Україна та ЄІБ підписали Меморандум про взаєморозуміння: Сторони визначили пріоритети співпраці на наступні 10 років

19.04.2024 15:30 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

18 квітня Україна та Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) підписали Меморандум про взаєморозуміння щодо співробітництва у державному та приватному секторах економіки України.
Підписання відбулось на полях Весняних зборів МВФ та Світового банку у Вашингтоні, США.
Підписантом від України виступив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль, від ЄІБ – президент Надя Кальвіно. У Меморандумі визначено пріоритетні напрями співпраці на найближчі 10 років. Прискорена реалізація існуючих проектів.  У 2024 році ЄІБ спрямує 500 млн євро кредитів та 60 млн євро грантів на реалізацію існуючих проектів. Нові проекти у державному секторі на національному рівні. Портфель нових національних інфраструктурних проектів може, серед іншого,  включати інвестиції в дорожній сектор; модернізацію залізничних ліній, залізничних вузлів та пунктів перетину кордону; енергетичний сектор; підвищення рівня цивільного захисту, а також захисту стратегічної національної інфраструктури та цифрової стійкості України; інфраструктуру охорони здоров"я. Нові проекти у державному секторі на місцевому рівні. Очікується, що сторони розроблять спільні проекти у наступних сферах: забезпечення потреб у комунальних послугах, включаючи водопостачання та водовідведення, централізоване теплопостачання; енергоефективний ремонт пошкоджених війною громадських будівель і приватних будинків; відновлення, спрямоване на задоволення потреб у місцевій соціальній інфраструктурі, включаючи освітні заклади та інвестиції в інфраструктуру охорони здоров"я. Підтримка приватного сектору.  ЄІБ розглядає можливість збільшення гарантій для українського бізнесу, а також додаткових фінансових інструментів для розвитку приватного сектору в Україні.
Банк також розгляне можливість запуску додаткового гарантійного механізму для підтримки прямих іноземних інвестицій в Україну. Збільшення консультативної підтримки, включаючи розгортання JASPERS (Joint Assistance to Support Projects in European Regions – Спільна допомога у підтримці проектів у європейських регіонах) в Україні. Програма ЄС JASPERS надаватиме підтримку Уряду України у підготовці критично важливих інвестицій та стратегій, а також розбудові потенціалу у пріоритетних сферах економіки.
Крім того, буде надана підтримка у впровадженні Дорожньої карти реформування управління публічними інвестиціями, а також методології відбору проектів.  “З початком повномасштабного російського вторгнення у 2022 році співпраця України та ЄІБ значно розширилась.
Сьогодні обсяг портфеля спільних проектів у державному та приватному секторі є найбільшим за всі роки співпраці і сягає понад 7 млрд євро, а з початку повномасштабної війни обсяг наданих інвестицій ЄІБ – більше 2 млрд євро.
Мобілізовані кошти було спрямовано на забезпечення найнагальніших потреб країни, у тому числі на відновлення критичної інфраструктури та підтримку енергетичного сектору.
Підписання Меморандуму дозволить структурувати напрями подальшого співробітництва у державному та приватному секторах.
Проекти будуть зосереджені, серед іншого, на зусиллях з відновлення та цілях вступу до ЄС”, — зазначив Міністр фінансів України Сергій Марченко. 

Додати коментар

Користувач:
email:





Зберігайте гроші в банківській якірності, а не в морських глибинах.

- Fin.Org.UA

Новини

18:00 - Китай і США домовилися про взаємне зниження мит
17:00 - Дрон атакував ядерний об'єкт в ОАЕ
15:35 - Один із ключових у московії виробників деталей для дронів та ракет оголошує банкрутство
14:50 - Іранські танкери продовжують ходити через Ормуз попри блокаду США – ЗМІ
14:00 - Суд відібрав у товариства мисливців і рибалок великі угіддя у заказнику на Вінничині
13:25 - "Розстріляне відродження": Нацбанк увів в обіг дві нові пам’ятні монети
12:51 - НПЗ, "Елма": по яких підприємствах вдарили дрони під час масштабної атаки на Москву і область
11:58 - Один з лідерів авторинку України хоче купити приміщення в інноваційному парку UNIT.City
10:59 - Суд наказав компанії Ахметова заплатити "Укренерго" 15 мільйонів боргу
10:00 - Кулеба озвучив масштаб непрацюючих підприємств на прифронтових територіях
07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 17.05.2026
18:00 - Проти Amazon подали позов за відмову відшкодувати витрати, пов’язані з митами Трампа
17:07 - США не продовжували дозвіл на купівлю російської нафти
16:02 - Суд зобов'язав московія заплатити компанії 26 мільйонів за упущену вигоду щодо вітропарків
15:01 - OpenAI надасть доступ до ChatGPT+ для усіх мальтійців після угоди з урядом
14:00 - Китайська телекомпанія придбала права на трансляцію ЧС-2026 за $60 мільйонів
13:40 - Експорт нафти Іраком впав у 9 разів через Ормуз
12:30 - Танкери ОАЕ з газом зникають біля Ормузу і спливають уже за протокою
11:20 - Трамп заявив, що Сі згоден: Іран має відкрити Ормуз
10:10 - Куба вирішила вдвічі підняти ціни на пальне на закритих заправках
10:00 - Щотижневий дайджест
00:00 - Новини від Міністерства енергетики України
00:00 - Регуляторні акти Міністерства енергетики України
21:00 - Новини 15 травня: прискорення будівництва нафтопроводу в обхід Ормузу та масштабний удар по вейпах
20:42 - Москва вимагає у бельгійського депозитарія 249 мільярдів доларів за заморожені активи
20:23 - На Запоріжжі викрили масштабну земельну схему
19:40 - До Ради подано два проєкти Антикорупційної стратегії
19:34 - Російські ракети, що атакували Київ, мали понад 100 комплектуючих з Заходу – FT
19:05 - Уряд спростив отримання держпідтримки для сімей з дітьми
18:59 - Звіт про роботу зі зверненнями, запитами на публічну інформацію та огляд практики застосування законодавства з питань захисту прав споживачів фінансових послуг за І квартал 2026 року


Більше новин