Доступ до фінансів під час війни: Які інструменти фінансування пропонує Ексім бізнесу

17.04 16:20 | Економічна правда. Колонки

На сьогодні бізнес адаптувався, переорієнтувався і почав розвивати нові експортні шляхи сухопутними коридорами через країни Європи, але враховуючи, що в Україні триває повномаштабна війна, українським експортерам важливо мати дієвий механізм захисту від ризиків неплатежів та фінансових втрат, які є серйозним викликом для учасників міжнародної торгівлі.

Попри наявні загрози український бізнес має реальні можливості для розвитку та зростання.
Енергетика, транспортна інфраструктура, аграрна промисловість - ці та інші галузі володіють значним потенціалом, який високо оцінюють як гравці ринку, так і міжнародні партнери України.
Банк першого вибору для експортерів та імпортерів
Укрексімбанк є лідером за обсягом кредитування та фінансування української економіки.
Станом на 1 квітня 2024 року обсяг кредитного портфеля юридичних осіб нетто (з урахуванням резервів) склав 75,6 млрд грн (9% ринку), в тому числі 27,8 млрд грн в рамках спільних програм кредитування із міжнародними фінансовими організаціями (понад 50% ринку кредитів МФО, наданих банкам).

Ключовим пріоритетом діяльності для Укрексімбанку є утримання позиції Банку першого вибору для експортерів та імпортерів.
Так, за підсумками 2023 року обсяг операцій Банку на ринку Форекс сягнув позначки $12,9 млрд.

За 2022-2023 роки Укрексімбанк надав фінансування понад 100 експортерам на загальну суму понад 12 млрд грн.
Окрім цього, банк активно надає торговельне фінансування.
Банк профінансував $330 млн угод з торговельного фінансування.
Які ж інструменти фінансування пропонує Ексім?
Укрексімбанк надає професійну експертизу та різноманітні форми підтримки фінансування експортних та імпортних операцій із залученням широкого спектру операцій, послуг та сервісів із торговельного фінансування та документарних операцій, здійснення яких (серед іншого) підтримується найбільшою серед усіх вітчизняних банків мережею іноземних банків-кореспондентів та співпрацею із провідними міжнародними фінансовими установами (як ЄБРР та МФК).

Укрексімбанк десятки років надає фінансову підтримку експортерам.
Зокрема, передекспортне та постекспортне фінансування, тендерні гарантії, гарантії повернення авансового платежу та виконання контрактних зобов"язань, авізування та підтвердження експортних акредитивів.
Передекспортне та постекспортне фінансування
Передекспортне фінансування - це цільове фінансування, спрямоване на надання коштів для майбутнього придбання сировини, виробництва або закупівлі товарів.

Завдяки передекспортному фінансуванню український експортер отримує кошти для виробництва, доукомплектування або закупівлі товарів, які будуть експортовані за вже укладеним договором із закордонним замовником.

Таке фінансування дає змогу експортеру розширити виробничі потужності задля виконання нових експортних контрактів, а кредит погасити вже після надходження грошей від експортних поставок.

Своєю чергою постекспортне фінансування дозволяє експортеру відвантажити продукцію із відстрочкою платежу, й у разі потреби - отримати виручку швидко після відвантаження продукції, надавши документи за акредитивом в Укрексімбанк, й не чекаючи перерахування валюти іноземним покупцем у дату, як це передбачено умовами контракту.

Таким чином Укрексім може фінансувати експортера на суму відвантаженого ним товару за акредитивом, беручи на себе ризик іноземного банку й "чекаючи" розрахунку покупцем замість клієнта.

Це рішення дозволяє експортерам не лише закривати "розриви" ліквідності, але й пропонувати іноземним покупцям відстрочку платежу, що особливо актуально в умовах війни.

Важливим є й те, що Банк також допомагає експортерам із консалтингом, зокрема підготовкою контрактів та структуруванням схем розрахунків та фінансування.
Передімпортне та постімпортне фінансування
Не обходить Укрексімбанк своєю увагою й імпортерів, пропонуючи їм свою фінансову підтримку.

