Урядовці завершили публічні консультації в рамках розробки Стратегії МСП: до підготовки документа долучили бізнес, регіони та міжнародних донорів

12.04.2024 13:33 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Урядовці провели публічні консультації за участю представників міжнародних донорських організацій у рамках розробки Стратегії відновлення малого та середнього підприємництва до 2027 року.
Захід відбувся 11 квітня 2024 року. У заході, зокрема, взяли участь представники міжнародних організацій.
Зокрема, USAID, Європейського банку реконструкції та розвитку, проекту EU4business: SME Policies and Institutions Support (SMEPIS), Організації економічного співробітництва та розвитку (OECD), Організації Об"єднаних Націй з промислового розвитку (UNIDO), GIZ, DG GROW, SECO, KfW, WNICEF. Це – заключний раунд публічного обговорення документа.
Раніше розробники Стратегії зустрічалися із представниками бізнесу та регіональної влади. Розробкою документа спільно займаються Міністерство економіки України, Міністерство цифрової трансформації та Офіс з розвитку підприємництва та експорту. Стратегія розробляється за підтримки проекту Good Governance Fund «Ревіталізація бізнес-клімату в Україні», який фінансується UK International Development від Уряду Великої Британії.
Імплементатори проекту — Abt Britain та Київська Школа Економіки. Під час обговорень із міжнародними партнерами Міністерство економіки України презентувало доопрацьований проект Стратегії МСП.
Зокрема, заступник Міністра економіки України Олексій Соболев розповів про розробку та наповнення Стратегії, а також закцентував на співпраці з міжнародними партнерами під час майбутньої імплементації Стратегії. «Стратегія розроблена в координації з усіма національними стратегічними документами, зокрема Планом для програми Ukraine Facility.
Документ враховує основні проблеми сектору малого та середнього підприємництва та пропонує конкретні кроки для їх вирішення.
Також під час розробки Стратегії нам важливо врахувати досвід наших іноземних партнерів.
Саме для цього і були організовані консультації з міжнародними донорськими організаціями.
Частину рекомендацій ми вже врахували під час доопрацювання документа, пропозиції та зауваження опрацюємо і після сьогоднішньої зустрічі», – розповів Олексій Соболев. «Спільно з партнерами ще до повномасштабного вторгнення почали розробляти Стратегію МСП.
Зараз ми завершили етап публічних консультацій з бізнесом і регіонами та врахували в Стратегії виклики, з якими вони стикаються.
Додатково активно вивчаємо практики інших країн, щоб застосувати їхній досвід та інноваційні підходи в нашій Стратегії.
Наша мета — посилити ефективність екосистеми для МСП, яка стимулюватиме розвиток бізнесу, забезпечуватиме нові можливості для підприємців і сприятиме створенню робочих місць.
Ми вдячні підприємцям, регіонам і міжнародним донорам за підтримку та допомогу в розробці Стратегії», — зазначила заступник Міністра цифрової трансформації України з питань європейської інтеграції Валерія Іонан. У довгостроковій перспективі метою впровадження Стратегії є зростання та цифрова трансформація МСП, інтеграція малих та середніх підприємств у європейський ринок, підвищення конкурентоспроможності та інноваційного потенціалу відповідно до стандартів ЄС. «Проведені публічні консультації з українськими підприємцями та представниками ОВА допомогли глибинніше зрозуміти проблеми та потреби бізнесу та врахувати їх у Стратегії відновлення МСП.
Не менш значущою стала зустріч з представниками міжнародних донорських організацій, які відзначили пророблену роботу та наявність врахування в ній аспектів щодо підтримки жіночого, соціального та ветеранського бізнесу, в тому числі з урахуванням екологічної сталості підприємств.
Отримані рекомендації від міжнародних партнерів також дозволять нам покращити документ Стратегії, роблячи його ще більш ефективним та практичним інструментом для розбудови та відновлення екосистеми українського підприємництва», — зазначив директор Офісу з розвитку підприємництва та експорту Андрій Ремізов. Ухвалення документа є однією із вимог Європейської Комісії (Звіту Європейської Комісії щодо України в межах розширення ЄС). Наступним кроком у розробці Стратегії стане міжвідомче погодження документа.
Потім – його передадуть на розгляд Уряду.

Додати коментар

Користувач:
email:





Money talks, they say
But in the market, it roars
Capital's lion's den.

- Fin.Org.UA

Новини

07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 03.03.2026
05:00 - Третя світова почалась. Поки що в економіці країн Близького Сходу
23:00 - Накази Міністерства енергетики України
23:00 - Новини від Міністерства енергетики України
21:00 - Новини 2 березня: ціни на нафту злетіли, частина гривень замінюється
20:45 - Киргизстан пригрозив ЄС судом, якщо блок введе санкції за реекспорт у московія
20:26 - Найбільший московитський виробник труб зупинив роботу
20:20 - В ОАЕ запускають авіарейси для "застряглих" пасажирів в обмеженому режимі
19:58 - Апеляція ВАКС залишила Галущенка під вартою
19:50 - В Індії розглядають повернення до нафти московія на тлі конфлікту навколо Ірану
19:26 - Нацбанк розповів, як бізнес оцінив діяльність у лютому
19:20 - Нацбанк показав курс долара і євро на вівторок 3 березня
19:00 - Конфлікт на Близькому Сході впливає на український агроекспорт – ЗМІ
18:50 - Фондовий ринок пішов униз: готується до довгої війни на Близькому Сході
18:39 - "Зроблено в Україні": Свириденко оголосила про нові гранти
18:30 - Протимінна діяльність та продовольча безпека: підсумки візиту делегації Мінекономіки до Сирії
18:20 - Зеленський збирає РНБО: регіонам дадуть вимоги з підготовки до наступної зими
18:12 - Міжнародні експерти почали зовнішній аудит АРМА
18:05 - Унормовані обов’язкові реквізити платіжної інструкції під час надання послуги з переказу коштів без відкриття рахунку
17:59 - Гетманцев розповів про масштабний "розквіт" контрабанди квітів в Україні
17:50 - Газ у ЄС злетів на 50% за день після атаки Ірану на Катар
17:40 - Зроблено в Україні: Мінекономіки почало приймання заявок на гранти для розвитку та відновлення переробних підприємств у 2026 році
17:35 - Уряд розширив можливості захисту для підприємств критичної інфраструктури
17:25 - Businesses Improve Their Still Guarded Expectations for Their Economic Performance – Business Outlook Survey in February
17:25 - Два іранські дрони зупинили 20% світового видобутку скрапленого газу
17:25 - Бізнес поліпшив стримані оцінки результатів своєї діяльності – підсумки опитування підприємств у лютому
17:20 - У лютому до держбюджету надійшло більше податків, ніж очікувалося – ДПС
17:19 - Між Комісією та учасниками ринку має бути синергія, а не формальний діалог, – Олексій Семенюк
17:05 - В Україні подешевшали молочні продукти: яка ціна кефіру, сметани, масла, сиру
17:03 - До уваги неприбуткових установ та організацій!


Більше новин