Відчути, щоб допомагати: представники державної влади отримали досвід подолання викликів, з якими стикаються люди з інвалідністю, - Мінсоцполітики

02.12.2023 14:05 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

1 грудня – до Міжнародного Дня людей з інвалідністю – Мінсоцполітики, ПРООН, Рада Європи, Inclusive Friendly, ГО «Відчуй» та ГО «Група Активної Реабілітації» провели інтерактивний захід «Досвідчуття». Запрошені до участі у заході представники міністерств, інших ЦОВВ, офісу Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Офісу Президента України, народні депутати та журналісти мали можливість отримати досвід подолання викликів, з якими щодня стикаються люди з інвалідністю. Для цього в офісі ГО «Відчуй» були встановлені інсталяції, які імітують перепони для різних видів порушень (слуху, зору та ін).
Учасники заходу повинні були подолати 4 різні локації, щоб дістатись кінцевої мети. Основна ціль заходу – дати можливість відчути й, тим самим, глибше зрозуміти потреби людей з інвалідністю та складнощі, з якими вони стикаються.
Таким чином державні діячі, посадовці, працівники державних відомств, які працюють над забезпеченням доступності публічних послуг і створенням безбар’єрного простору в Україні, отримали власний досвід подолання проблем, які переживають люди з інвалідністю. «Людей з інвалідністю у нашому суспільстві стає все більше.
Війна кожного дня травмує – і військових, і цивільних.
Це нова реальність, у якій ми всі маємо навчитися жити.
Ми думали як актуалізувати проблеми захисту прав людей з інвалідністю цього року.
У нас уже було багато форумів та обговорень.
Проте краще один раз спробувати, аніж безліч разів почути.
Тож, до Дня людей з інвалідністю, ми вирішили спробувати: як це зіштовхнутися з бар’єром, який відчувають мільйони українців.
Важливо, щоб саме представники органів влади, пройшли такий квест.
Адже вони формують політику, вони мають повноваження писати правила, які усувають бар"єри», – зазначила Міністр соціальної політики України Оксана Жолнович. Під час відкриття заходу Постійний представник ПРООН в Україні Яко Сільє наголосив, що ПРООН рішуче підтримує політику та практику, які втілюють принципи універсального дизайну, гарантуючи, що середовища, продукти та послуги за замовчуванням мають бути доступними та інклюзивними.
«Оскільки ми зібрались, щоб відзначити Міжнародний день людей з інвалідністю, наша головна мета – підвищити обізнаність щодо бар"єрів, з якими стикаються люди з інвалідністю та згуртувати зусилля для дотримання гідності, прав і благополуччя людей з інвалідністю.
Кожен заслуговує на сприятливі робочі умови, незалежні умови життя, рівні можливості та право повною мірою брати участь у житті своєї громади.
Наша непохитна відданість сприянню стійкому та інклюзивному розвитку є особливо важливою для розширення можливостей людей з інвалідністю, включаючи тих, хто безпосередньо постраждав від війни». Заступник Голови Офісу Ради Європи в Україні Ерленд Фалк подякував організаторам за ідею заходу та її професійне втілення, та зауважив, що цей захід є важливим для Ради Європи, оскільки він стосується прав людини: «Забезпечення прав осіб з інвалідністю та їхня реалізація без дискримінації закладена у значення статті 15 одного з ключових документів Ради Європи - Європейської соціальної хартії.
Ми продовжуватимемо підтримувати наших партнерів на шляху до створення безбар’єрного середовища в Україні у відповідності до європейських стандартів». Після проходження завдань і можливості відрефлексувати, кожен учасник міг сформулювати 3 пункти, які – як фахівець – планує виконувати, щоб наша країна стала більш інклюзивною та доступною. Голова громадської організації «Відчуй» Людмила Пишна зауважила, що «Про права людини з інвалідністю потрібно говорити не лише в день захисту прав людей з інвалідністю.
Та ми маємо не лише говорити, а й робити все, аби їх права були реалізовані щодня.
Ми раді долучатися до проектів державних органів, щоб наша експертиза допомогла швидше впроваджувати необхідні зміни для розбудови безбар"єрності». «Ми маємо прибирати бар’єри в просторах, в послугах, в інформації, в товарах, які закуповуємо для публічного споживання.
При формуванні норм і стандартів важливо враховувати нагальні потреби людей з інвалідністю.
І, безумовно, необхідно, щоб встановлені правила сприяли усуненню бар"єрів у реальному світі», – наголосила Радник – Уповноважена Президента України з питань безбар"єрності Тетяна Ломакіна.

