Сергій Марченко обговорив із міністрами фінансів європейських країн поглиблення співпраці на шляху інтеграції України в ЄС

20.04.2024 09:17 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

У Вашингтоні, США, Міністр фінансів України Сергій Марченко зустрівся з очільниками міністерств фінансів країн Європейського Союзу. Зокрема, зустрічі відбулися з Міністром фінансів Бельгії Вінсентом ван Петегемом, Міністром фінансів Нідерландів Стівеном ван Веєнбергом, Міністром фінансів Латвії Арвілсом Ашераденсом, Міністром фінансів Польщі Анджеєм Доманським, Міністеркою фінансів Литви Гінтаре Скайсте, Міністеркою фінансів Фінляндії Рііккою Пурра та Міністром фінансів Австрії Магнусем Бруннером. Участь у зустрічах взяли заступник Міністра фінансів Ольга Зикова, Урядовий уповноважений з питань управління державним боргом Юрій Буца та заступник Міністра фінансів з питань європейської інтеграції Юрій Драганчук. Сергій Марченко подякував партнерам за допомогу та висловив сподівання на подальшу плідну співпрацю між міністерствами: “Інтеграція в ЄС є пріоритетним питанням Уряду України.
Співпраця з міністерствами фінансів європейських країн є надзвичайно важливою на цьому шляху.
Ми прагнемо поглиблювати діалог, обмін досвідом та експертизою, щоб прискорити узгодження українських норм і стандартів з європейськими”. У контексті обговорення держбюджету України, Міністр фінансів зазначив, що пріоритетом є акумулювання максимальних ресурсів для сектору безпеки і оборони, розвиток оборонної промисловості, соціальний захист громадян. Мінфін вже проводить активну роботу з партнерами, щоб залучити необхідні кошти у 2025 році. “Вдячний країнам ЄС за підтримку започаткування Інструменту Ukraine Facility на 2024-2027 роки.
Середньостроковість програми дозволить покращити планування та управління держбюджетом у горизонті трьох наступних років.
Ми досягли значного прогресу.
Було підписано Угоду про перехідне фінансування обсягом 6 млрд євро, із яких вже отримали 4,5 млрд євро.
Також Уряд України затвердив План України у межах Ukraine Facility, а Європейська Комісія надала позитивну оцінку документу як такому, що відповідає цілям євроінтеграції України.
Тепер розраховуємо, що Рада ЄС підтримає План України, що відкриє шлях до регулярного фінансування за результатами виконання Україною індикаторів Плану”, — зауважив Сергій Марченко. Зазначимо, що бюджетна підтримка від ЄС разом із двосторонньою допомогою країн з лютого 2022 року становить близько 33 млрд євро.
Очікується, що наступного тижня Україна отримає ще 1,5 млрд євро перехідного фінансування у межах Інструмент ЄС Ukraine Facility. Європейські колеги висловили підтримку України та готовність посилювати співпрацю на шляху євроінтеграції України.

Додати коментар

Користувач:
email:





Вкладники в банк
Мають ризики, але й шанс
На прибуток є.

- Fin.Org.UA

Новини

00:00 - Новини від Міністерства енергетики України
18:00 - США домінують у світовому видобутку нафти та газу на тлі війни з Іраном – FT
17:31 - Ryanair закриває свою базу в Берліні та звинувачує німецьку авіаційну політику
16:47 - Німецький автопром стикається з жорсткішою конкуренцією через уповільнення Китаю
15:53 - Уряд надасть підтримку Дніпру після масованого обстрілу
15:30 - Денис Шмигаль провів зустріч з Міністром енергетики Литви Жигімантасом Вайчюнасом
14:50 - Трамп приймає покупців свого мем-коїна у «Мар-а-Лаго», тоді як монета втратила 96% вартості
13:55 - На ринку України дешевшають тепличні огірки та помідори
13:00 - У Харкові через атаку московія зазнали пошкоджень лінія електропередач та житлові будинки
12:00 - НБУ присвятив нову пам'ятну монету героям–ліквідаторам Чорнобильської катастрофи
10:55 - На Київщині ворожа атака пошкодила об'єкти критичної інфраструктури
10:00 - московіяни атакували порти на Дунаї та Одещині: пошкоджено приміщення та судно
10:00 - московіяни атакували порти на Дунаї та Одещині: пошкоджено приміщення та судно
08:00 - Творець Міністерства фінансів
07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 25.04.2026
00:00 - Новини від Міністерства енергетики України
21:00 - Новини 24 квітня: Викрили масштабну мережу казино, у Києві дорожчає паркування
20:45 - В "Укренерго" розповіли, чи будуть відключення світла 25 квітня
20:25 - У Києві відкрилась виставка «Чорнобиль: 40 років потому. Історія, що зобов’язує»
20:15 - Intel продала навіть списані процесори – акції злетіли вище піку доткомів
20:03 - Нацбанк пом'якшив валютні обмеження: кого вони стосуються
19:45 - Швеція пішла на абордаж – танкери з нафтою московія почали оминати її води
19:16 - Уряд спрощує регулювання будівництва
18:55 - Екологічний податок приніс в держбюджет понад півтора мільярда: лідери сплати
18:45 - Наслідки війни у Ірані: на окремих ринках презервативи вже дорожчають
18:39 - Одна з найбагатших країн світу обирає мазут московія через Ормуз
18:15 - Уряд посилює підготовку публічних інвестиційних проєктів: 6 проєктів отримають міжнародну підтримку в підготовці, ще 7 - передадуть на розгляд PPF
18:15 - Україна експортувала торік майже півмільйона тонн м'яса птиці: найбільші покупці
18:00 - Уточнено регуляторні вимоги до Експортно-кредитного агентства
17:56 - Квартира на тещу: у посадовця МВС можуть конфіскувати 3,7 мільйона гривень


Більше новин