Сім регіональних бюро судово-медичної експертизи отримали нове сучасне лабораторне обладнання для токсикологічних та ДНК-експертиз

13.06.2024 19:25 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Понад 100 одиниць лабораторного обладнання для проведення судово-медичної експертизи на замовлення МОЗ у 2023 році придбали Медичні закупівлі України (далі — МЗУ) на суму 217,5 млн гривень.
Наразі обладнання доставлено в області до регіональних бюро СМЕ в Київській, Вінницькій, Миколаївській, Полтавській, Хмельницькій, Дніпропетровській та Чернігівській областях. «Паралельно з реорганізацією регіональних бюро судмедекспертизи в централізовану мережу судово-медичних установ у сфері управління Міністерства охорони здоров’я України триває процес створення нових і дооснащення діючих лабораторій.
Це дозволить пришвидшити процедуру ідентифікації та проводити інноваційні експертизи, зокрема з використанням молекулярно-генетичних методів (ДНК-експертиза) та сучасних токсикологічних методів досліджень.
Тому у ході реорганізації бюро СМЕ заплановане створення трьох нових лабораторій та дооснащення сучасним обладнанням двох наявних, які забезпечать можливість ідентифікації загиблих за ДНК-ознаками, а також дозволять встановлювати зв’язок певних токсичних чинників із розладами здоров’я або іншими станами», — зазначив заступник Міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін.  Закуплене і доставлене обладнання призначене для аналізу фрагментів ДНК, розділення складних сумішей, аналізу вмісту токсичних речовин для визначення навіть найнижчих концентрацій у тілі людини, відбитках пальців тощо.
Також очікується поставка генетичного та токсикологічного аналізаторів. «МЗУ розвезли понад 100 позицій інноваційного обладнання для проведення судово-медичної експертизи в 7 областях.
Чому це важливо? Бо це гарантія надійності результатів, адже якісне обладнання дозволяє отримувати точні, надійні та об’єктивні результати судмедичних експертиз, зокрема під час ідентифікації загиблих», — зазначає заступник гендиректора з управління поставками МЗУ Олег Кльоц. Загалом регіональні бюро в 7 областях вже отримали 4 генетичні аналізатори, 5 систем екстракції ДНК, 5 ампліфікаторів (на 96 зразків), 5 комплектів лабораторних меблів для ДНК-лабораторії, 5 комбінованих холодильників з морозильною камерою, 5 ламінарно-потокових шаф (ІІ класу біологічної безпеки), 5 високошвидкісних мікроцентрифуг для пробірок, 5 мініцентрифуг-вортекс, 5 наборів одноканальних дозаторів, 5 УФ-боксів для підготовки реакційної суміші, 5 систем очищення води, 5 термостатів, 5 гомогенізаторів, 2 газові хроматографи, 2 токсикологічні аналізатори, 5 мікроскопів для діагностики. Реорганізація бюро судмедекспертизи (СМЕ) в областях передбачає створення централізованої мережі судово-медичних установ у сфері управління Міністерства охорони здоров’я України.
16 обласних бюро судмедекспертизи перейшли до сфери управління МОЗ, решта — на фінальному етапі: завершують процеси, необхідні для передачі майнових комплексів: зокрема, утворення комісій із передачі майна, документального оформлення (повного переліку майна та інших законодавчих процедур).

Додати коментар

Користувач:
email:





Numbers on a screen,
A game of risk and profit,
Traders in between.

- Fin.Org.UA

Новини

18:42 - Продаж пального обмежили ще у одному російському регіоні
18:25 - "Щире каяття" з донатом на ЗСУ: посадовець КМДА визнав вину у справі про 1,2 мільйона
18:05 - Мінрозвитку визначило 30 пріоритетних інвестпроєктів
17:55 - Нацбанк показав курс долара та євро на вівторок 30 червня
17:33 - "Укрпошта" зменшує тарифи на доставку в село
17:30 - Понад 340 млн євро для бізнесу та громад: як UGB (Укргазбанк) допомагає відновлювати Україну
17:15 - Ощадбанк попередив про перебої в сервісах через спеку й проблеми зі світлом
17:00 - Куди вкладати кошти залежно від суми
16:49 - Комісія ухвалила 78 рішень щодо розвитку ринку капіталу та вдосконалення регулювання
16:47 - Хабар за "кришування" кол-центру: депутату Тищенку вручили підозру
16:40 - Матчі групової стадії ЧС-2026 відвідали понад 4,6 мільйона фанатів – FIFA
16:25 - До кінця року держава буде винна банкам 10 мільярдів гривень компенсацій – НБУ
15:48 - Посадовця митниці підозрюють у розтраті бюджету на реконструкції митного поста
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 30.06.2026
15:25 - Тендерні оборудки: посадовцю комунального підприємства Києва вручили підозру
15:20 - Спека повертає графіки: в очікуванні відключень українців знову просять економити електрику
15:10 - За Галущенка внесли заставу
15:03 - У двох областях – аварійні знеструмлення через спеку
14:45 - Мешканці Славутича та Одещини зможуть отримати 500 000 на власний бізнес: інструкція
14:20 - Ексголову правління банку підозрюють у незаконних операціях на 210 мільйонів гривень
14:00 - Іран з Оманом почали домовлятися про управління Ормузькою протокою
13:55 - У Румунії через спеку заборонили вантажівкам їздити вдень
13:20 - Авіакомпанії московія тримають на землі 19,3% парку – повільно ремонтують
13:15 - У раз переходу на ПРРО реєстрація РРО скасовується
13:13 - Як користувач може накласти КЕП, отриманий у КНЕДП ДПС, на електронні документи?
13:11 - Виправлення податковим агентом помилки у разі зазначення невірного коду за КАТОТТГ в податковій декларації з туристичного збору
13:10 - Будівлі неприбуткової організації передані в оренду, лізинг або позичку: чи є об’єкт оподаткування податком на нерухоме майно?
13:09 - До уваги нотаріусів, які видають свідоцтва про право на спадщину (посвідчення договорів дарування) на користь фізичної особи – резидента!
13:08 - За яким кодом бюджетної класифікації нерезидент сплачує ПДФО з доходів, отриманих від фізичної особи – резидента у вигляді спадщини (подарунку)?
13:07 - Порядок оскарження платником податків дій посадових осіб контролюючих органів


Більше новин