Додати коментар

Користувач:
email:





Bulls run wild with glee
Investors riding the wave
But when will it end?

- Fin.Org.UA

Новини

00:28 - Рада директорів МВФ ухвалила нову чотирирічну програму в межах Механізму розширеного фінансування для України обсягом 8,1 млрд дол. США та затвердила перший транш у сумі 1,5 млрд дол. США
21:58 - Денис Шмигаль: очікуємо від партнерів понад 23 млн євро у Фонд підтримки енергетики
21:05 - Новини 26 лютого: Е-рецепт отримає три найдешевші ліки, чехи отримали дозвіл на видобуток графіту в Україні
20:53 - В Україні 27 лютого графіки відключення світла діятимуть у більшості регіонів
20:45 - "Росатом" відкинув санкції Британії – будуватиме й далі АЕС за кордоном
20:20 - Волл-стріт шукає захист від "обвалів" через штучний інтелект у складних угодах
20:15 - "Київстар" купив провайдера на Кіровоградщині
19:50 - Техакції падають: звіт Nvidia не зняв страхів щодо бульбашки витрат на ШІ
19:20 - Саудити почали розпродаж нафти на тлі страху війни США та Ірану
19:05 - Латвія першою в світі визнала електронні підписи України
18:50 - Нафта впала нижче $70 на тлі рекордного стрибка запасів найбільшого споживача
18:35 - Японія виділить 41 мільйон доларів на грантову допомогу Україні
18:20 - Чеському холдингу дозволили видобувати графіт на одному з найбільших родовищ України
17:50 - Український виробник БПЛА придбав більшість видання "Бабель"
17:45 - Словаччина та Угорщина продовжують постачати електрику в Україну попри погрози
17:20 - Президентка Європейського інвестиційного банку: "Боротьба України – це і наша боротьба"
17:20 - Нацбанк показав курс долара і євро на п'ятницю 27 лютого
17:17 - Просто про економіку: чого чекати далі (лютий 2026 року)
17:09 - Комісія готується до представлення концепції нового закону про інфраструктуру фінансових ринків
17:00 - Кабмін вніс зміни до операційного плану протимінної діяльності
16:55 - До е-рецепту додадуть перелік з трьох найдешевших варіантів препарату
16:50 - Уряд розширив доступ до грантів для переробної промисловості
16:30 - Як судять моделей OnlyFans
16:20 - Оборонні підприємства отримали понад 6,6 мільярда гривень пільгових кредитів
16:08 - ВІДДІЛ КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ УПРАВЛІННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ВЗАЄМОДІЇ ГУ ДПС У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ (ТЕРИТОРІЯ ОБСЛУГОВУВАННЯ - МІСТО ДНІПРО) ІНФОРМУЄ!
16:00 - Зроблено в Україні: Уряд розширив доступ бізнесу до грантів для переробної промисловості
16:00 - "Укрпошта" виставила на аукціон 20 об'єктів вартістю понад 200 мільйонів
15:52 - В Україні низький рівень гральної залежності населення — результати дослідження KANTAR
15:51 - Сектор з питань оптимізації робочих процесів та управління якістю
15:50 - "Зроблено в Україні": уряд підбив підсумки за два роки дії програм


Більше новин