Україна визначила стратегічні цілі у протимінній діяльності для посилення національного відновлення – завершився дводенний донорський воркшоп

19.04 10:56 | Міністерство економіки України

| Відділ зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації Реалізація Національної стратегії з протимінної діяльності, залучення та координація міжнародної допомоги, забезпечення фінансування та технологічні інновації – стратегічні цілі України у сфері протимінної діяльності. Ці питання обговорили 17-18 квітня під час Воркшопу з координації донорів у сфері протимінної діяльності.
Дводенна подія зібрала у Києві ключових національних та міжнародних стейкхолдерів для обговорення та реалізації стратегічних цілей України у протимінній діяльності. Учасники наголосили на критичній потребі у координації зусиль для ефективного розмінування та відновлення деокупованих територій, які можуть бути потенційно забрудненими вибухонебезпечними предметами. 
Комплексні завдання та ініціативи, покращення координації міжнародних та національних зусиль, розбудова та масштабування внутрішніх ресурсів – обов’язкові умови для ефективного реагування на ті виклики, які стоять зараз перед Україною. 
«Я дуже вдячна партнерам за підтримку, яку вони надають нашій країні: фінанси, обладнання, експертну допомогу, адвокацію протимінної діяльності на міжнародній арені. Спільно ми вже підготували Національну стратегію, продовжуємо роботу над операційним планом на виконання Стратегії. Ми шукаємо нові можливості, щоб відновити життя на деокупованих територіях та захистити наше цивільне населення. Допомога наших партнерів відіграє важливу роль у нашій здатності ефективно вирішувати ті виклики, які стоять перед нами у сфері протимінної діяльності. Довгострокова співпраця як на стратегічному, так і на тактичному рівнях, є вирішальною для наших спільних успіхів», – зазначила Юлія Свириденко, Перший віцепрем’єр-міністр – Міністр економіки України. 
Спільні скоординовані дії на усіх рівнях і впровадження новітніх технологій та інноваційних рішень дозволять ефективно та безпечно вирішувати виклики у сфері протимінної діяльності.  
«Потреба у протимінній діяльності досягла небувалого масштабу, і, без сумніву, Німеччина продовжить бути залучена до цього процесу в Україні. Настав час взяти на себе зобов'язання щодо масштабної гуманітарної протимінної діяльності, і ми об'єднаємо зусилля, застосувавши комплексний підхід нашого уряду, під час Конференції з питань відновлення України у Берліні 11-12 червня цього року»,  –  додала Луїза Амтсберг, Уповноважена федерального уряду з питань політики прав людини та гуманітарної допомоги, Німеччина.
«Величезне потенційне забруднення територій мінами та іншими вибухонебезпечними предметами в Україні означає, що діяльність з протимінної боротьби є не лише критично важливою як відповідь на захист життя цивільних, але є також невід’ємною частиною майбутнього відновлення в Україні. Наше спільне завдання – вирішувати та управляти цими ризиками. І це є ефективним та дієвим способом для прискорення прогресу для українців», – зазначив Посол Стефано Тоскано, директор Женевського міжнародного центру з гуманітарного розмінування (GICHD).
Збільшення міжнародної підтримки має визначатись реальними завданнями та потребами. Україна у співпраці з міжнародними партнерами активно працює над створенням нових можливостей для сектора та впровадження інноваційних рішень та технологій.    
«Міжнародна спільнота усвідомлює масштаб викликів, які стоять перед нами у сфері протимінної діяльності. Ми маємо унікальну можливість працювати над критично важливими завданнями. Наша робота не обмежується лише забезпеченням того, щоб землі знову стали придатними для продуктивного використання. Ми також прагнемо налагодити сектор протимінної діяльності таким чином, щоб він відповідав майбутнім потребам», – зауважив Пітер Вагнер, директор, Голова Служби зовнішньополітичних інструментів (FPI) Європейської Комісії.
«Завершення цього воркшопу стало важливою віхою на так званому «Шляху до Лозанни». Ми будемо опрацьовувати основні висновки обговорень, що відбулися протягом останніх двох днів, та врахуємо їх при підготовці міністерської конференції з протимінної діяльності в Україні, яка відбудеться 17-18 жовтня 2024 року у Лозанні, Швейцарія», – сказав Посол Сімон Гайсбюлер, заступник державного секретаря, голова відділу миру та прав людини Федерального департаменту закордонних справ Швейцарії.
«Ефективна протимінна діяльність є завданням для всього суспільства, яке базується на національному лідерстві та відповідальності. Ці фундаментальні принципи направлені на узгодження та гармонізацію зусиль зацікавлених сторін через впровадження політик та стратегії. Секторальна робоча група виступає як ефективна модель управління, яка покращує національні інституції, гармонізує програмування з національними пріоритетами та сприяє співпраці. Зв'язок між економічним відродженням і протимінною діяльністю підкреслює невідкладність наших зусиль і вимагає залучення приватного сектору та інноваційних технологій для прискореного відновлення територій. Ефективне управління інформацією та даними зміцнює наші зобов'язання, допомагаючи відстежувати результати, стратегічне планування та виявляти недоліки», – зазначив Христофорос Політіс, заступник Постійного представника, Програми розвитку ООН в України.
Воркшоп з координації донорів у сфері протимінної діяльності – це один з ключових заходів для посилення співпраці між зацікавленими сторонами. Майбутні обговорення заплановані під час Конференції з питань відновлення України в Берліні (11-12 червня 2024 року) та Конференції з питань протимінної діяльності в Україні у Лозанні (17-18 жовтня 2024 року).
 

Додати коментар

Користувач:
email:





Акції впали,
Спад хоче зіпсувати всіх
Але не зупинить.

