Прогноз глобальної економіки та страхового ринку на 2024-2025 роки

06.12.2023 12:25 | forinsurer.com ... все о страховании

Прогноз глобальної економіки та страхового ринку на 2024-2025 рокиЗростання світової економіки сповільниться у 2024 році через посилення монетарної політики та послаблення темпів зростання.

Початок війни на Близькому Сході посилює ризики для економік світу: США продовжує зростати, тоді як Європа стагнує, якщо вже не перебуває в рецесії в деяких країнах, а Китай бореться зі структурними проблемами внутрішнього зростання, йдеться у звіті Swiss Re Institute.

"Згасання економічних попутних вітрів і геополітична невизначеність посилюють важливу роль первинної страхової галузі в передачі ризиків", каже Жером Жан Хегелі, головний економіст групи Swiss Re.

Макроекономічне середовище та перспективи

Економісти прогнозують глобальне зростання реального ВВП на 2,2% у 2024 році, та відновлення до 2,7% у 2025 році за підтримки нижчої інфляції та процентних ставок центрального банку. Тим не менш, на розвинених ринках і інфляція, і процентні ставки, ймовірно, залишаться вищими, ніж передбачалося, у цьому десятилітті, а ризики зміщені в бік зростання.

Глобальна інфляція індексу споживчих цін знизиться до 5,1% у 2024 році та 3,4% у 2025 році, але ціновий тиск, ймовірно, буде нестабільним. Повільніший процес дезінфляції збільшує вартість економічного виробництва та ризик тривалої стагнації. Різке зростання дохідності довгострокових суверенних облігацій США свідчить про тривалу зміну режиму, і тому страховики підвищили свої прогнози щодо дохідності. Структурно вищі реальні відсоткові ставки можуть виявити нестабільність балансів державного та приватного боргу.

Геополітика відіграє домінуючу роль у формуванні перспектив. Війна в Ізраїлі додає нові, потенційно нелінійні, ризики падіння, причому потенційні шоки цін на енергоносії є ключовим каналом ризику для світової економіки.

Прогноз зростання реального ВВП, інфляції та процентних ставок для окремих регіонів, 2022–2025

Прогноз зростання реального ВВП, інфляції та процентних ставок для окремих регіонів

Несприятливий сценарій, за яким конфлікт пошириться на головних регіональних виробників нафти, може додати 2,4 відсоткових пункти до глобального прогнозу щодо інфляції. З’явилася більш рішуча промислова політика з довгостроковими наслідками.

Великі урядові ініціативи щодо активізації секторів від напівпровідників до чистої енергії можуть структурно посилити інфляцію, фіскальний дефіцит і відсоткові ставки, якщо їх реалізувати.

Прогноз ринку страхування на 2024-2025 роки

Страхова галузь є ключовим партнером для більшості проектів, і аналітики бачать потенціал для зростання комерційних напрямків бізнесу від страхування відповідальності до майна, інжинірингу, торгових кредитів і поручительства, коли ці ініціативи набувають форми.

Глобальні загальні страхові премії реальні темпи зростання за регіонами

Глобальні загальні страхові премії реальні темпи зростання за регіонами

Уповільнення економічного зростання та підвищена геополітична невизначеність погіршують перспективи страхової галузі. Swiss Re прогнозує загальне глобальне зростання реальних премій лише на 2,2% щорічно протягом наступних двох років, що нижче тенденції до пандемії (2018–2019: 2,8%), але вище, ніж середній показник за останні п’ять років (2018–2022: 1,6%).

Рентабельність відновлюється, а розбіжності в андерайтингу закриваються, оскільки прибуток від інвестицій зростає завдяки високим відсотковим ставкам, але за нашими оцінками галузь не заробить свою вартість капіталу в 2024 чи 2025 роках на основних ринках. Такі події, як війна на Близькому Сході, можуть завдати шкоди капітальним позиціям страховиків через такі канали, як інфляція та нестабільність ринку.

Динаміка виплат в секторі ризикового страхування на світових ринках

Динаміка виплат в секторі ризикового страхування на світових ринках

СРизикове срахування, крім страхування життя, стикається зі складною динамікою страхових виплат, із зростанням частоти та серйозності вимог, незважаючи на зниження економічної інфляції. Темпи зростання вимог у сфері відповідальності ставлять під сумнів можливість страхування цих ризиків.

За оцінками аналітиків, страхові збитки від стихійних лих досягнуть 100 мільярдів доларів у 2023 році четвертий рік поспіль і шостий рік з 2017 року (з поправкою на інфляцію).

