Держенергонагляд: Мала генерація буде використана для живлення об’єктів життєзабезпечення та критичної інфраструктури

17.04.2024 14:56 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Голова Держенергонагляду Руслан Слободян в ефірі телемарафону «Єдині новини» розповів про ситуацію в енергосистемі України внаслідок нещодавніх масованих ракетно-дронових атак ворога, а також про виконання аварійно-відновлювальних робіт. За його словами, внаслідок нещодавніх масованих ракетно-дронових атак ворога об’єкти енергетики зазнали значних пошкоджень.
Де є можливість, проводяться аварійно-відновлювальні роботи. Зокрема, відновлення пошкоджених потужностей енергосистеми України відбувається одночасно за кількома напрямами: паралельно з аварійно-відновлювальними роботами розглядається створення розосереджених маневрових потужностей – невеликих електростанцій.
Такі об’єкти малої генерації насамперед будуть використовуватися для живлення об’єктів життєзабезпечення та критичної інфраструктури.
«Це різні установки, наприклад, газотурбінні та газопоршневі станції, відновлювані джерела енергії, біогазові установки тощо.
Тобто всі наявні на сьогодні технології, які можна залучити.
Енергетики намагатимуться створити такі потужності ще до початку осінньо-зимового періоду.
Але для забезпечення їх достатнього обсягу потрібен час, враховуючи довготривалий процес виготовлення енергообладнання», - сказав він. Водночас потрібно відновлювати ті об’єкти, які можливо.
Тому триває пошук на світових ринках готового обладнання для відновлення пошкоджених ТЕС.
Деякі європейські країни вже пропонують допомогу у вигляді обладнання зі своїх станцій, які з різних причин закриті.
«Європа вже значною мірою перейшла на масове використання відновлюваних джерел енергії, і потужності теплової генерації в них майже не затребувані.
Тож таке обладнання можна використати у нас», – пояснив Голова. Також Руслан Слободян наголосив на важливості посилення захисту об’єктів енергетики.
«Для захисту таких об’єктів нам потрібно значну кількість систем протиповітряної оборони», – зауважив він. Крім того, він закликав українців економно споживати електроенергію у вечірній пік навантаження з 19:00 до 22:00.
«Це дасть змогу значно зменшити навантаження на нашу енергосистему, оскільки саме високоманеврові потужності зазнали найбільших пошкоджень», – зауважив він. Він додав, що найскладніша ситуація наразі залишається на Харківщині – це єдиний регіон, де діють відключення споживачів.
В інших областях передумов для обмеження електропостачання на сьогодні немає.
Водночас енергетики роблять усе можливе, щоб графіки не довелось застосовувати. Очільник Держенергонагляду зазначив, що війна триває, і обстріли об’єктів енергетики продовжуватимуться, тому рекомендував українцям залежно від можливостей та умов подбати про незалежні джерела енергії для своїх домогосподарств.
«Можу лише сказати, що буде добре, якщо кожен із нас підготується до зими, а енергетики зроблять все для того, щоб такі засоби не знадобилися», – зазначив він.

Додати коментар

Користувач:
email:





Bonds, mutual funds, stocks,
Wealth management portfolio,
Diversified wealth.

- Fin.Org.UA

Новини

07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 18.04.2026
00:00 - Новини від Міністерства енергетики України
21:00 - Новини 17 квітня: Іран відкрив Ормуз, в Україні рекордно дорожчає євро
20:45 - У Києві спростили отримання компенсації за сонячні електростанції
20:19 - В Україні 455 будівель отримали енергосертифікати: навіщо вони потрібні
20:06 - московіяни почали розробку найбільшого родовища марганцю в окупованій частині України
19:45 - Повноцінне відновлення судноплавства через Ормуз все ще під питанням – ЗМІ
19:19 - "Укренерго" не прогнозує відключення світла 18 квітня: надало поради щодо електроприладів
18:58 - У ЄС знизили ціни на газ після відкриття Ормузької протоки
18:57 - СЗРУ: заборгованість компаній московія – найвища з часу глобальної кризи
18:18 - В Україні модернізуватимуть водопостачання: Мінрозвитку відібрало пілотні проєкти
18:15 - YouControl проаналізував, які компанії пов'язані з родиною Шуфрича
18:00 - Опитування про банківське фондування, ІI квартал 2026 року
18:00 - Банки очікують зростання обсягів і вартості коштів клієнтів – Опитування про банківське фондування
17:37 - Україна домовилася про відтермінування державного боргу
17:30 - Мінекономіки затвердило єдині правила підготовки інвестпроєктів
17:30 - Україна експортувала рекордний за чотири роки обсяг м’яса птиці
17:00 - Українські компанії запрошують долучитися до Українсько-латвійського бізнес-форуму
16:59 - Курс євро до гривні знову оновить історичний максимум
16:55 - В Україні почали знижуватись ціни на пальне: скільки коштує бензин, дизель та газ
16:37 - Постачання нафти "Дружбою" може відновитися наступного тижня – Мадяр
16:30 - CBAM: Україна та Швеція домовилися про спрощення процедур акредитації верифікаторів
16:30 - Три головні звіти бізнесу
16:15 - Нафта впала нижче 90 доларів за барель і продовжує йти вниз на тлі новин з Ормузу
16:10 - Робота в Україні: на які вакансії найбільше зросли зарплати
16:07 - Леся Карнаух під час міжнародної конференції: Досвід України як забезпечувати стабільність податкового адміністрування під час війни є унікальним та цінним для багатьох країн
16:03 - Наказ Мінекономіки від 15.04.2026 № 4964 «Про затвердження плану розроблення технічних регламентів на 2026 рік»
16:01 - Іран заявив, що відкрив Ормузьку протоку
16:00 - До €10 000 на розвиток бізнесу: жінок-агропідприємиць запрошують до участі в програмі з розвитку бізнесу
15:49 - Кожна шоста пачка сигарет в Україні нелегальна


Більше новин