Ощадливе споживання електроенергії може істотно допомогти енергетичній галузі пройти складний період, – Руслан Слободян

20.05.2024 09:10 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

З поверненням в Україну тепла можливе певне зменшення дефіциту і, відповідно, тривалості відключень споживачів від електропостачання.
Водночас залишається актуальним ощадливе використання електроенергії споживачами – як промисловими, так і побутовими.
Особливо в пікові години навантаження енергосистеми.
Про це зазначив голова Держенергонагляду Руслан Слободян в ефірі телемарафону «Єдині новини» та «Суспільного». «Наразі все, що стосується ощадливого споживання електроенергії, виходить на перший план.
Це може істотно допомогти енергетичній галузі пройти цей складний період», – наголосив Руслан Слободян. За його словами, у період відключень у 2022 – 2023 роках завдяки свідомій позиції споживачів та економії вдавалося зменшувати споживання приблизно на 10 %. Очільник Держенергонагляду зазначив, що цьогоріч, на жаль, повністю уникнути відключень не вдасться, адже руйнування генеруючих потужностей надто великі й потрібен досить тривалий час для їх відновлення.
Крім того, ворог не припиняє обстрілів енергетичної інфраструктури. «Влітку очікуємо зменшення відключень.
Зокрема, завдяки збільшенню генерації сонячними електростанціями, що дозволить скоротити дефіцит електроенергії в денні години», – зауважив він. Також голова повідомив, що Держенергонагляд розпочав моніторинг справедливості застосування графіків обмежень.
Першочергово представники відомства перевірятимуть недопущення з боку обленерго дискримінації між споживачами та забезпечення максимально можливого рівномірного розподілу обсягів зниження споживання між споживачами, а саме однакового часу знеструмлення протягом доби. У разі виявлення випадків нерівномірного розподілу буде вжито заходів для рівномірного обмеження електропостачання. Коментуючи стан української енергосистеми, Руслан Слободян зазначив, що на сьогодні зберігається стабільно напружена ситуація. Голова відомства підкреслив, що Уряд докладає максимальних зусиль для того, щоб відшукати ресурси для відновлення енергетики.
Зокрема, нещодавно на екстрені заходи з відновлення енергетики було додатково виділено 7 млрд гривень.
Також активно залучається міжнародна допомога.
Одне із джерел – Фонд підтримки енергетики України, створений за ініціативи міністра енергетики України Германа Галущенка і єврокомісара з питань енергетики Кадрі Сімсон.
У Фонді наразі акумульовано понад 430 млн євро. Проте ресурси для відновлення потрібні дуже значні, адже внаслідок останніх п’яти масованих атак ворога українська енергосистема втратила понад 8 ГВт потужностей, збитки перевищили 1 млрд доларів США.
Відтак потрібно залучати додаткові кошти на відновлення.
Одним з кроків може бути перегляд тарифу на електроенергію. «Від наявності коштів безпосередньо залежить швидкість відновлення генеруючих потужностей, а також наскільки ми встигнемо підготуватись до наступного опалювального сезону.
Чим більше ми встигнемо зробити до осені, тим менше відключень буде протягом наступної зими», – зазначив він. Голова зауважив, що нині тривають відповідні розрахунки й остаточне рішення щодо підвищення тарифу ще не ухвалено.
«Наразі важко сказати, на скільки відсотків збільшиться тариф, але можу запевнити, що це підвищення не буде шоковим для споживачів», – повідомив Руслан Слободян.

Додати коментар

Користувач:
email:





Економічний спад –
Висока непевність та
Важкі рішення

- Fin.Org.UA

Новини

00:00 - Новини від Міністерства енергетики України
20:13 - На тлі звільнення Федорова очільник PlayCity подав у відставку
20:00 - Новини 16 липня: новий уряд
19:49 - Стартап підтриманий Nvidia був оцінений у 17,5 мільярдів доларів
19:15 - Російські олігархи виводять мільярди доларів закордон через страх конфіскації майна
18:46 - Приватним ППО забезпечено вже понад півсотні компаній
18:10 - Схему резервного забезпечення киян теплом розроблять до кінця грудня
17:37 - Varus дозволили викупити мережу мінімаркетів "Коло" у Буткевича
17:30 - Розширено перелік способів верифікації банками клієнтів для цілей фінансової інклюзії
17:30 - Українські порти обробили за півріччя 42,4 мільйона тонн вантажів
17:19 - Засідання Комісії
17:14 - Іран через хуситів планує закрити "ворота" до Суецького каналу
16:56 - "Вінницяпобутхім" розпочав виробництво під замовлення супермаркетів
16:30 - Чому фінтех завмер перед ШІ
16:30 - Кінець епохи Мінцифри? Призначення Оксани Ферчук стане тестом на зрілість інституції
16:29 - Ворог атакував промисловий об’єкт у Кривому Розі
16:21 - ВІДДІЛ КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ УПРАВЛІННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ВЗАЄМОДІЇ ГУ ДПС У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ (ТЕРИТОРІЯ ОБСЛУГОВУВАННЯ - МІСТО ДНІПРО) ІНФОРМУЄ!
16:05 - Рада призначила новий уряд: хто увійшов до економічного блоку
16:04 - Україна та Іспанія обговорили шляхи виходу українських компаній на європейський ринок капіталу
15:46 - Уряд виділив понад 49 мільйонів гривень на ремонт дамби на Дунаї
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 17.07.2026
14:53 - Кулеба залишає Мінрозвитку: які досягнення відомства відзначив
14:52 - Чи залишиться Україна без хліба через російські удари: аналіз ринку
14:12 - московіяни КАБом пошкодили відділення "Нової пошти" у Краматорську
14:00 - Важливий внесок наших європейських партнерів, який допомагає Україні готувати енергетичну систему до наступної зими
14:00 - Федоров обурився закидами Гетманцева та "Трухи" у свій бік
13:58 - Сумщина отримала перші 28 дизельних генераторів для посилення енергетичної стійкості регіону
13:53 - На тлі атак московія судновласники призупиняють заходи до портів України – ЗМІ
13:05 - Федоров розповів, як Міноборони зекономило мільярди доларів на відкритих тендерах
13:00 - Як живуть українці за кордоном


Більше новин