Держкомтелерадіо: Історики вже вивчають передумови, причини, хід і наслідки війни для України та світу

29.02.2024 17:02 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Відбулася Всеукраїнська наукова конференція «Війна росії проти України (лютий 2014 — лютий 2024).
Рецепція війни», організована Державною науковою установою «Енциклопедичне видавництво» спільно з воєнно-науковим відділом Штабу командування Сил ТрО ЗСУ. Участь у конференції взяли заступник голови Головної редакційної колегії «Великої української енциклопедії» академік НАН України Микола Жулинський, радник командувача з питань Стратегічних комунікацій, начальник відділу внутрішніх комунікацій Командування Сил ТрО ЗСУ полковник Олег Домбровський, начальник Центру досліджень воєнної історії ЗСУ, полковник Ігор Косяк, доктор філософських наук, професор, лейтенант, т.в.о.
начальника воєнно-наукового відділу штабу Командування Сил ТрО ЗСУ Віта Титаренко, представники наукових установ та навчальних закладів України. У вітальному слові до учасників конференції перший заступник Голови Держкомтелерадіо Богдан Червак зазначив, що росія має на меті знищити Українську націю і державу.
«Війна триває і на полі бою, і в інформаційному просторі.
Брак єдності – головний виклик, який стоїть перед українцями», - наголосив він.
Також Богдан Червак звернувся до науковців із побажанням при вивченні російсько-української війни дати належну оцінку феномену ЗСУ. В.
о.
директора Державної наукової установи «Енциклопедичне видавництво» д.
і.
н., професор Алла Киридон підкреслила, що російсько-українська війна та активна фаза широкомасштабного вторгнення рф стала викликом в усіх царинах життєдіяльності нації. У своїх виступах учасники конференції порушили питання сутнісних характеристик і сенсів війни російської федерації проти України, говорили про передумови, причини, хід, наслідки війни для України та світу, про організацію національного спротиву, творення національної ідентичності в умовах війни, формування воєнно-наукової історіографії російсько-української війни тощо.
Спільним у виступах всіх учасників конференції була націленість на єдиний результат — перемогу українських світоглядних засад, цінностей, культури над ординською навалою з росії.  Під час конференції було презентовано низку видань, присвячених вивченню російсько-української війни.
Зокрема, було представлено перший випуск довідкового видання «російсько-українська війна.
Енциклопедичний глосарій» (упорядники: д.
і.
н., проф.
А.
Киридон, к.
і.
н., доц.
А.
Іваненко).
Енциклопедичний глосарій скомпоновано на основі підготовлених статей до «Великої української енциклопедії», сфокусованих навколо тематики «російсько-українська війна».
У першій частині видання упорядники виклали авторські тексти, які створюють контекстну панораму причин, природи, характеру, основних фаз російсько-української війни та її рецепції в енциклопедійному просторі.
Друга частина є банком ключових термінів/ понять і відповідних статей, важливих для осмислення конкретної проблеми — «Війна росії проти України».  Важливим результатом конференції стало підписання меморандуму про наукову співпрацю між ДНУ «Енциклопедичне видавництво» і воєнно-науковим відділом Штабу командування Сил територіальної оборони ЗСУ.

Додати коментар

Користувач:
email:





Investment gamble,
Stocks, bonds, and funds to explore,
Diversify well.

- Fin.Org.UA

Новини

11:43 - Механізм сплати платежів з використанням єдиного рахунку
11:39 - Зміна місцезнаходження платника: сплата податків, зборів, інших платежів та єдиного внеску
11:35 - Податковий календар на 17 серпня 2026 року
11:23 - Платники екологічного податку поповнили місцеві бюджети Дніпропетровщини на понад 165,7 млн гривень
11:21 - До загального фонду від платників Дніпропетровщини з вироблених товарів надійшло понад 183,5 млн грн акцизного податку
11:06 - Єдиний податок: понад 4,5 млрд грн сплатив малий та середній бізнес до місцевих бюджетів Дніпропетровщини
11:01 - Податкова Дніпропетровщини допомагає бізнесу знаходити рішення для успішної реєстрації податкових накладних
10:59 - Допомога сім’ям загиблих військовослужбовців: чи потрібно сплачувати податки?
10:57 - Товар пошкоджено чи втрачено під час транспортування: чи включати компенсацію до доходу ФОП?
10:36 - Українці задекларували 323,9 млрд грн отриманих минулоріч доходів
10:28 - Українці задекларували 323,9 млрд грн отриманих минулоріч доходів
09:23 - ВІДДІЛ КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ УПРАВЛІННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ВЗАЄМОДІЇ ГУ ДПС У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ (ТЕРИТОРІЯ ОБСЛУГОВУВАННЯ - МІСТО ДНІПРО) ІНФОРМУЄ!
09:05 - Російські хакери заявили про злам близько 50 західних компаній, серед яких Shell, Philips та General Electric
08:30 - Дохід є, а грошей немає. Що робити?
07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 14.08.2026
06:00 - Ціни зростуть на 5%? Як супермаркети працюють без знищених складів
00:00 - Новини від Міністерства енергетики України
20:31 - Трьом небанківським фінансовим установам змінено обсяг ліцензій на діяльність фінансової компанії
20:00 - Новини 13 серпня: Зеленський незадоволений головою НБУ, протидронові сітки для танкерів московія
19:50 - Без візитів до ТЦК: роботодавцям дозволили оновлювати дані працівників через "Дію"
19:30 - Розробник Claude може провести найбільший вихід на біржу в історії
19:20 - Удари України по НПЗ обвалили морський експорт нафтопродуктів московія на 55%
18:50 - НПЗ московія повністю зупинився після атаки дронів України
18:20 - Російські атаки обвалили експорт зерна з України на 75%
17:50 - Збитки у справі про закупівлю дронів Держспецзв'язком зросли майже втричі
17:20 - московія вдарила по логістичній компанії у Павлограді
17:16 - Як перевозити кондитерські вироби через європейський кордон без проблем
16:50 - Нацбанк показав курс долара та євро на 14 серпня
16:45 - Уряд виділив прифронтовим громадам 2,3 мільярда гривень
16:36 - Українці задекларували 323,9 млрд грн отриманих минулоріч доходів


Більше новин