Передімпортне фінансування постачання обладнання, технологічних ліній й інших видів продукції, вироблених за кордоном.
Завдяки такому фінансуванню українське підприємство одержує від Банку додаткові кошти для здійснення розрахунків із іноземним постачальником за товари/послуги/сировину, які ще не поставлені в Україну і необхідні імпортерові, щоб завершити поточний виробничий цикл.

Клієнт не витрачає обігові кошти на авансові платежі постачальникам з-за кордону завдяки тому, що Банк спільно з партнерами фінансує оборотний капітал імпортера для здійснення таких авансових платежів.

У випадку, якщо клієнт потребуєте фінансування для завершення й оптимізації виробничого або торгівельного циклу, але вже після перетину закупленим імпортним товаром кордону (потребує відстрочення платежу за імпортний товар/роботи/послуги), Укрексімбанк надає постімпортне фінансування, а саме - відкриває кредитну лінію та укладає Угоду про відкриття непокритого підтвердженого акредитива із постімпортним фінансуванням.

Український імпортер в такому разі має змогу розрахуватися за поставлений товар на за передплатою або після перетину кордону, а коли йому буде зручно й з огляду на свої грошові потоки.

Торговельне фінансування від Укрексімбанку - це можливість як мінімізувати ризики при проведенні зовнішньоекономічних операцій підприємствами, пов"язаних із рівнем довіри між контрагентами, так й оптимізувати витрати, які пов"язані з розрахунками із іноземними партнерами.
EXIM Trade Pro - зручна платформа для бізнесу
В березні 2024 року для посилення знань серед українських експортерів та імпортерів державний Укрексімбанк створив Платформу EximTradePro, яка спрямована на спрощення доступу підприємств до зручних, вигідних та ефективних інструментів торговельного фінансування.

Завдячуючи платформі пришвидшується обмін інформацію із банком, надаються фахові інтерактивні консультації й підбирається оптимальний інструментарій фінансування.
Усе це сприяє інтеграції українських підприємств до динамічного світу міжнародної торгівлі.

EXIM Trade Pro підкреслює головні переваги участі Укрексімбанку в їх фінансуванні експортерів: розгалужена мережа банків-кореспондентів; якісне структурування угод; можливість надавати "великі чеки"; наявність додаткового фінансового ресурсу, який Банк отримує від партнерів - міжнародних фінансових організацій: ЄБРР, МФК в межах їх програм із торговельного фінансування;та імпортерів: авансування платежів постачальникам банком; ретельна перевірка документів постачальників; зниження ризиків непостачання (адже оплата здійснюється лише за фактом виконання продавцем умов акредитива); доступ до фінансування контрактів за участі міжнародних фінансових організацій та іноземних банків; консультаційна підтримка клієнта на всіх етапах угоди.

Додати коментар

Користувач:
email:





Inflation, deflation,
Interest rates and fiscal policy,
The world of finance.