"Ми очікуємо подальших складних ринкових умов принаймні у 2024 році. У сегменті страхування майна та нещасних випадків (P&C) ми оцінюємо зростання реальних премій у всьому світі на 3,4% у 2023 році, що перевищує наш прогноз на 2024–2025 роки (2,6%). Це відображає значну переоцінку ризику, особливо в лініях, що стосуються вимог. Ми очікуємо, що в 2024–2025 роках премії на охорону здоров’я повернуться до зростання на рівні 1,5% (2023: –0,6%)", зазначив Жером Жан Хегелі.

Дохідність портфеля страхування життя та здоров'я та прогноз процентних ставок

Дохідність портфеля страхування життя та здоров'я та прогноз процентних ставок

У страхуванні життя вищі відсоткові ставки покращують попит на продукти накопичувального страхування та ануїтетів, а очікується, що вищі прибутки від інвестицій підвищать прибутковість у 2024 та 2025 роках. Зростання премії зі страхування життя прогнозується в середньому на 2,3% у 2024–2025 роках (2023: 1,5%). Прогноз щодо зростання ринку заощаджень життя протягом наступного десятиліття є значно вищим, ніж за останні 20 років.

Альтернативні економічні та страхові сценарії

Конфлікт на Близькому Сході додає стагфляційний ризик, нагадуючи про важливість моніторингу альтернативних економічних сценаріїв до нашої базової лінії. Аналітики відстежують два негативні сценарії: «стагфляція в стилі 1970-х років» і «сувора глобальна рецесія».

В умовах стагфляції поєднання високої інфляції, високих відсоткових ставок і слабкого зростання негативно вплине на ефективність страхового андеррайтингу, що сильно вплине на ліквідність, капітал і власний капітал. Серйозна світова рецесія призведе до занепокоєння щодо платоспроможності через негативну прибутковість інвестицій і падіння зростання премій. Ймовірність сценарію підвищення є нижчою, ніж два ключові сценарії зниження разом узяті.

Економічні та страхові прогнози

Прогнозується, що зростання реального ВВП США сповільниться приблизно до 1,1% у 2024 році та 1,9% у 2025 році. Економічна стагнація Європи, ймовірно, триватиме у 2024–2025 роках із зростанням реального ВВП лише на 0,3% у 2024 році. Ринки Китаю, що розвиваються, зіткнуться зі складним середовищем у наступні два роки після значного зростання цього року.

«Легка» дезинфляція закінчилася в США та Європі, і очікується поступове різке зниження інфляції ІСЦ. Ставки центрального банку протягом наступних двох років залишатимуться обмежувальними. Якщо зростання різко не сповільниться, наступного року Swiss Re очікує зниження ставки як від Федеральної резервної системи США, так і від Європейського центрального банку на 75 базисних пунктів.

Номінальна прибутковість 10-річних казначейських облігацій США в середньому складе 4,2%, що на 40 базисних пунктів вище, ніж раніше.

Монетарна політика розвинутих ринків дедалі більше відрізняється від політики ринків, що розвиваються, яка швидко пом’якшується.

У 2024 році премії з ризикового страхування зростуть на 1,6% у реальному вираженні у всьому світі після реального зростання на 1,4% у 2023 році. В секторі страхування майна прогнозується глобальне зростання реальних премій у 2023 році на 3,4% за умови значного переоцінки ризику.

Ринки, що розвиваються, є ключовими для глобальних темпів зростання страхових премій, наприклад, середній показник Китаю 6% у 2024–2025 роках.

Рентабельність сектору ризикового страхування підвищиться приблизно до 10% рентабельності власного капіталу (ROE) як у 2024, так і в 2025 роках, що значно перевищує середній показник за 10 років у 6,8% (2014–2023).

Розрив у прибутковості андеррайтингу на 8-ми ключових ринках ризикового страхування оцінюється в 2% у 2024–2025 роках (2023: 4%). Сукупна рентабельність інвестицій страховиків життя на основних ринках становитиме приблизно 3,3% у 2023 році (2022: 3,1%).

Прогнозується, що премії з накопичувального страхування життя зростатимуть на 2,7% щорічно протягом наступного десятиліття до 4 трильйонів доларів до 2033 року.