- Fin.Org.UA

Новини

13:56 - Якими документами можна підтвердити, що нерезидент, на користь якого була здійснена виплата доходу, є бенефіціарним (фактичним) отримувачем (власником) цього доходу?
13:55 - Що вважається «належним чином» завіреними копіями фінансової звітності КІК та чи потребує перекладу українською мовою фінансова звітність КІК?
13:52 - Чи подаються додатки до Податкової декларації з податку на прибуток підприємств у разі відсутності операцій (показників) для їх заповнення?
13:51 - Чи повинен ФОП сплачувати ПДВ із суми комісії, яку утримав закордонний маркетплейс за продаж товарів/послуг на запропонованій ним інтернет-платформі?
13:49 - Право платників податків на отримання індивідуальних податкових консультацій
13:48 - Закон України № 3603: в яких випадках платник податків має право взаємодіяти з контролюючим органом у режимі відеоконференції?
13:47 - До уваги платників рентної плати за спеціальне використання води!
13:45 - Дніпропетровщина тримає економічний фронт
13:44 - В які терміни ФОП на загальній системі оподаткування сплачує задекларовану нею суму податкових зобов’язань з ПДФО?
12:49 - Колонка Андрія Пишного "Євроінтеграція України: виклики, перспективи та зміни для самого ЄС"
12:41 - На круглому столі обговорено нові можливості залучення фінансування для бізнесу
12:04 - Держприкордонслужба: Ситуація в пунктах пропуску на західному кордоні
12:02 - У застосунку "Київ Цифровий" з’явився електронний учнівський квиток
11:39 - ВІДДІЛ КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ УПРАВЛІННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ВЗАЄМОДІЇ ГУ ДПС У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ (ТЕРИТОРІЯ ОБСЛУГОВУВАННЯ - СОБОРНИЙ ТА ШЕВЧЕНКІВСЬКИЙ РАЙОНИ М. ДНІПРА) ІНФОРМУЄ!
11:36 - Якими документами можна підтвердити, що нерезидент, на користь якого була здійснена виплата доходу, є бенефіціарним (фактичним) отримувачем (власником) цього доходу?
11:36 - Енергетична ситуація в регіонах станом на 2 травня
11:35 - Що вважається «належним чином» завіреними копіями фінансової звітності КІК та чи потребує перекладу українською мовою фінансова звітність КІК?
11:35 - Знищено замовлень на 3 мільйони: "Нова пошта" поділилася наслідками удару московія
11:34 - Чи подаються додатки до Податкової декларації з податку на прибуток підприємств у разі відсутності операцій (показників) для їх заповнення?
11:32 - Чи повинен ФОП сплачувати ПДВ із суми комісії, яку утримав закордонний маркетплейс за продаж товарів/послуг на запропонованій ним інтернет-платформі? Чи потрібно сплачувати ПДВ із сум сплаченої ФОП комісії, до якої включено оплату за отримані послуги
11:31 - Право платників податків на отримання індивідуальних податкових консультацій
11:30 - Закон України № 3603: в яких випадках платник податків має право взаємодіяти з контролюючим органом у режимі відеоконференції?
11:29 - До уваги платників рентної плати за спеціальне використання води!
11:27 - До зведеного бюджету у січні – квітні 2024 року надійшло 504,7 млрд гривень
11:25 - Дніпропетровщина тримає економічний фронт
11:23 - В які терміни ФОП на загальній системі оподаткування сплачує задекларовану нею суму податкових зобов’язань з ПДФО?
11:09 - Не пустили інспекторів ДІАМ: Києво-Могилянську академію оштрафували на 180 тисяч
10:48 - Нацбанк оштрафував двох учасників платіжного ринку
10:31 - Ситуація в енергосистемі станом на 2 травня
10:23 - У першому кварталі частка непрацюючих кредитів скоротилася


Більше новин

ВалютаКурс
Австралійський долар25.6887
Канадський долар28.7809
Юань Женьміньбі5.4739
Чеська крона1.681
Данська крона5.6716
Гонконгівський долар5.0659
Форинт0.108404
Індійська рупія0.47506
Рупія0.0024377
Новий ізраїльський шекель10.6004
Єна0.25106
Теньге0.089603
Вона0.028573
Мексиканське песо2.3197
Молдовський лей2.243
Новозеландський долар23.362
Норвезька крона3.5727
московський рубль0.42326
Сінгапурський долар29.0317
Ренд2.1251
Шведська крона3.6053
Швейцарський франк43.079
Єгипетський фунт0.828
Фунт стерлінгів49.4828
Долар США39.637
Білоруський рубль14.4072
Азербайджанський манат23.3131
Румунський лей8.5029
Турецька ліра1.2208
СПЗ (спеціальні права запозичення)52.1225
Болгарський лев21.6241
Євро42.2986
Злотий9.7465
Алжирський динар0.29444
Така0.35923
Вірменський драм0.101843
Домініканське песо0.67765
Іранський ріал0.00094084
Іракський динар0.030164
Сом0.44558
Ліванський фунт0.000442
Лівійський динар8.1112
Малайзійський ринггіт8.2796
Марокканський дирхам3.9156
Пакистанська рупія0.14195
Саудівський ріял10.5357
Донг0.001559
Бат1.06607
Дирхам ОАЕ10.7586
Туніський динар12.5712
Узбецький сум0.0031311
Новий тайванський долар1.21335
Туркменський новий манат11.29
Сербський динар0.36176
Сомоні3.6171
Ларі14.7362
Бразильський реал7.7185
Золото90943.93
Срібло1049.31
Платина37687.26
Паладій37429.62

Курси валют, встановлені НБУ на 02.05.2024

ТікерOpenMaxMinCloseVolume
USGK78454545454545454522725000.00
USXT22463346334633463334515850.00

Дані за 01.05.2024