображатимуть стан геологічного середовища по території країни в цілому.
На основі досліджень проводитимуть геологічне картування території України для оцінки її стану та змін, що відбулися внаслідок господарської діяльності та воєнних дій. Загалом інформація про стан довкілля за всіма підсистемами державного моніторингу буде доступною кожному на ЕкоСистемі. “Якісний моніторинг дозволить державі оперувати достовірними даними та на їх основі приймати ефективні управлінські рішення – для покращення, збереження та відновлення геологічного середовища в Україні.
Таким чином ми зможемо розробляти комплекс заходів для попередження і стримування деградації земель, запобігання їх забрудненню, а також сприяти раціональному використанню природних ресурсів.
Громадськість ж отримає вільний доступ до відповідної екологічної інформації.
Це критично важливо як зараз, в умовах воєнного стану, так і в процесі післявоєнного відновлення”, – зазначив Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець. 

Додати коментар

Користувач:
email:





Market never stops
But sometimes it crashes hard
Lessons learned, move on

- Fin.Org.UA

Новини

07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 23.07.2026
06:00 - Дронами по "російському Amazon": історія Wildberries
00:02 - Джерсеї в господарстві: особливості утримання, догляду та переваги породи
00:00 - Накази Міністерства енергетики України
00:00 - Новини від Міністерства енергетики України
20:00 - Новини 22 липня: чи буде підвищення тарифів
19:37 - У Міненерго заявили, що не підвищуватимуть тарифи до завершення воєнного стану
19:16 - Створення Координаційного центру з бронювання скасовано
18:57 - "Тіньовий флот" московія продовжує користуватися фальшивими документами – ЗМІ
18:41 - СБС влучили у 13 підстанцій на окупованих територіях
18:20 - За півріччя попит на готівку пожвавився – НБУ
17:45 - Порти Великої Одеси продовжують працювати у штатному режимі – Мінрозвитку
17:25 - Держагентство відновлення програло апеляцію щодо сплати Onur мільярда гривень
17:10 - Ціни на АЗС продовжують йти вгору
16:40 - "Акордбанк" оголосив про партнерство з футбольним клубом "Полісся"
16:30 - Найспекотніший червень в історії Європи знищив врожай на 2 мільярди євро
16:30 - Укрзалізниця замовила 92 пасажирські вагони: хто їх будуватиме
16:30 - Не лише НАБУ і ВАКС: які зобов’язання має виконати Україна
16:20 - На Закарпатті викрили гаражне виготовлення фальшивих документів
15:55 - "Нова пошта" попереджає про шахрайську схему: як уберегтися
15:45 - П’ятдесят енергетиків отримають від уряду по двісті тисяч гривень премії
15:34 - Законодавчі зміни, корпоративні рішення та робота професійних учасників: що розглянула Комісія на засіданні
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 23.07.2026
15:28 - Застосовано заходи впливу до п’яти фінансових компаній
15:13 - ВІДДІЛ КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ УПРАВЛІННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ВЗАЄМОДІЇ ГУ ДПС У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ (ТЕРИТОРІЯ ОБСЛУГОВУВАННЯ - МІСТО ДНІПРО) ІНФОРМУЄ!
15:12 - Міненерго розповіло про перші довгострокові аукціони з продажу електроенергії
14:50 - Триває прийом документів на присудження Премії Кабінету Міністрів України за вагомий внесок у забезпечення енергетичної стійкості України
14:50 - Уряд може почати підвищувати тарифи на газ та електроенергію з 2027 року – МВФ
14:33 - Російські балістичні ракети знищили основний склад WINETIME: наслідки атаки
14:29 - Через московитський удар горіли посіви на Житомирщині


Більше новин