Інгулецький ГЗК під загрозою зупинення після останніх змін на енергоринку

11.06.2024 15:04 | Економічна правда

Діяльність ПрАТ "Інгулецький гірничо-збагачувальний комбінат" з групи "Метінвест" під загрозою зупинення роботи через постанову Кабміну №611, згідно з яким гарантії постачання електроенергію надаватимуться лише тим підприємствам, які імпортують 80% від своїх потреб.
Про це йдеться в листі директора ІнГЗК Ігоря Тонєва до прем"єр-міністра та низки голів парламентських комітетів від 3 червня, копія якого є в розпорядженні ЕП.
У документі зазначається, що 30 травня урядом було ухвалене рішення про збільшення попередньої норми з 30% з травня по вересень і 50% з жовтня по квітень до 80%.

Але не було передбачено попередньої належної дискусії чи обговорення.
"Підвищення норми купівлі імпортної електричної енергії до 80 % від загальної потреби підприємства змушує промисловість відповідно збільшувати обсяги імпорту електричної енергії, що стимулює штучне збільшення попиту на аукціонах з розподілу міждержавних перетинів та призводить до спекулятивного зростання цін на імпортну електричну енергію.

Враховуючи те, що вартість електричної енергії до прийняття зазначеної постанови в пікові години вже становила від 160 до 200 євро/МВт-год, подальше підвищення цін становить серйозну загрозу для промислових підприємств", - зазначено в листі.
І додається, що це рішення уряду несе значні ризики для ГЗК, які є основними її споживачами.
Особливо для комбінату, оскільки витрати на еоектроенергію на підприємстві становлять 51% у собівартості виробництва, і підвищення цін на цей вид енергоносія вплине на конкурентоспроможність продукції на світових ринках.
"Придбання імпортної електричної енергії у розмірі 80 % від власного споживання стає недосяжним для ПРАТ "ІнГЗК" через зависоку ціну, що може призвести до повної зупинки комбінату.
Лише внаслідок зупинки одного ПРАТ "ІнГЗК" виробництво залізорудної продукції в Україні скоротиться на 2,7 млн тонн, що призведе до падіння ВВП на 4 млрд грн, втрати 0,7 млрд грн податкових надходжень та близько $150 млн валютної виручки", - йдеться в листі.
"Зупинка виробництва залізорудної продукції призведе до зменшення обсягів і залізничних та морських перевезень, а також до зниження попиту на продукцію машинобудівництва.
Це може спровокувати ланцюжкову реакцію, яка негативно позначиться на суміжних галузях економіки й загострить економічну кризу", - також йдеться в листі.

На підставі зазначеного, комбінат просить Кабінет Міністрів розглянути можливість:
Повернення до попередніх умов гарантування енергопостачання (30% 3 травня по вересень або 50% з жовтня по квітень) або скоригувати норму імпорту до 50% протягом усього року. Збільшення обласних лімітів споживання на обсяги імпортованої електричної енергії. "Інгулецький гірничо-збагачувальний комбінат"спеціалізується на видобутку і переробці залізистих кварцитів Інгулецького родовища, розташованого в південній частині Криворізького залізорудного басейну.
Економічна правда

Додати коментар

Користувач:
email:





У світі багатих і знаменитих
Гроші можуть купити все, що забажаєш
Але, якщо гроші заберуть у тебе
Лише справжні друзі лишаться з тобою на завжди

- Fin.Org.UA

Новини

12:59 - Unlock the Secrets of the Universe with Astroma
12:54 - Unlock the Secrets of the Universe with Astroma
12:38 - У Запоріжжі "фірми зі зв’язками" освоїли мільярд на підземних школах – ЗМІ
12:30 - Два драйвери економіки на наступне десятиліття
12:25 - "Акумен" судиться з "Укренерго": вимагає 67 млн
11:58 - На Київщині викрили масштабне привласнення гумдопомоги
11:40 - ЄЦБ може підняти відсоткові ставки у червні вперше за майже 3 роки
11:30 - НБУ спільно з ЄБРР і Korn Ferry презентували скорингову модель самооцінки фінансових установ, дружніх до ветеранів та ветеранок
11:25 - На Полтавщині близько трьох тисяч абонентів – без газопостачання
11:10 - У Києві відновили рух на кількох вулицях, перекритих після ударів московія
11:09 - (STS) Surface Treatment Using Organic Solvents including Wood and Wood products Preservation with Chemicals
10:50 - Аграрії засіяли 5,6 млн гектарів ярих зернових та зернобобових культур
10:45 - Україна скоротила експорт зернових: обсяги однієї культури зменшилися в 54 рази
10:37 - Інформація про бюджет за бюджетними програмами з деталізацією за кодами економічної класифікації видатків бюджету або класифікації кредитування бюджету за І квартал 2026 року
10:35 - Зруйнований московитськими ударами БЦ "Лук'янівський" частково демонтують
10:10 - Через удари московія без світла залишаються споживачі у 6 областях
10:00 - На тлі війни у Ірані Казахстан розширює залізничну інфраструктуру
09:45 - Оперативна ситуація в енергосистемі України станом на ранок 26 травня
09:45 - Понад 1 млн грн виділив Auchan на продукти для мешканців Запоріжжя та Кривого Рогу
09:42 - Завдяки повідомленням споживачів ДПСУ виписала штрафи на 3,5 мільйона гривень
09:01 - ВІДДІЛ КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ УПРАВЛІННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ВЗАЄМОДІЇ ГУ ДПС У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ (ТЕРИТОРІЯ ОБСЛУГОВУВАННЯ - МІСТО ДНІПРО) ІНФОРМУЄ!
08:40 - Нафта подорожчала на тлі ударів США у районі Ормузької протоки
08:30 - Як пройти аграрну євроінтеграцію
08:00 - Важка ноша. Чи потягне "Гулівер" на дно державні банки
07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 26.05.2026
00:00 - Новини від Міністерства енергетики України
21:00 - Новини від Міністерства енергетики України
21:00 - Новини 25 травня: Казахстан не стягне ні долара з "Газпрому", нові правила приватизації
20:30 - 23 банки домовилися розширити доступ до фінансування для оборонних підприємств
20:02 - Податкова служба зафіксувала масову фішингову розсилку


Більше новин