- Fin.Org.UA

Новини

00:00 - Новини від Міністерства енергетики України
21:00 - Новини 30 квітня: додаткові 15 мільярдів на закупівлю дронів, у ТЦК відреагували на мобілізацію водіїв фур
20:55 - У G7 домовилися про зменшення залежності від російської атомної енергетики 
20:50 - Ольга Стефанішина зустрілася з Міністром закордонних справ Бельгії Хаджою Лабіб на полях спеціальної зустрічі міністрів з питань ЄС
20:40 - Adidas за підсумками першого кварталу повернулася до чистого прибутку
20:24 - У першому кварталі 2024 року експорт ІТ-послуг скоротився на 5%
19:59 - Мінфін залучив 7,2 мільярда від продажу облігацій, знизивши ставки
19:33 - "Укрпошта" про продаж своїх старих авто на аукціоні: "Ні, не йоб**лись"
19:16 - Уряд виділив 550 мільйонів гривень на оновлення майстерень у профтехах
19:09 - Уряд додатково врегулював податкові пільги на територіях активних бойових дій, де функціонують державні реєстри
19:05 - Кабмін дозволив ДСНС надавати платні послуги
19:05 - Делегація ОГТСУ для обміну досвідом відвідала польський Gaz-System
18:54 - Маск запланував нову хвилю скорочень в Tesla – ЗМІ
18:34 - Приведення укриттів до належного стану: підсумки роботи Мінстратегпрому за перший квартал 2024 року
18:33 - Питання впливу війни та проєкти підтримки залишатимуться на порядку денному ВОІВ: зустріч української делегації з Генеральним Директором ВОІВ Дареном Тангом
18:29 - За тиждень українці через "Дію" придбали облігацій на понад 144 мільйони – Федоров
18:23 - Уряд удосконалив фінансову підтримку українського бізнесу через інструмент портфельних гарантій
18:22 - Міндовкілля: Запускаємо природоохоронний проект за співфінансування LIFE Programme в Україні «Збереження природної спадщини для життя в Україні»
18:15 - Серебро: возможна долгая дорога вниз
18:07 - ЄС має допомогти захистити українські газові сховища від ракетних атак московія – "Нафтогаз"
18:05 - Комісія ТЕБ та НС розглянула питання життєдіяльності Харкова та Харківської області
18:00 - У квітні виплачено 60,5 млрд грн пенсій і 5,3 млрд грн житлових субсидій, — Денис Шмигаль
17:54 - Instagram оновлює алгоритм: просуватиме в рекомендації оригінальний контент, а не його копії
17:50 - У Міноборони розповіли, скільки отримуватимуть захисники на фронті за оновленими виплатами
17:46 - Відновлення енергооб’єктів і розбудова розподіленої генерації: зустріч Германа Галущенка і посла Великої Британії в Україні Мартіна Гарріса
17:45 - Підсумки торгів цінними паперами на Українській біржі за 30.04.2024
17:38 - Прем’єр-міністр: Уряд продовжує розвивати транскордонну логістику
17:30 - Уряд визначив оновлений перелік пріоритетних тематичних напрямів наукових досліджень і розробок
17:26 - У квітні до загального фонду держбюджету надійшло 153,6 млрд грн
17:22 - Уряд виділив додаткові 15,5 млрд грн для закупівлі дронів, — Прем’єр-міністр


Більше новин

ВалютаКурс
Австралійський долар25.7955
Канадський долар28.8621
Юань Женьміньбі5.4571
Чеська крона1.6849
Данська крона5.6798
Гонконгівський долар5.0529
Форинт0.108483
Індійська рупія0.4736
Рупія0.0024302
Новий ізраїльський шекель10.5416
Єна0.2518
Теньге0.089328
Вона0.028591
Мексиканське песо2.329
Молдовський лей2.2361
Новозеландський долар23.4957
Норвезька крона3.5874
московський рубль0.42275
Сінгапурський долар29.0317
Ренд2.1109
Шведська крона3.6064
Швейцарський франк43.309
Єгипетський фунт0.8253
Фунт стерлінгів49.5598
Долар США39.5151
Білоруський рубль14.3629
Азербайджанський манат23.2414
Румунський лей8.5149
Турецька ліра1.2204
СПЗ (спеціальні права запозичення)52.0743
Болгарський лев21.6616
Євро42.3641
Злотий9.8118
Алжирський динар0.29444
Така0.35923
Вірменський драм0.101843
Домініканське песо0.67765
Іранський ріал0.00094084
Іракський динар0.030164
Сом0.44558
Ліванський фунт0.000442
Лівійський динар8.1112
Малайзійський ринггіт8.2796
Марокканський дирхам3.9156
Пакистанська рупія0.14195
Саудівський ріял10.5357
Донг0.001559
Бат1.06607
Дирхам ОАЕ10.7586
Туніський динар12.5712
Узбецький сум0.0031311
Новий тайванський долар1.21335
Туркменський новий манат11.29
Сербський динар0.36176
Сомоні3.6171
Ларі14.7362
Бразильський реал7.7185
Золото91403.17
Срібло1050.88
Платина37079.39
Паладій37696.22

Курси валют, встановлені НБУ на 01.05.2024

ТікерOpenMaxMinCloseVolume
2262861047.911047.911047.911047.911152701.00
2280431110.081110.081110.081110.0875485.44
2289101075.231075.231075.231075.23107523.00
229470922.65922.65922.65922.651291710.00
2302621062.011062.011062.011062.01424804.00
XS47781550015500155001550062000.00

Дані за 30.04.2024