Повну версію тексту новини читайте також у наших партнерів

Додати коментар

Користувач:
email:





Exchanges and OTC
Platforms for trading securities
Regulated by law

- Fin.Org.UA

Новини

12:10 - Чи зобов’язані виробники (постачальники) здійснювати доопрацювання РРО у разі зміни законодавчих вимог?
12:08 - Щодо визначення ФОПом – платником єдиного податку другої – третьої групи МПЗ для земельних ділянок, які орендовано у громадянина
12:04 - До уваги платників податку на прибуток підприємств!
12:02 - Сплата військового збору ФОП на загальній системі оподаткування «за себе» у разі зміни протягом року місцезнаходження, пов’язаного зі зміною адміністративного району
12:00 - Покупець отримує товари за допомогою подарункового сертифіката (з використанням відомостей, талонів, безкоштовних рецептів): проведення розрахунків через РРО/ПРРО
11:57 - До уваги платників єдиного податку першої/другої груп, які протягом року перевищили граничний обсяг доходу або відмовилися від застосування спрощеної системи оподаткування!
11:53 - Чи є об’єктом податкового контролю продаж особистих вживаних речей?
11:45 - До місцевих бюджетів Дніпропетровщини від юридичних осіб надійшло понад 2,1 млрд грн плати за землю
11:43 - Частина чистого прибутку: загальний фонд держбюджету отримав від платників Дніпропетровщини понад 4,3 млн гривень
11:42 - Результати господарської діяльності платників Дніпропетровщини: внесок до загального фонду держбюджету – понад 6,2 млрд грн ПДВ
11:38 - Дніпропетровщина: підсумки роботи центрів обслуговування платників у січні – квітні 2025 року
11:36 - Податки та облік: обмін досвідом зі студентами Університету митної справи та фінансів
11:33 - Понад 202,9 млрд грн ЄСВ у січні – квітні 2025 року: надходження єдиного внеску збільшилися майже на чверть
10:48 - Засновник "надійнішої за банк" криптоплатформи отримав термін за шахрайство
10:28 - Стандарти ЄС — наш щоденний вибір у регулюванні
10:28 - Курс валют у банках на 9 травня: скільки коштують долар та євро
10:02 - Фінляндія пропонує ввести мита на весь імпорт з московії до Євросоюзу
10:00 - Ситуація в енергосистемі на 09 травня
09:58 - Китай втратив 21% експорту до США – і одразу компенсував його Азією та ЄС
09:55 - "Нова пошта" закриває останнє відділення у Костянтинівці на Донеччині
09:28 - Ціни на нафту відреагували на "проривну" торгову угоду між Британією та США
09:10 - Понад 202,9 млрд грн ЄСВ у січні – квітні 2025 року: надходження єдиного внеску збільшилися майже на чверть
09:00 - В Україні ринок автобусів зріс вдвічі: популярні моделі
09:00 - Які виклики стоять перед готельним ринком
08:00 - Наука та досвід поколінь. Як молодий винороб з Кідьоша повертає славу закарпатським винам
07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 09.05.2025
00:00 - Новини від Міністерства енергетики України
21:00 - Новини 8 травня: ратифікація угоди щодо надр зі США, нардепи вдвічі збільшили сукупний дохід
20:44 - Канада збудує модульну АЕС за $15 мільярдів – першу серед країн G7
20:15 - Для обходу санкцій: Іран відправив до Китаю "зомбі-супертанкер" із нафтою


Більше новин

ВалютаКурс
Алжирський динар0.31268
Австралійський долар26.6337
Така0.34026
Канадський долар29.8879
Юань Женьміньбі5.7354
Чеська крона1.8804
Данська крона6.2849
Гонконгівський долар5.3411
Форинт0.115547
Індійська рупія0.48446
Рупія0.0025158
Новий ізраїльський шекель11.5989
Єна0.28695
Теньге0.080453
Вона0.029659
Ліванський фунт0.000464
Малайзійський ринггіт9.6939
Мексиканське песо2.1193
Молдовський лей2.417
Новозеландський долар24.5954
Норвезька крона4.0106
Саудівський ріял11.067
Сінгапурський долар32.018
Донг0.0015985
Ренд2.2859
Шведська крона4.2994
Швейцарський франк50.3076
Бат1.26482
Дирхам ОАЕ11.3017
Туніський динар13.8523
Єгипетський фунт0.8198
Фунт стерлінгів55.3283
Долар США41.5113
Сербський динар0.39993
Азербайджанський манат24.4141
Румунський лей9.158
Турецька ліра1.0745
СПЗ (спеціальні права запозичення)56.1642
Болгарський лев23.9728
Євро46.887
Ларі15.1313
Злотий10.9792
Золото138782.65
Срібло1345.29
Платина40869.54
Паладій40402.12

Курси валют, встановлені НБУ на 09.05.2025