Посилення контролю за обігом деревини, продовження реформи моніторингу довкілля та виконання євроінтеграційних зобов’язань України – Кабінет Міністрів схвалив низку рішень

13.06.2024 21:35 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Уряд на своєму засіданні запровадив обов’язкову для всіх лісокористувачів фотофіксацію деревини.
Це ще один інструмент боротьби з сірим ринком деревини. За словами Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Руслана Стрільця, тепер система електронного обліку деревини формуватиме ТТН-ліс лише після завантаження у неї фото лісовоза з деревиною.
Це дозволить ввести додатковий інструмент простеження руху деревини до місця призначення. «Сьогоднішнє рішення Уряду залишило в минулому ще одну можливість для фальсифікацій.
Адже інформація про ТТН є відкритою.
Кожен може перевірити справжність документів на сайті ДП «ЛІАЦ» за номером ТТН або номером лісовоза.
До речі, вже пів року ця послуга у тестовому режимі успішно працює у філіях ДП «Ліси України».
Тепер вона є обов’язковою для всіх лісокористувачів», – зазначив Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець. Уряд також підтримав рішення про підписання Угоди між Україною та Молдовою щодо імплементації Конвенції Еспо. «На черзі реалізація наших з Міністром навколишнього середовища Республіки Молдова Серджіу Лазаренку домовленостей у сфері транскордонних відносин між Україною та Молдовою і готовності співпрацювати за механізмами й процедурами, визначеними Конвенцією Еспо.
Підписання цієї Угоди дозволить запровадити чіткі механізми консультацій для обох країн: встановить строки проведення транскордонних консультацій, порядок інформування громадськості та механізми взаємодії сторін», – коментує Руслан Стрілець. Сьогодні Кабінет Міністрів затвердив два важливих документи у сфері моніторингу довкілля: Порядок державної системи моніторингу довкілля. За словами Руслана Стрільця, документ замінює застаріле Положення 1998 року та визначає його нову структуру.
Тепер вся інформація про стан компонентів довкілля буде підлягати системному спостереженню на 4-х рівнях – від національного до об’єктового.
Система складатиметься з 8 підсистем моніторингу: атмосферного повітря, вод, земель і ґрунтів, лісів, біорізноманіття та ландшафтів, геологічного середовища, управління відходами та фізичних факторів. Порядок моніторингу геологічного середовища. Це дозволить створити одну з восьми підсистем нової державної системи моніторингу довкілля, яка зараз будується в Україні за європейськими стандартами та є однією з умов інтеграції нашої країни до ЄС.
Моніторинг геологічного середовища здійснюватиметься на двох рівнях: Держгеонадрами та Національною академією наук України; підприємствами-надрокористувачами. «Якісний моніторинг дозволить державі оперувати достовірними даними та на їх основі приймати ефективні управлінські рішення для покращення, збереження та відновлення довкілля в Україні.
Це критично важливо як зараз, в умовах воєнного стану, так і в процесі післявоєнного відновлення», – наголошує Руслан Стрілець.

Додати коментар

Користувач:
email:





Global economies,
Interconnected markets,
Trade deals and tariffs.

- Fin.Org.UA

Новини

07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 18.08.2026
06:00 - "Виховати нових Шевченків і Довбиків": як працюють дитячі футбольні академії
00:00 - Новини від Міністерства енергетики України
20:00 - Новини 17 серпня: 13 атак по Нафтогазу за тиждень, нова хвиля дефіциту пального в московія
19:50 - Київ виконав майже половину плану підготовки до зими
19:40 - Іран пригрозив військовою атакою в Ормузі через провал переговорів зі США
19:10 - Кремль хоче забрати бізнес одного з найбільших виробників їжі у світі
18:45 - На тлі боргу аптекам Кабмін перекинув 2,5 мільярда на "Доступні ліки"
18:10 - Біля узбережжя Африки зробили нове нафтове відкриття
17:30 - Битва між московія та Україною в Чорному морі змушує Індію відмовлятися від соняшникової олії
17:00 - Компанія Трампа заробляє на китайських ШІ-моделях із чорних списків США – Reuters
16:44 - "Прапор Незалежності": Акордбанк підтримав проєкт, що повертає історію заради майбутнього
16:30 - Що показала вступна кампанія 2026 року і кого потребуватиме Україна у 2036 році?
16:30 - На місці книжкового ринку на Почайній планували ТРЦ. Що тепер там буде?
16:27 - Управління комплаєнс-ризиками охоплює основні обов’язки платника податків
16:26 - Трудові відносини: офіційне працевлаштування захищає права вагітних і працівників із дітьми
16:23 - Про максимальний розмір доходу для нарахування єдиного внеску у 2026 році
16:20 - Нацбанк показав курс долара та євро на 18 серпня
16:19 - Податкова знижка за витратами, понесеними за навчання
16:17 - Безбар’єрність – основа ефективної взаємодії податкової служби з платниками
15:50 - московіяни обстріляли відділення Приватбанку та вбили двох інкасаторів
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 18.08.2026
15:30 - "Колосальні збитки": Україна майже повністю зупинила експорт зерна з московії
15:15 - Незадеклароване майно на 78 мільйонів гривень: до суду перелдали справу депутата міськради
14:40 - Ворог атакував шахту ДТЕК на Дніпропетровщині: загинув працівник
14:36 - Міненерго готує шахти до передачі ФДМУ: що відомо
14:30 - Обмеження на продаж пального знову поширилися майже на всю Росію – ЗМІ
14:07 - Рішення Національного банку про визнання ділової репутації власника істотної участі в ТОВ "ФК "ФІНУНІВЕРСАЛ" небездоганною є правомірним
13:53 - Автоматизована система стягнення податкового боргу: цьогоріч понад 1 млрд грн вже повернуто до бюджету
13:35 - В Україні зростає кількість ювелірних компаній: хто заробляє найбільше


Більше новин